Viihtyisä rantamajoituspaikka lähellä kohdetta Winter Gardens (lasikasvihuone)
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu baari/aulabaari, kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa ja pelihuone. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu, televisio yleisissä tiloissa ja tallelokero vastaanotossa.
The Maples Hotel tarjoaa 14 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Huoneissa on taulutelevisio. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä. Ilmaisia vauvansänkyjä voidaan myös järjestää pyynnöstä.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
The Maples Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Gynn Square. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan baarista/loungesta
Englantilainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, terassi ja myyntiautomaatti
Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Blackpoolin torni ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Blackpoolin keskussatama
Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Hotellinjohtajan kutsut järjestetään päivittäin. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.
The Maples Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, myyntiautomaatin ja pelihallin/-huoneen. Rajoitettuja pysäköintipaikkoja on saatavilla.
Tämä 3 tähden hotelli on savuton.
Tämä hotelli järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla englantilainen aamiainen lisämaksusta klo 8.30–10.00; 5 GBP per aikuinen ja 5 GBP per lapsi
Baari/aulabaari
Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä
Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
Tekemistä
Biljardipöytä
Pelihalli/-huone
Televisio yleisissä tiloissa
Perheystävällinen
Pelihalli
Vauvansänky huoneessa
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Tallelokero vastaanottotiskillä
Palvelut asiakkaille
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Rannalla
Terassi
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Kaiteet portaikoissa
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Muuta
1 rakennus
3 kerrosta
Rakennettu vuonna 1900
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Ilmainen vauvansänky
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Taulutelevisio
Ruoka ja juoma
Kahvin-/teenkeitin
Vedenkeitin
Muuta
Lämmitys
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 16
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–23.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 21.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Ilmaiset vauvansängyt!
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu englantilaisesta aamiaisesta: noin 5 GBP aikuisille ja 5 GBP lapsille
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–23.00. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 21.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Maples Hotel Blackpool
Maples Hotel
Maples Blackpool
The Maples Hotel Hotel
The Maples Hotel Blackpool
The Maples Hotel Hotel Blackpool
The Maples Hotel – arvostelut
Arvostelut
8,8
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 31 kautta 55 arvostelua
10–Loistava
31
Arvosana 8 - Hyvä. 16 kautta 55 arvostelua
8–Hyvä
16
Arvosana 6 - OK. 6 kautta 55 arvostelua
6–OK
6
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 55 arvostelua
4–Huono
1
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 55 arvostelua
2–Hirveä
1
9,2/10
Siisteys
9,4/10
Henkilökunta ja palvelu
8,0/10
Palvelut/mukavuudet
8,6/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
David
Matkusti kumppanin kanssa
22.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff were all so friendly and welcoming. Bed was very comfortable and the breakfast each morning was delicious. Would definitely stay again.
David
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Bryony
Matkusti perheen kanssa
11.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely hotel, situation a walkable distance from the centre. Staff were very friendly and welcoming. Room was a brilliant size, plenty of tea and coffee in the room.
Thanks for a lovely stay!
Bryony
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Tsit Fiona
6.5.2024
Tsit Fiona
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024
10/10 Loistava
alex
Matkusti perheen kanssa
6.6.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
the wife and i spent a fantastic wekend at the maples christine and barry were the perfect hosts food was perfect rooms spotless we will certainly be back thanke chris and family jo and alex preston
alex
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2023
10/10 Loistava
ellie
Matkusti perheen kanssa
5.4.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel is lovely with the friendliest staff i’ve ever met in a hotel. Nothing was too much trouble!
clean and comfortable and very reasonably priced.
thank you for a lovely stay x
ellie
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2023
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa
12.11.2022
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Shame!
Sad to say this hotel really let us down which is a shame as the lady at reception was very nice and welcoming and the rooms were nice and clean.
The facilities listed on this site clearly state there is a bar and lounge, and indeed there was a well stocked bar with a member of staff enjoying a Stella while watching the Arsenal match on TV when we arrived, there are also signs at the hotel stating clearly that "the bar is open from when you arrive still 9pm unless you are still in the bar".
On our return at 5pm we asked if we could get a drink to be told the bar is closed as the licensee had passed away a number of months before but we could sit in, what turned out to be, a very cold lounge! A little later we headed out again and on our return (around 8pm) we bought a bottle of wine so at least we could have a drink in the lounge (probably with coats on!) Sadly when we arrived the lounge locked and no-one available to see if it could be opened.
On a final note, during our booking we suggested one of the party was gluten free but at breakfast there was no provision whatsoever made.
For Blackpool this is quite an expensive B&B considering the promised facilities were not available! It could also have been that we were their only guests and they couldn't really be bothered.
Might suggest if you book to double double check everything that is promised will be available!
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2022
8/10 Hyvä
Stephen
19.10.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice little friendly hotel.
Stephen
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2022
8/10 Hyvä
Ian
20.6.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Lovely stay
The room was small but very clean and comfortable. Breakfast was great and the Hosts were great and friendly
Ian
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2022
10/10 Loistava
D
Matkusti ryhmän kanssa
18.4.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Lovely hotel run by lovely people
What a fantastic family that run this hotel. Lovely folks, couldn’t be more helpful. Room was clean as expected, breakfast lovely. Nice views. If I was going back to Blackpool I wouldn’t hesitate to stop here again. Thank you.
D
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2022
10/10 Loistava
Gary
21.3.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Gary
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2022
10/10 Loistava
Chris
Liikematkailija
12.1.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very nice visit.
A nice family run hotel with friendly welcoming hosts, great breakfast, free parking and a 20 min walk or a 5 min tram into the city. Nice to walk along the promenade seeing the illuminations.
Chris
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2022
10/10 Loistava
Miista
Matkusti perheen kanssa
9.1.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Best stay
Was a beautiful stay
Really helpful staff and very kind
Rooms were also very tidy and hygienic safe
Miista
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2021
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
Liikematkailija
14.12.2021
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Pleasant bed and breakfast hotel.
Tiny rooms and a very non-flexible breakfast policy (one slice of toast each, only allowed one of each item, no facility to swop items).
All in all, value for money.