Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, tallelokero vastaanotossa ja ilmainen aamiainen. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on myyntiautomaatti.
Super 8 by Wyndham Mound City tarjoaa 43 huonetta, joissa on ilmastointi. Kaapelikanavat takaavat viihteen.
Kylpyhuoneista löytyy suihku. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 25+ Mbit/s. Siivous on saatavilla päivittäin.
Super 8 by Wyndham Mound City on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Mound City Golf Club. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa ja myyntiautomaatti
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja siisteistä huoneista
Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Mound City Golf Club ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Loess Bluffs National Wildlife Refuge
Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Super 8 by Wyndham Mound City tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin ja tallelokeron vastaanotossa. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä hotelli on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 6.00–9.00.
Huonepalvelu on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 25+ Mbit/s
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Esteetön pysäköinti saatavilla
Ruoka ja juoma
Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 6.00–9.00
Mukavuudet
Myyntiautomaatti
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
2 esteetöntä pysäköintitilaa
Kaiteet portaikoissa
Kiinteä istuin suihkussa
Kädessä pidettävä suihkupää
Matala sänky
Matalalla oleva ovisilmä
Pyörätuolille soveltuvat ovet
Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
Pääsy pyörätuolilla
Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
Vivulliset ovenkahvat
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Muuta
2 kerrosta
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hammasharja ja -tahna pyynnöstä
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Viihdetarjonta
36–tuumainen televisio ja kaapelikanavat
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu
Muuta
Ilmastointi
Yhdistettäviä huoneita saatavilla
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikaisen sisäänkirjautumisen hinta: 25.00 USD
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 25.00 USD per lemmikki per yö
Vain koirat ja kissat sallitaan
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikit: 25.00 USD per lemmikki per yö
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Aikainen sisäänkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 25.00 USD
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Super 8 by Wyndham Mound City – arvostelut
Arvostelut
7,8
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 107 kautta 280 arvostelua
10–Loistava
107
Arvosana 8 - Hyvä. 82 kautta 280 arvostelua
8–Hyvä
82
Arvosana 6 - OK. 44 kautta 280 arvostelua
6–OK
44
Arvosana 4 - Huono. 23 kautta 280 arvostelua
4–Huono
23
Arvosana 2 - Hirveä. 24 kautta 280 arvostelua
2–Hirveä
24
8,0/10
Siisteys
8,4/10
Henkilökunta ja palvelu
7,2/10
Palvelut/mukavuudet
7,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
8/10 Hyvä
Wayne
14.1.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff was very helpful. The room was clean and well stocked with amenities. I enjoyed the free breakfast each morning.
Wayne
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Christy
11.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
They had us booked on the second floor but o. Our reservation we had asked for second floor due to not being able to use the stairs. They switched us with no problem to a very close room to the from of the hall way. The room was exceptionally clean and check-in was very easy. The gentlemen checking ua in was very nice. We will be back again. This was one of the better hotels and exceptionally well kept hotels I have been in for a while. I was very pleased with our stay!
Christy
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Ben
11.1.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room was comfortable
Shower had good hot water with soap and shampoo dispensers.
Ben
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
8/10 Hyvä
Marvin
8.1.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room was very clean and spacious. The front desk was very helpful with local attractions and dinner options. I would definitely recommend.
Marvin
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Jenny, Ellicott City
29.12.2025
Jenny
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Mona
Liikematkailija
14.12.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great staff and clean room
Mona
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Steven
Matkusti ryhmän kanssa
9.12.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room was spotless. Staff was courteous. Easy and fast check in. Well supplied continental breakfast in clean lobby.
Steven
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Mark
27.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Did not eat breakfast, only coffee
Mark
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
2/10 Hirveä
Aaron
Matkusti perheen kanssa, Liikematkailija
18.11.2025
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I was not given the price I got when reserved the room on-line. They hiked the rate.
Aaron
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
8/10 Hyvä
David
Matkusti ryhmän kanssa
18.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Yes was some disappointment tv was on the blink
David
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Craig
18.11.2025
Craig
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
8/10 Hyvä
Nikki
18.11.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Staff was great. It was crazy warm in the front lobby and the room upon arrival. TV service was out. Breakfast was pretty lackluster, and there wasn't anything I could actually eat. Not a bad stop if on a road trip.
Nikki
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Aaron
17.11.2025
Hyvää: Siisteys
Aaron
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Jeremy
14.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
They make breakfast early for the hunters.
Jeremy
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Frederick
12.11.2025
Frederick
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
peter
Matkusti kumppanin kanssa
9.11.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very good excellent welcome
peter
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
6/10 OK
Tanyua
Liikematkailija
31.10.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Room was fine but noisy people next door
Tanyua
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Aaron
31.10.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Functional with dining options.
Aaron
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Deborah, Cheyenne
Matkusti kumppanin kanssa
22.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The owner was the best part of our stay. The TV and receiver were having issues. The owner worked for two hours until he found a solution. I stay here at least once year and I gave a lower rating on the motel only because they are remodeling and repainting and there are things still to be done. This is a very gracious family, I enjoy working with them.
Deborah
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
2/10 Hirveä
Jennifer
Matkusti perheen kanssa
18.10.2025
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
There were 2 roaches in the room when we can into the room, the tissue box was empty, multiple towels had holes in them. Contacted hotels.com and the they contacted the hotel manager. They would not compensate any of the stay because we didn't report it at the time of the stay with the hotel staff. I'm sorry but that is unacceptable. People can do reviews after a stay and that's what we decided to do. Please inform your staff and manager that the place needs attention.
Jennifer
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
JEANETTE, Ventura
Matkusti lemmikkien kanssa, Matkusti perheen kanssa
16.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent staff, clean room, good continental breakfast and very pet friendly.
JEANETTE
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
2/10 Hirveä
Christina
Matkusti kumppanin kanssa
13.10.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We have stayed here several times, as it’s moderately priced and close to some property we own at the lake. Never again! Waking up in the night to find roaches on the wall was absolutely disgusting. Not to mention to kiosk you now use to check in. To see the reviews that say the property has recently been remodeled is an absolute lie! They have to be creating fake profiles. Nope! Never again!
Christina
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Robert
11.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Everything was great & Rabi was an excellent host
Robert
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
4/10 Huono
Mark
Matkusti kumppanin kanssa
10.10.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
the we using a remote checs bill the I enterd did aTHE SAME AS when I entered the Others. I had just gone to the bank and knew exactly to the nickey how many $20 bill I had Still the remote check in guy equired ne to add $20 as as he claimed there was no way to put $ in and him not to know it. He also for unknown reasons charged me a $100 deposit claiming (i should get it back at checkut plus if they found an additional $20 I would get it back) so now my $97 one nite room is up to $217.
Lucily qa local manger ???bobby appeared and told me HQ did not show any extra Monies collected and I again explained it did not feel as though the device took the noney but the bill fell into the nachine, they could not open the kiosk til morning. Not much latr "Bobby" returned the "deposit plus $20 he found in the machine. Evidntly he contacted HQ and was given permission to open the remote kiosk and indeed found the $20 bill it was in the workings of the machine. Thanks & hooray to the local guy "Bobby" for taking ownership of the issue and following through. BOO to "talking head" ouf state handleing reservations for how many other locations in a manner not befitting this company. I know the need to keep down costs but in this case it is a failed experiment and I would expect the "remote check in checkout kiosk" to be headed to the dump.Don't even get me started on the crap w/ the kiosk when our only keycard was locked in. Bobby used his pass key before I coud get a kiosk key, Not
Mark
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Mark
10.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very tasteful picture decoration. Clean. Friendly and helpful staf.