Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Studio Rénové Avec Jardin à Tours Nord à 3 min du Tram
Huoneisto, jossa on keittiö
Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu grillejä. Huoneistossa on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi, vuodesohva ja kahvin-/teenkeitin.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Huoneissa on kalusteina vuodesohva ja ruokailupöytä. Keittiöissä tai kettokomeroissa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.
Kylpyhuoneista löytyy suihku. Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle).
Tämä huoneistohotelli sijaitsee lähellä kohdetta Kizou Aventures. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, vuodesohvan ja jääkaapin
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
Sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kizou Aventures ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Vinci International Convention Centre (kongressikeskus)
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Tämä huoneisto on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittonurkkaus
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mikroaaltouuni
Paperipyyhkeet
Uuni
Vedenkeitin
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
Lakanat saatavilla
Makuuhuone
Vuodesohva
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Ruokapöytä
Ulkotilat
Grilli
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkiystävällinen
Vain kissat ja koirat tervetulleita
Korkeintaan 25 kg per lemmikki
Sopivuus/esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
Ei hissiä
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Kovapuulattia yleisissä tiloissa
Majoituspaikka katutasossa
Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
Savuton majoituspaikka
Turvallisuusominaisuudet
Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Uloskirjautumisohjeet
Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Poista petivaatteet käytetyistä sängyistä ja kerää käytetyt pyyhkeet
Poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat ja vie roskat ulos
Sammuta valot, lukitse ovet ja palauta avaimet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita
Vain koirat ja kissat sallitaan
Korkeintaan 1 (painoraja: 25 kg per lemmikki)
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 372610092087
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Studio Rénové Avec Jardin à Tours Nord à 3 min du Tram – arvostelut
Arvostelut
9,0
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
10–Loistava
1
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Vanja D.
3.7.2025
Hyvää: Siisteys
Peaceful, serene, great location, lovely hosts!
I loved my stay here, it was exactly what I needed. The space was cozy and the garden was absolutely wonderful to spend time in. My hosts were communicative and so, so nice! My only note is that I was very excited about the rope hammock featured in the photos, but unfortunately it was no longer there when I arrived. But otherwise, great spot to enjoy Tours from, and all of France, or to get away and have some time to yourself. If coming in summer, be prepared for bugs and heat!
Vanja D.
Yöpyi 14 yötä kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
PHILIPPE B.
26.5.2025
Hyvää: Siisteys
séjour agrréable
location bien disposée pour 2 OCCUPANTS, disponibilité et dévouement de l'hôte très appréciables et de surcroit un bel espace bien vert à l'extérieur .Un bémol , les frais inhérents à la présence du chien non précisés sur le site ce qui peut occasionner pour le voyageur une désagréable surprise au niveau budget .
PHILIPPE B.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
Lataa ebookersin sovellus ja ota kaikki irti matkastasi
Lisää etua! Ansaitset enemmän BONUS+ -etua sovelluksessa kuin pöytätietokoneella
Saat reaaliaikaisia matkapäivityksiä, kuten tiedot porttimuutoksista tai lentojen viivästymisistä
Voit tarkastella tulevan matkan tietoja, hotellin osoitetietoja ja karttoja
Skannaa QR-koodi laitteesi kameralla ja lataa sovelluksemme