Tule nauttimaan tästä upouusi 2 makuuhuoneen 2 kylpy vetäytyä Carneros alueella Sonoma viini maasi paeta. Bastide du Lavandin (Lavender Cottage) yhdistää Ranskan maan eleganssia ja tilavuutta luomaan viihtyisä, valoisa koti viini maata oleskelua varten.
Bastide on suunniteltu hyödyntämään ainutlaatuista maisemaa tämän omaisuuden ja samanlainen kuin vanhan tyylin ranskalaiset talot on paljastettu puupalkit, korkeat katot ja dormer ikkunat tuoda hieno valo.
BASTIDE DU LAVANDIN:
Bastide on antelias avoin grand room 18 jalka katedraali katot kanssa dormer ikkunat tarjoavat valoa koko päähuone. Moderni gourmet-keittiö, jossa on tilava saari, laaja ruokasali ja olohuone, kaikki verkkoyhteydet - täydellinen paikka hengailla. Kaikki keittiökoneet ovat upouusi ja saari on tarpeeksi suuri ruoanlaitto-esittelyyn ryhmääsi varten. Runsaasti kaappi ja ruokakomero tilaa johtaa erilliseen pesutupa, jossa on täysikokoinen seisova pesukone ja kuivausrumpu omaan käyttöösi.
Kalusteet ovat nykyaikaisia restaurointilaitteita suunniteltuja huonekaluja, jotka tarjoavat maatilan talon tunnelman.
Molemmissa makuuhuoneissa, jotka sijaitsevat talon puolella, on queen-size-vuode ja suuret ikkunat antavat suuren valon jokaiselle. Makuuhuoneessa on suuri walk in closet ja jokainen kylpyhuone on oma kävellä suihku. (Mestari on myös ulkosuihku oman nautinnon).
Suuri kivi kuori kaasu takka ja oleskelutila, joka avautuu ranskalaiset ovet ulkona, tila on täydellinen sisä-tai ulkopuolella kokemus. Talossa on AC koko.
On suuri taulutelevisio takan yläpuolella Netflix-yhteys ja nopea Wifi samoin.
Takana patio on suuri ruokapöytä, joka istuu 8. Lähellä on 3-polttimen Weber Genesis -proaattilevy grillaukseen. Takana on hallitseva näkymä yhdistelmä kylpytynnyri & uima-allas. Uima-allas on kesän 70-luvun puolivälissä, mutta "virkistä" loppuvuotta. EI EI lämmitetty. Yläosassa allas on 2 lounge tuolit rusketusta ja toisessa päässä on altaan palo kuoppaan ilta nautintoa perheen ja ystävien kanssa.
Aivan uima-altaan yläpuolella on nurmikkoalue, joka sopii mainiosti maissilohkoon! Ja etäisyydellä on näkymä Sonomon ja Napa Valleyin erottavan Mayacama-alueen eteläpäästä.
Talo istuu takana aidatulla sisäänkäynnillä ja suuret tammipuut tarjoavat yksityisyyttä tien. Kierretty ajotieltä on tasainen parkkipaikka, jossa on pysäköintitilaa jopa 3 autoa varten.
Kaikissa huoneissa on herätyskello ja USB-latausmahdollisuus sekä kammiohuoneessa useita USB-latausasemia.
HUOMAA:
Lemmikit kilpailevat oravien ja kotoperäisten lintujen kanssa (meillä on kauniita mustikoita ja haukkoja), joten lemmikkieläimet eivät ole sallittuja. Meillä on jackrabbit kulkevat ympäri omaisuutta ja satunnaista peuroja tai jopa kojootti!
Tämä talo on rakennettu rentouttavan aikuisen kokemukseen, joten emme salli alle 18-vuotiaita lapsia ilman etukäteen sovittua. (On kylpytynnyri, liukkojen laattojen ympärillä kylpytynnyri, joka olisi riski.) Perheiden tulee olla tietoisia siitä, että allas ei ole aidatulla eikä lämmitetty.
: ÄLÄ KÄYTÄ NUORET LAPSIA!
TAPAHTUMAT eivät ole sallittuja kiinteistössä (esim. Häät jne.)
Tupakointi on sallittu talon sisällä tai sen ulkopuolella.
