Koko loma-asunto

Italian Lake Villa vuokrat, suuret villa lyhytaikaista oleskelua Como, Villa vuokra Como Italia

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Italian Lake Villa vuokrat, suuret villa lyhytaikaista oleskelua Como, Villa vuokra Como Italia valokuvagalleria

Uima-allas
4 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, internet, vuodevaatteet
Ulkoruokailutilat
Ulkoalueet
Ulkopuoli

Koko koti

4 makuuhuonetta6 kylpyhuonetta8 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Ossuccio, Lombardy
  • Place, Perlana-ranta
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Lennon ranta
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, Villa del Balbianello
    ‪9 min ajomatka‬
  • Airport, Lugano (LUG-Agno)
    ‪59 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Italian Lake Villa vuokrat, suuret villa lyhytaikaista oleskelua Como, Villa vuokra Como Italia



Villa Ossuccio löydät kaiken! Tule ja nauti Como-järven ihmeistä Villa Ossucciossa, joka sijaitsee suoraan Como-järvellä, noin 25 km: n päässä Comosta. Tämä 500 neliömetrin huvila sijaitsee järven rannalla omaisuutta 2. 5 hehtaarin kanssa oma uima-allas ja venevaja. Villa voi majoittua jopa 8 vierasta 4 kylpyhuoneet. Osa Villa Ossuccian etuuksista on, että voit kävellä Ossuccian kaupunkiin huvilasta, siellä on ilmastointi ja internetyhteys.

Midweek puhdistus mukana muutos sänky ja kylpypyyhkeet plus loppuun viikon puhdistus.
Villla Ossuccian asettelu:


MAIN VILLA
MAANTASO
Sisäänkäynti: lasiovesta, josta on näköala järvelle.

oikealla: täysin varusteltu keittiö, jossa on nykyaikaiset laitteet, expresso-kone, teekannu, 2 uunia, astianpesukone iso jääkaappi ja ruokailutila.

Ulkopuolinen ruokailuhuone pergolan alle ulkosillalle tai aamiaiselle.

Viihtyisä olohuone, jossa on 2 sohvaa, nojatuolit, takka -
 
Ruokailutila 8 hengelle.

Veranta järvelle, jossa on ruokailutila ja sohvat ja nojatuoleja

Pesutupa, jossa on pesukone, kuivausrumpu ja silityslauta.

Pieni toimisto portaissa alhaisille ja ylemmille tasoille.

Vieras kylpyhuone.
 
2. kerros
Suora eteenpäin: pieni toimisto, joka avautuu terassille
 
MASTER MAKUUHUONE / KYLPYHUONE ENSUITE
Makuuhuoneessa on queen-vuode, pukeutumishuone, 3 ikkunaa ja kaksinkertainen lasiovi, joka avautuu järven auringonottoterassille.
Kylpyhuoneessa on hierova kylpyamme, suihku, kaksinkertainen pesuallas, vessassa ja vessassa
 
GUEST MAKUUHUONE / KYLPYHUONE ENSUITE
Queen-vuode, ikkunan päin, terassilla avaava ovi, yksi ikkuna, pukeutumistalkovi.
Kylpyhuoneessa on hierova suihku, kylpyamme, kaksinkertainen pesuallas, vessassa ja vessassa
 
3. Makuuhuone / Kylpyhuone
kahden hengen makuuhuone, 2 ikkunaa. Kaappi.
Kylpyhuone suihkulla ja kaksinkertainen pesuallas.



PLAY ROOM, jossa on 2 sohvaa, toimiva takka ja vauvan jalkapallo
 
Pyykkiin käytetty säilytyspaikka
 
WC
 
riippuvuus
Vastapäätä tärkein huvila, itsenäinen studio, jossa on keittiö, ruokailuhuone, olohuone. Tämä on täydellinen ihmisille, joilla on kävelyvaikeuksia.
1 makuuhuone, jossa queen-vuode ja kylpyhuone suihkulla ja pesuallas
 

PUUTARHA
Uima-allas: 8m x 16m - Aurinkotuoleja ja pitkät tuolit - Eco Friendly Water - Ei klooria
Veneet: 2 pysäköintipaikkaa veneille - mökki, jossa suihkut ja WC - varastointi
huoneita veneen varusteille.
Pysäköinti: 2 autotallia
 
TILAT JA AMMATITARIT
Viikoittainen siivous, jossa on vuode- ja kylpypyyhkeiden vaihto.
Puutarhuri- ja vartiointipalvelut sisältyvät
Vesi, sähkö sisältyy.
Päivittäinen siivous on ylimääräistä: 12 / tunti.
Ruoanlaitto ja kuljetus ovat ylimääräisiä pyynnöstä
 
Etäisyydet
Como 27 km
Cernobbio 20km
Menaggio 8 km
Lugano 38 km
Malpensan lentokenttä 84 km
lentokenttä Agno (Lugano) 42km
Lautta 5 km
rautatieasema Como 27 km
 
 

Ossuccio istuu Como-joen länsiosassa, se on kaunis kylä dramaattisella taustalla karuista vuoristoista. Kylä, joka on peräisin roomalaisista, kohtaa pienen Comacinan saaren.
Kylässä on useita ravintoloita, kahviloita ja ruokakauppoja. Lautat Bellagio, Varenna ja Menaggio lähtevät Cadenabbia, joka on 5 km päässä Villa Ossuccio.
Sacro Monte di Ossuccio (kirjaimellisesti Sacred Mount of Ossuccio) on yksi yhdeksästä sacri monti italialaisista Lombardian ja Piemonten alueista, jotka kuuluvat Unescon maailmanperintökohteiden luetteloon vuonna 2003.
Luonnollinen monimutkaisuus sijaitsee Prealpin kallistuksella noin 200 metriä Como-järven länsipuolella, Isola Comacinan kohdalla ja 25 km: n päässä Comosta.

ominaisuudet
Ilmastointi
Allas tai poreallas
Häät huvila
Suora, Lakefront omaisuutta on upeat näkymät,
 
Tilava, valoisa ja tyylikäs ilmastoitu huvila
 
Uima-allas Ilmastointi ja WiFi. Kaikki kylpyhuoneet,
 
Kävele kaupunkiin ostoksille, ruokailu
 
 
Villa 500m2 (3 tasossa) + Liitäntä makuuhuone ja kylpyhuone pohjakerroksessa
 
Puutarha 2,5 hehtaaria / 10. 000 m², ekoystävällinen uima-allas (8mx16m) ja venevaja.

Pysäköinti: 2 autotallia

Tämä huvila sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Perlana-ranta. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Huvilassa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa yksityisen uima-altaan ja keittiön.
  • Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla yksityinen uima-allas, keittiö ja pyykinpesukone
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Perlana-ranta ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Villa del Balbianello
Huvila tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huvila on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huvilassa: internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja (enint 2 paikkaa)
  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi

Makuuhuoneet

  • 4 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 6 kylpyhuonetta

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Takka

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumat sallittu

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien järjestäminen on sallittua majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

ITLAK00501
Vrbo Property

Italian Lake villa rentals, large villa for short term stay Lake Como, Villa rental Lake Como Italy – arvostelut