Granite RidgessÀ sijaitseva M Home Lodge 1 kunnostettiin kokonaan vuonna 2015, ja se on rinteessÀ sijaitsevan ylellisyyden ruumiillistuma. TÀssÀ hiihtomajassa sijaitsevassa lomakylÀssÀ, joka sijaitsee upeassa Teton-vuorijono-alueella, on yli viisi tuhatta neliöjalkaa pÀivitettyÀ asuintilaa ja viehÀttÀvÀt nÀkymÀt Jackson Hole Mountain Resortille. Ammattimaisesti kuratoitu taidekokoelma, suunnittelijan kodikalusteet ja huippuluokan Chef's Kitchen tekevÀt tÀstÀ kiinteistöstÀ ylellisen, tahraton ja ainutlaatuisen retriitin. Mukana on monia mukavuuksia, kuten mediahuone, SONOS-musiikkijÀrjestelmÀ, Apple TV ja iPads jokaisessa huoneessa, jotta varmistetaan, ettÀ lomalosi aika on yhtÀ viihdyttÀvÀ kuin luonnon kauneutta tutkittava aika. Hiihto- ja retkeilyreitit, Teton Village -kaupat ja ravintolat, mukaan lukien The Four Seasons Resort, ovat muutaman askeleen pÀÀssÀ. Grand Tetonin kansallispuiston etelÀinen sisÀÀnkÀynti on lÀhellÀ ja polkuja pÀÀsee suoraan etuovesta.
PÀivÀn kuluttua rinteillÀ, joella tai kansallispuistoissa, tulet Lodge maanpinnan tasolle tÀysin varustetuille pukuhuoneisiin, joissa on kaikki vapaa-ajan varusteesi. Sinua tervehtii huippuluokan hiihtoteline, tavaratilan kuivausrumpu ja minijÀÀkaappi, joka on varustettu virvokkeilla. Suuri Mudroom, jossa on lÀmmitetyt laatat ja hyvin varusteltu pesulakeskus, varmistaa lisÀksi, ettÀ vaihdesi pysyvÀt jÀrjestettyinÀ ja valmiina seuraavaan seikkailuun. TÀllÀ tasolla asuu myös taiteellisesti sisustettu Jr. Master makuuhuone omalla ulkopuolella oleskelualue. Aulan alapuolella hyttityylinen kerrossÀnky viehÀtti vieraita ja on hauska piilopaikka kaiken ikÀisille.
Jokaisessa makuuhuoneessa on oma kylpyhuone, jossa on tyylikkÀÀt ja turvalliset Beauty Counter -tuotteet nautintoasi varten. YöllÀ voit nauttia tÀydellisestÀ 5 tÀhden mukavuudesta Black Label BeautyRest -patjalla, ylellisillÀ 500 kierreluvulla puuvillalevyillÀ ja valkoisilla fluffyilla pyyhkeillÀ ja kylpytakilla. Juuri tÀmÀ huomio yksityiskohtiin erottaa M Home Lodge 1: n muista kylÀn ominaisuuksista ja varmistaa huolettoman ja rentouttavan loman.
PÀÀtaso aukeaa tilavaan oleskelutilaan, joka on sisustettu Mountain Modern -tyyliin, ja taiteen kuratoi Jules Place Gallery. ĂskettĂ€in uusittu Chef's Kitchen on varustettu huippuluokan laitteilla, joihin kuuluvat muun muassa Wolf, SubZero, Vitamix, Cuisinart, William Sonoma, Nespresso ja Juliska, joten viihdytys ja ruokailu suurelle ryhmĂ€lle on helppoa. ElĂ€vĂ€n reunan ruokapöytĂ€ mahtuu 16 mukavasti kahdella lisĂ€tuolilla suurella keittiön saarella. Designer-olohuone on ankkuroitu viihtyisĂ€n puulĂ€mmitteisen takan ympĂ€rille ja istuu suuren terassin vieressĂ€. TĂ€ysin varustettuna uudella kylpylĂ€llĂ€, huipputason grillillĂ€, mukavilla ruokailu- ja oleskelualueilla, tĂ€mĂ€ kansi, josta on upeat vuoristomaisemat, tekevĂ€t ulkona viihdyttĂ€vĂ€stĂ€ nautinnosta.
PÀÀtasolla asuu myös yksi talon suosituimmista huoneista; valoisassa ja vÀrikkÀÀssÀ kerrossÀngyssÀ on kuusi kauniisti sisÀÀnrakennettua erillistÀ kerrossÀnkyÀ, joissa on erilliset lukulamput ja ylimÀÀrÀinen oleskelutila rentoutumiseen pitkÀn vuoristopÀivÀn jÀlkeen.
YlÀtasolle tultuaan löydÀt lomailijan unelman. Maalaismainen lato-ovi aukeaa tyylikkÀÀseen ja mukavaan Mediahuoneeseen, jossa on 80 tuuman nÀyttö, joka sijaitsee asiantuntevasti suuren mukavan poikkipinnan vastapÀÀtÀ. SisÀÀnrakennettu bankettitila sopii mainiosti lautapeleihin tai nauttia vÀlipaloja katsellessasi valitsemasi elokuvaa Apple TV: stÀ. Juomalaatikot, mikroaaltouuni ja baarialue varmistavat, ettÀ sinun ei koskaan tarvitse poistua tÀstÀ poikkeuksellisesta tilasta "ison pelin" aikana.
YlÀtasolla on myös hyvin varustettu toimistotila, jossa on kopiokone / tulostin kaikkiin yritystarpeisiin.
Laaja makuuhuone ja kylpyhuone, jossa on oma ÀÀnijÀrjestelmÀ ja televisio, sijaitsevat myös ylemmÀllÀ tasolla, ja sieltÀ on upeat nÀkymÀt Jackson Hole Mountain Resortin maastoon. Nauti Àidin luonnon kauneudesta lepÀÀmÀllÀ takan ÀÀressÀ tai istuen yksityisellÀ kannella elÀÀkseen pÀivÀn seikkailun.
Toinen suuri makuuhuone, painollinen Ralph Lauren -kankaisiin, on erittÀin suunniteltu retriitti, jossa on kaksi tÀyttÀ vuodetta ja oma terassi, josta on nÀkymÀ Gros Ventren vuoristoon.
MinkÀ tahansa seikkailun myötÀ sinut Jackson Holeen vietti, M Home Lodge 1 on tÀydellinen hyppypaikka mihin tahansa aktiviteettiin ja tarjoaa ylellisen, mukavan ja rauhoittavan ilmapiirin, johon palata. Jos tarvitset enemmÀn tilaa, kysy uudesta Lodge, joka on vain muutaman askeleen pÀÀssÀ ja johon mahtuu sama mÀÀrÀ vieraita. Voit tarkastella sitÀ osoitteessa VRBO Listing # 873206.