Omistajamme sopivat, että pyydämme teitä allekirjoittamaan ennen talon käyttämistä vastuuvapauden myöntämistä.
Talon kotioppaassa on luettelo upeista paikallisista valikoista / mielenkiintoisista asioista alueella. Jätä se myös seuraaville vieraille nautintoa varten.
Vuokra Bastide sinun on oltava vähintään 25-vuotias ja pystyy tarjoamaan valokuvapalkin pyynnöstä.
Sivuston verkkosivuilla lueteltu kiinteistömaksu on 1000 dollaria vahingonkorvausvakuutusta varten, joka on halvempi kuin tämän isännöivän verkkosivuston veloittama.
SIJAINTIMME:
Hotelli sijaitsee vain 45 minuutin kuluttua Golden Gate -sillasta pohjoiseen, ja se on helpon matkan päässä San Franciscosta. Se on noin 1 ja 1/2 tuntia joko SF tai Oakland Airport (liikenteen mukaan), ja vain 45 minuutin päässä Santa Rosa Regional Airport.
Bastide du Lavandin on erinomaisella paikalla ja tarjoaa helpon pääsyn sekä Sonoma- ja Napan viinitiloihin ja toimintoihin. Carneros on lähin viinialue SF: lle ja toiseksi vanhin CA: n viinintuotannon keskus, joka kattaa molemmat Sonoma ja Napan maakunnat. Olemme vain 8 minuutin päässä Sonoma Square ja noin 14 minuutin päässä Napa keskustasta.
Olemme vain muutaman minuutin päässä erilaisista viinien tarjoamista erinomaisista viinitiloista, kuten Gunlauch Bundshau (Cabernet Sauvignon, Chardonnay), Domaine Carneros (Champagne) ja arvostettu Patz ja Hall (Pinot / Chardonnay). Sonoma Valleyssä on yli 425 viinitilaa, joten olemme varmoja, että löydät yhden niistä mielesi mukaan!
TOIMENPITEET NEARBY:
Jos olet kiinnostunut kokeilemaan jotain erilaista Wine Countryin alueella, Sonoma Plaza tarjoaa lukuisia kauppoja ja ravintoloita alle 10 minuutin päässä ja tarjoaa ostosmahdollisuuden jakaa päiväsi.
Ravintolat ovat runsaat koko Sonoma Valley ja ulottuvat reiän seinään urheilu baari 5 tähden luokitellut ravintolat. Kaikista Sonoma Plazan ympärillä on lukuisia ravintoloita, kuten Tyttö ja Figuuri, Café La Haye, Depot-hotelli, Eldorado Kitchen ja Maya's.
Joitakin muita hauskoja paikkoja tai toimintoja ovat:
• 10 minuutin ajomatka - Sonoma Golf Club tai 20 minuuttia Chardonnay Napa (kauniita kursseja ympäröivät vuoret ja viinitarhat ja tee pois kaikki tasot)
• 10 minuutin ajomatka - Sonoma Market
Jokaisen paikallisen suosikki ruokakauppa, jossa on erinomainen deli, liha, äyriäiset, käsityöläinen leipä ja juuston valinta
• Sonoma's Best on 8th Street - paikallisia viinejä ja herkkuja
12 minuutin ajomatka
Sonoma Valley -museo
Piilotettu helmi galleriasta, jossa on paljon laadukkaita ja mielenkiintoisia esineitä - ehdottomasti vierailun arvoinen
Sebastiani-teatteri - Vanhanaikainen elokuvateatteri ja paikallinen paikka Sonoma Squarella
Mission San Francisco Solano
Käänny ajaa Mission San Francisco Solanoon, Kalifornian viimeiseen espanjalaiseen tehtävään. Sonoman historialliset viinitilat, Buena Vista ja Gundlach-Bundschu perustettiin pian tehtävän jälkeen - yli 150 vuotta sitten - ja merkitsivät premium-viiniteollisuuden syntypaikkaa U. S.: ssa
Huomaa:
Enimmäishinta on 4
Ajoneuvojen enimmäismäärä on 2
Hiljaisia tunteja on noudatettava klo 22.00-19.00
Lomalupa: ZPE - 0304
Tilapäinen käyttöoikeusverotodistus on 3055N