Casa Erendira

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Casa Erendira valokuvagalleria

Sisätilat
Standard-huone, 1 parisänky | Silitysrauta/-lauta, vuodevaatteet
Economy-ullakkohuoneisto, 2 parisänkyä | Jaettu keittiö | Jääkaappi, mikroaaltouuni, Uudelleenkäytettävät kahvi-/teesuodattimet
Economy-ullakkohuoneisto, 2 parisänkyä | Silitysrauta/-lauta, vuodevaatteet
Näkymä sisäpihalle

Arvostelut

6,6 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Salida Real a Querétaro #137, Centro, San Miguel de Allende, GTO, 37700
  • Place, El Miradorin näköalapaikka
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Parque Benito Juárezin puisto
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Place, San Miguel Arcángelin kirkko
    ‪12 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Standard-huone, 1 parisänky

  • 18 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen standard-huone, 2 parisänkyä

  • 18 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Perhestudio

  • 60 m²
  • 5 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä ja 1 parisänky

Economy-ullakkohuoneisto, 2 parisänkyä

  • 45 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Casa Erendira

Mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, jääkaappi julkisissa tiloissa ja kiertoajelu-/lippupalvelu kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kielitaitoinen henkilökunta.
Casa Erendira tarjoaa 9 huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja ilmaiset hygieniatuotteet. 22-tuumainen LCD-televisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Silitysrauta/-lauta ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Casa Erendira sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta El Chorro -katu. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta). Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluvat ruoka- ja vesikulhot, lemmikkivahtipalvelut ja lemmikin trimmauspalvelut.
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Pysäköinti matkailuautoille, busseille ja rekoille saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat kielitaitoinen henkilökunta, jaettu mikroaaltouuni ja jaettu jääkaappi
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta San Miguel Arcángelin kirkko ja 13 minuutin ajomatkan päässä kohteesta La Grutan kylpylä
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
  • Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot, lemmikkivahtipalvelut ja lemmikin trimmauspalvelut
Casa Erendira tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja mikroaaltouunin yleisissä tiloissa. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 50 metrin etäisyydellä; varaus vaaditaan
  • Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella; varaus vaaditaan
  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset aikataulun mukaan ja pyynnöstä lisämaksusta
  • Paikan päällä ilmainen, turvallinen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä pysäköinti matkailuautoille/busseille/rekoille (lisämaksusta)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Tekemistä

  • Designer-myymälöitä
  • Kirjoja
  • Ostoskeskus
  • Taidegalleria

Perheystävällinen

  • Lastenhoitopalvelu huoneessa

Mukavuudet

  • Jaettu jääkaappi
  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Matkatavarasäilytys

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 2 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 22–tuumainen LCD-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Uudelleenkäytettävät kahvi-/teesuodattimet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen tapahtuu klo 15.00–22.00 ja 12.00–22.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna maanantai–sunnuntai (klo 12.00–22.00)
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Callejón Astilleros 7.
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet avaimen hakemiseen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 8.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu 12.10.2025–30.11.2026 (päivät saattavat muuttua).
Seuraavat tilat tai palvelut on suljettu 12.10.2025–30.11.2026 (päivät saattavat muuttua):
  • Päivittäinen siivous

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija, avaimen haku

Lemmikit

  • Lemmikit: 150 MXN per lemmikki per päivä
  • Korkeintaan 2 lemmikkiä
  • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
  • Ruoka- ja vesikulhot, lemmikkivahtipalvelut ja lemmikin trimmauspalvelut käytettävissä
  • Vain tietyissä huoneissa
  • Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 korkeintaan 5 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 1700 MXN per henkilö yhteen suuntaan
  • Lemmikit: 150 MXN per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Casa Erendira tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna seuraavina aikoina:
  • Maanantai sunnuntai: klo 12.00–22.00
Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Callejón Astilleros 7
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 8.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet avaimen hakemiseen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Enintään 2 korkeintaan 5 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin. Voit pyytää tällaisen huoneen ottamalla majoituspaikkaan suoraan yhteyttä soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta).
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Casa Erendira Hotel San Miguel de Allende
Casa Erendira Hotel
Casa Erendira San Miguel de Allende
Casa Erendira
Casa Erendira Hotel
Casa Erendira San Miguel de Allende
Casa Erendira Hotel San Miguel de Allende

Casa Erendira – arvostelut

Arvostelut

6,6
Arvosana 10 - Loistava. 15 kautta 55 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 13 kautta 55 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 10 kautta 55 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 55 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 12 kautta 55 arvostelua

6,6/10

Siisteys

7,2/10

Henkilökunta ja palvelu

7,8/10

Palvelut/mukavuudet

6,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

6/10 OK

Ricardo

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Tu decide si llegas a ese hotel

La habitación está bien, cómoda y cerca de muchos lados para ir a comer o pasear, la atención de la dueña si deja mucho que desear, le rogué para que nos volvieran a dar javon y shampo, y para que me hicieran el aseo en la habitación y me cambiaran las toallas por unas limpias, fue también estarles rogando, al grado que me dieron las personas responsables que ellas ya se iban a ir y pues no lo podían hacer, pero lo hicieron a fin de cuentas En general creo que es un buen lugar, solo les hace falta un buen cambio de administración
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

