Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Cozy 2-bedroom cottage in charming Ste. Genevieve
Best downtown location!! Take a trip back in time at this cozy, centrally-located brick cottage in historic Ste. Genevieve. The original home of John and Francesca Hael in the 1860's, you won't find a more authentic old town experience than you will get at "the little brick house" on Main Street. Enjoy mornings at the local coffee shops and bakeries (right across the street) and evenings on the back porch with a glass of wine. The Little Brick House has all the amenities with old world charm!
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Felix Valle House State Historic Site.
Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla silityslauta
Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Felix Valle House State Historic Site ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Sainte Genevieve Winery
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla mökissä: Wi-Fi
Makuuhuoneet
2 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Vessapaperi
Ilmastointi ja lämmitys
Ilmastointi
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Silitysrauta/-lauta
Turvallisuusominaisuudet
Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta, mutta siellä on kaasukäyttöisiä laitteita – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta mutta että siellä on kaasulaitteita. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Cozy 2-bedroom cottage in charming Ste. Genevieve – arvostelut
Arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 4 arvostelua
10–Loistava
4
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 4 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 4 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 4 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Katie M.
22.7.2026
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great location!
Katie M.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Sarah H.
12.7.2026
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
The “little brick house” was a great place for us to stay on our journey back from a trip out west. The town was fun to explore with its cute historic charm as well. Would highly recommend for anyone looking to getaway or stop through.
Sarah H.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Lyndsee M.
18.7.2026
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
The house was so cute and we were able to walk everywhere we wanted to in St. Gen! We had a great time!
Lyndsee M.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Mindy S.
25.6.2026
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We enjoyed a peaceful stay at the little brick house. Julie was a great host. We would love to stay again when we are in the area.