Rannalla sijaitseva hotelli, jossa on ulkouima-allas
Tämän hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ravintola ja itsepalvelupysäköinti. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, kiertoajelu-/lippupalvelu ja puutarha.
Acamar Beach Resort Acapulco tarjoaa 134 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. 32-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Siivous on saatavilla päivittäin.
Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Acamar Beach Resort Acapulco sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Caleta-ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ulkouima-altaan ja ravintolan.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
Buffetaamiainen saatavilla viikonloppuisin lisämaksusta
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, hissi ja terassi
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Caleta-ranta ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Caletillan ranta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Acamar Beach Resort Acapulco tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, terassin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.
Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen viikonloppuisin klo 8.00–13.00.
Majoituspaikan ravintola – ravintola, jonka erikoisuutena on kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen ja lounaan.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
Paikan päällä katettu pysäköinti (MXN 130 per päivä)
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Viikonloppuisin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 8.00–13.00; 260 MXN per aikuinen ja 180 MXN per lapsi
Ravintola
Tekemistä
Ulkouima-allas
Perheystävällinen
Ulkouima-allas
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Aurinkotuoleja uima-altaalla
Puutarha
Rannalla
Terassi
Viihdealue ulkotiloissa
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja k äännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 260 MXN aikuisille ja 180 MXN lapsille
Katettu omatoiminen pysäköinti: 130 MXN per päivä
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Uima-allasta voi käyttää klo 8.00–20.00.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Acamar Beach
Acamar Beach Acapulco
Acamar Beach Resort
Acamar Beach Resort Acapulco
Acamar Beach Acapulco Acapulco
Acamar Beach Resort Acapulco Hotel
Acamar Beach Resort Acapulco Acapulco
Acamar Beach Resort Acapulco Hotel Acapulco
Acamar Beach Resort Acapulco – arvostelut
Arvostelut
8,0
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 264 kautta 587 arvostelua
10–Loistava
264
Arvosana 8 - Hyvä. 153 kautta 587 arvostelua
8–Hyvä
153
Arvosana 6 - OK. 94 kautta 587 arvostelua
6–OK
94
Arvosana 4 - Huono. 40 kautta 587 arvostelua
4–Huono
40
Arvosana 2 - Hirveä. 36 kautta 587 arvostelua
2–Hirveä
36
8,0/10
Siisteys
8,2/10
Henkilökunta ja palvelu
8,0/10
Palvelut/mukavuudet
7,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,2/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Carlos, nezahualcotl
22.9.2025
Carlos
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Bertha
Matkusti kumppanin kanssa
20.9.2025
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Bertha
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Ana Lilia
Matkusti perheen kanssa
17.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nos encantó el balcón con vista al mar y el acceso a la playa excelente recomiendo
Ana Lilia
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Ricardo
Matkusti perheen kanssa
15.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Que están en buena ubicación
Ricardo
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Jose
2.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Exelente
Jose
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Alejandro
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
30.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Vista al mar
Playa
Alejandro
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
4/10 Huono
Maribel
Matkusti pienten lasten kanssa
29.8.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Alberca lo peor que he visto, agua muy sucia, los albañiles que están dando mantenimiento fatal, la preferencia en el elevador es para ellos y se enojan si uno lo va a usar, la habitación lo que le toca a la camarista muy bien, pero nos tocó muchas hormigas en las camas, restaurante realmente muy escaso, en general yo no volvería jamás a este hotel, Aunque es un lugar con buena ubicación en la playa y poco personal atento!! En estacionamiento despota y grosero uno donde pide el servicio de la camioneta para él estacionarse (no el chofer).
Es mi primera vez en un hotel de este nivel pero me queda claro que es mejor pagar más costo que arriesgarse a tan mal servicio e incomodidades!!
Maribel
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
8/10 Hyvä
Mary
27.8.2025
Uno de los colchones estaba chueco y era incómodo para dormir, en la habitación salió una cucaracha grande, y cuando ya nos íbamos salimos en la madrugada queríamos taxi y el de recepción pues se desentendio nosotros lo tuvimos q conseguir
Mary
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Gustavo
19.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Gustavo
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Mayela
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
19.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Todo muy bien excepto la alberca, es muy pequeña
Mayela
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
kissel, Ecatepec
Matkusti pienten lasten kanssa
18.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Todo muy bien
kissel
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Juan Alberto
18.8.2025
Juan Alberto
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Edith Alejandra
Matkusti perheen kanssa
18.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Edith Alejandra
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Israel Alberto
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
17.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excelente
Israel Alberto
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Victor
Matkusti perheen kanssa
17.8.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy bien el Hotel, se esmeran en la atencion, falta un poco de mantenimientos por fuera (pintura ) pero en general muy bien.
Victor
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Evelyn Ameyali
16.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy bonito hotel
Evelyn Ameyali
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Daniel
8.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Buen lugar la playa muy tranquila
Daniel
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
6/10 OK
Daniel
Matkusti perheen kanssa
8.8.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Ser mejor explicados en la.ubicacion de las habitaciones
Daniel
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Irma Elizabeth
Matkusti perheen kanssa
6.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Bien 👍
Irma Elizabeth
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
PAULINA
Matkusti kumppanin kanssa
5.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
La comida no estuvo buena, pedí camarones empanizados y no se veían presentables ni estaban ricos. Tmb pedí un cóctel de camarón y sabía más a catsup q otra cosa. Las camas y almohadas si estaban muy ricas y dormí muy bien en la noche xq de día había mucho ruido xq estan en reconstrucción
PAULINA
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
4/10 Huono
Enrique
Matkusti kumppanin kanssa
3.8.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Buen buffet
Enrique
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
8/10 Hyvä
Graciela
Matkusti perheen kanssa
2.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
La limpieza me gustó demasiado, lo que no me gustó fue que está en remodelación y me dieron la habitación del fondo donde trabajaban todos los albañiles y la puerta no cerraba bien
Graciela
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Grecia Bibiana
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
2.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Una estancia muy agradable, la atención del personal muy buena y limpieza excelente. GRACIAS.
Únicamente como sugerencia el hotel debería ofrecer servicio de comida también por la tarde y noche. Y tener una opción de estaciónamiento más accesible.
Grecia Bibiana
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025
6/10 OK
ROSALINA GOMEZ
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
31.7.2025
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Me parece que es un hotel con precios accesibles, sin embargo las camas están súper duras y la coladera de la regadera estaba tapada aunque hablamos a recepción y lo arreglaron pero había un aroma como a cañería, el restaurante bueno su buffet, el acceso a playa cómodo y la alberca pequeña pero por el precio considero que fue bueno