2/10 Hirveä

Ricardo

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Victor Osmar

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2022

10/10 Loistava

Francisco Javier

Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2022

2/10 Hirveä

ROSA MARTHA

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
El hotel es muy decepcionante no cambiaron las toallas hasta que lo indiqué, no ponen frazadas, cuenta con lo elemental o menos, no tienen botellas de agua, no hay servicios uno tiene que abrir y cerrar la puerta del establecimiento al salir, pues no hay servicio de recepción, no sirve la regadera nos bañamos con agua muy fría, aparentemente la habían reparado y estuvo igual, hay muchos zancudos (mosquitos) y te dan un bote de insecticida, TERRIBLE
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2022

2/10 Hirveä

Gustavo

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Al llegar en la noche venía un número que nunca contestaron. También un celular que tampoco contestaron. Nunca devolvieron la llamada o mensaje de parte de ellos.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2022

8/10 Hyvä

Luis Carlos

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2022

6/10 OK

Amador I Domínguez Romero

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Pueden cuidar los detalles

En general una estancia agradable. Hubo amabilidad, aunque los anfitriones no interactuaron mucho con nosotros. Sin embargo, pueden mejorarse aspectos como el acceso a la red wi-fi (nunca pudimos conectarnos). Se hizo el servicio de limpieza al cuarto, pero no se agregó algún papel higiénico más, no nos lavaron las tazas del café o no se incluyó alguna botella de agua. Uno de los cojines de una silla tenía una mancha "extraña" y en las sábanas hallamos algunos cabellos rojizos largos, y no eran de nosotros, obviamente. También podrían tratar que su sistema de TV capte más de dos canales. Para pasar la noche y descansar un poco, está bien; si se piensa pasar más tiempo en la habitación, no tanto.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2022

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Cómodo y barato

Es un buen hotel, barato y bien ubicado porque se llega fácilmente al centro. Está limpio y la atención es buena. El único problema, no tan grave, es que no alcanzaba el wifi hasta nuestra habitación.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2022

8/10 Hyvä

Isela

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lo que nos gustó fue la ubicación y lo que no nos gustó es que no había disponible para beber.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2021

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
La señal de televisión muy escasa, al igual que el internet el servicio debería poner aunque sea una botellita de agua para poder tomar. Pequeñas cosas de ahi en fuera la verdd esta muy agradable y tranquilo.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2022

10/10 Loistava

Carlos Kussei

Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2021

8/10 Hyvä

Álvaro

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2021

10/10 Loistava

PEDRO

Yöpyi 1 yön marraskuussa 2021

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excelente lugar, la habitación que me dieron contaba con una sofa, sillón y una pequeña cocina equipada con todo
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2021

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
tiene lo necesario para descansar.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2021

2/10 Hirveä

Kelly

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Upon seeing the parking arrangements and the room it was apparent it was not suitable for my needs. I went back to reception but no one was there. I waited until someone came back then approached the receptionist about getting my cash back. (Less than 30 minutes) she said it was not possible. I reached out to the owner and was told via WhatsApp that it was a last minute reservation. She didn’t know I have dogs ( stated in my reservation) and refused any compensation. I have been a super host with Airbnb for many years as well as my traveling partner. Every situation is unique and the owner is more than capable of making the decision to refund part if not all of my money. This is very poor customer service, bad reviews go a long way these days. Perhaps on my account you would reach out to her and suggest she re-evaluate the situation. Regards Unhappy client.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2021

2/10 Hirveä

Lourdes

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2021

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
El lugar cómodo, el personal muy amable y limpieza excepcional. Duermes y descansas muy bien ahí
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2021

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Me gustó la atención, muy amables, nos ayudaron con las instrucciones para llegar tanto al hotel como a las actividades recreativas.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2021

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Amable servicio y acogedor espacio. Pero falta de mantenimiento en general.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2020

4/10 Huono

Angélica

Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

No hay reembolso, cuidado.

Le estancia por que eso no es hotel, no tiene estacionamiento, la pagina donde reserve no da reembolso, llegue al lugar no tiene ni letrero visible, considero que da mala imagen al tipo de turismo que se da en San Miguel, deberían mejorar las condiciones del sitio, quise cancelar en cuanto vi el lugar pero la pagina hoteles.com ya había hecho el cargo, y en el alojamiento no me solucionaron nada, tengo la culpa por reservar en páginas poco conocidas, mejor me fui a Queretaro. Fueron $1400 tirados a la basura.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2020

8/10 Hyvä

Raisha

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bueno

Estuvo agusto aún que tardaron en abrirme
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2019

6/10 OK

Juan

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Good for the money

Casa Erendira was a nice play to sleep and rest.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2018

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Se complico el alojamiento por fallas en el pago por tener descompe la terminal de paho con tarjeta bancaria se tuvo que pagar en efectivo
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2018