Huoneistohotelli

Residence Ain Meriem

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Residence Ain Meriem valokuvagalleria

Ulkouima-allas, aurinkovarjoja, aurinkotuoleja
Ulkopuoli
Ranta lähistöllä, aurinkotuoleja, aurinkovarjoja
Vastaanotto
1 makuuhuone, tallelokero huoneessa, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Huonepalvelu
  • Uima-allas
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Siivous
  • Pysäköinti sisältyy hintaan

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Route De La Corniche, Bizerte, 7000
  • Place, Bizerte (ranta)
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Sidi Mokhtarin zaouia
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Stade du 15 Octobre (stadion)
    ‪4 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Neljän hengen huone

  • 50 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 40 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Residence Ain Meriem

Rannalla sijaitseva huoneistohotelli, jossa on ulkouima-allas
Tämä rannalla sijaitseva huoneistohotelli tarjoaa asiakkaittensa käyttöön aurinkovarjot ja aurinkotuolit. Jokaisessa huoneistossa on ruokailualue ja oleskelualue sekä ilmainen Wi-Fi, televisio ja satelliittikanavat. Asiakkaiden käytössä on parveke, huonepalvelu ja tallelokero.
Residence Ain Meriem tarjoaa 120 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneessa on parveke. Huoneissa on erillinen ruokailualue. Satelliittikanavat takaavat viihteen.

Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä. Tämä huoneistohotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä huoneistohotellissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Residence Ain Meriem sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Bizerte (ranta). Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ulkouima-allas. Tässä vuonna 1980 rakennetussa 3 tähden huoneistohotellissa on 120 huoneistoa 2 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja parvekkeen.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille parvekkeen, olohuoneen ja ruokailualueen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos haluat käydä nauttimassa jotain syötävää tai tilata virvoittavan juoman, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola, allasbaari ja baari/lounge
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kielitaitoinen henkilökunta ja terassi
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Bizerte (ranta) ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Stade du 15 Octobre (stadion)
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu allasbaari ja baari/lounge. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Residence Ain Meriem tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, terassin ja kielitaitoisen henkilökunnan. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä 3 tähden huoneistohotelli on savuton.

Majoituspaikassa on ravintola.
Huonepalvelu on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Hiekkaranta (suora yhteys)
  • Rantatuolit
  • Rantavarjoja

Uima-altaat/kylpylä

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Ulkouima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti

Ruokailu

  • Allasbaari
  • Baari/aulabaari
  • Huonepalvelu
  • Kahvila
  • Ravintola

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • 22–tuumainen televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
  • Televisio yleisissä tiloissa

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha
  • Terassi

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Matkatavarasäilytys
  • Puhelin
  • Siivouspalvelu (päivittäin)
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Turvalokero
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Sijainti

  • Esikaupunkialueella
  • Lähellä meren rantaa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • 120 majoitustilaa
  • 2 kerrosta
  • 8 rakennusta
  • Puutarha
  • Rakennettu: 1980

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 8 TND per henkilö per yö korkeintaan 10 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
E-rev UK LTD veloittaa luottokortiltasi hotellin puolesta takuumaksun, jos maksat paikan päällä etkä varauksen tekemisen yhteydessä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 014378G
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Paikallisten lakien mukaisesti naimattomat asiakkaat eivät välttämättä voi jakaa huonetta. Asiakkaiden tulee esittää vihkitodistus, jos majoituspaikka pyytää sitä.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Ain Meriem Beach Holiday Village
Ain Meriem Beach Holiday Village Aparthotel
Ain Meriem Beach Holiday Village Aparthotel Bizerte
Ain Meriem Beach Holiday Village Bizerte
Residence Ain Meriem Aparthotel Bizerte
Residence Ain Meriem Aparthotel
Residence Ain Meriem Bizerte
Residence Ain Meriem Bizerte
Residence Ain Meriem Aparthotel
Residence Ain Meriem Aparthotel Bizerte

Arvostelut

Residence Ain Meriem – arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

8,2/10

Siisteys

7,8/10

Henkilökunta ja palvelu

7,4/10

Palvelut/mukavuudet

7,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,6/10

Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 31 kautta 69 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 22 kautta 69 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 6 kautta 69 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 69 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 69 arvostelua

Arvostelut

8/10 Hyvä

Alex

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Alles ok
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

OZGUL

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Très bon séjour avec un personnel attentionné

L’hôtel était très propre et la chambre, particulièrement spacieuse. Le personnel a été extrêmement gentil et professionnel. J’étais en avance sur l’heure prévue d’arrivée, et la réception a immédiatement pris contact avec l’équipe d’entretien pour que je puisse accéder rapidement à ma chambre : un vrai plus ! Seuls petits inconvénients : l’hôtel est un peu éloigné de la rue principale à pied, et les paysagistes commencent à travailler assez tôt le matin, ce qui m’a réveillé. Dans l’ensemble, un séjour très agréable. Je recommande sans hésiter !
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

4/10 Huono

Agostino, Vaudreuil-Drion

Matkusti ryhmän kanssa, Liikematkailija
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
The pool are is very nice. The food is subpar. The rooms looked like they were decorated in the 70s. The AC was providing cold air. The fridge wasn't working. Asked for a change of room but was denied.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Raphael

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly and respectful staff the front desk staff are very nice and helpful the waiters are very polite the food is very delicious the room is very clean the swimming pool is very clean the landscape is very nice the beach is clean Ein Meriem is gated with friendly security guards Ein Meriem is geographically located in very unique location with excellent sea views the sea breeze is very relaxing
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Kaouther

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Katja Karras

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Zimmer sind echt super geräumig mit 4 Personen viel Platz. Nur schade das es nur Frühstück gibt... Und keine Halbpension. Die Musik in der Bar am Abend sehr laut bis 1 Uhr und bei offenen Fenster kein Schlaf.
Yöpyi 16 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Akram

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Krim

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Krim

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
☺️
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

6/10 OK

SALEM

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Bon établissement petit dej horrible

Le monsieur que nous avons vus a la reception en arrivant a été tres gentil et tres professionnel, ainsi que la jeune femme a la reception en partant. L'hotel est situé au bord de mer dans un tres beau cadre reposant tres bien entretenu. Nous avons séjourné plus fois dans cet hotel et nous avons toujours été content. Cette fois ci c'est au niveau du petit déjeuner que c'était catastrophique par rapport au autresannée, tres peu de nourriture sur les plateaux (un oeuf au plat froid posé sur un plateaux)pas de confiture, on nous a fais des œufs au plat et amener de la confiture suite a notre demande a serveur qui essayer de faire de son mieux avec une grande gentillesse. Suite a ma remarque au sujet du jus d'orange industriel imbuvable il nous a apporter 2 verres de jus d'orange pressé, un grand merci a lui . Il y avait dans la salle un monsieur en costume noir chemise blanche qui faisait les mille pas qui était tres désagréable et impoli bizarrement il se precipiter dès que nous approchions du buffet , on se demande quel était son role.... C'est dommage pour un établissement que nous avons toujours apprécié
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

William

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Mouna

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Personnel très professionnel
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

2/10 Hirveä

Khalil

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
There was a bad smell in the room was so strong like chemical made me sick to my stomach. I. Had to sleep Slider open to air it. Toilets were not clean air condition was not adequate. Bed was not comfortable. Bed bugs in both our bed and my daughter bed we could feel them biting us. It was awful
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Nader

Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024

8/10 Hyvä

Achgene

Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Zouhour

Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Omar

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Séjour à la résidence Ain Mariem En famille Très bien
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

chouaidia

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
tres bon sejour en famille
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Mouadh

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Ruhige Lage, super
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

SAM

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024

10/10 Loistava

christelle

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

8/10 Hyvä

Meïssa

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Bon séjour, un bémol pour le wifi qui me fonctionnait pas…
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Leila

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
C'est manifique
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2023

6/10 OK

TASHVIN

Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023

6/10 OK

Cherni

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023