Ylellisesti nimetty Vanha kappeli tarjoaa mukavan ja rauhallisen tukikohdan, josta tutustua Somersetin ja Wiltshiren herkkuihin. Viehättävällä Bradford-on-Avon -kaupungillasi kotiovellesi ja Georgian kylpyläkaupungilla lähelläsi sekä Longleatilla, Stonehengellä, Castle Comben ja monilla muilla hienoilla nähtävyyksillä sinulla ei ole tarpeeksi tekemistä. Varustettu korkeatasoisilla taskujousilla, terävillä puuvillalevyillä ja pörröisillä pyyhkeillä, Vanha kappeli tarjoaa erinomaisen lähtökohdan tutkimiseen.
Kappeli sijaitsee Bradford-on-Avonin kylpyläpuolella kaukana olevassa paikassa. Se on ihana rauhallinen paikka historiallisessa kivimökkien rivissä. Pysäköintipaikka (joka on rajoittamaton) on lähellä olevaa sivutietä ja vaikka kappelin edessä on kapea tie, ei ole suositeltavaa ajaa sitä alas, koska se on erittäin helppo juuttua! Se on vain 50 metrin kävelymatkan päässä pysäköintialueelta etuovelta. Voit kävellä helposti keskustaan, joka on noin 15 minuutin kävelymatka alamäkeen. Huomaa, että se on jyrkkä kävelymatka takaisin mäkeä ylöspäin. Vaihtoehtoisesti voit mennä bussilla tai taksilla. On olemassa muutamia pubeja 5-10 minuutin kävelymatkan päässä, joutumatta kävelemään kaupunkiin. Linna tarjoaa myös aamiaisen. On erinomainen Co-Op-supermarket 5 minuutin kävelymatkan päässä, joka on avoinna päivittäin klo 6–22.
Pohjakerroksessa on keittiö / ruokailutila ja olohuone. Keittiö on hyvin varusteltu; keittiövaaoista ja terävistä veitsistä valkosipulimurskaimiin ja käsimikseriin. Siellä on induktioliesi, tuulettimella varustettu uuni, liesituuletin, jääkaappipakastin, astianpesukone, pesukone / kuivausrumpu, pieni mikroaaltouuni ja kahvinkeitin.
Olohuoneessa on TV, DVD-soitin, mukava sohva ja nojatuoli ja se sopii erinomaisesti rentoutumiseen illalla kaasutekniikan edessä. Siellä on kaappi, jossa on muutama lautapeli, lasten leluja, DVD ja romaaneja. Ensimmäisessä kerroksessa on suihkuhuone, wc, pesuallas ja suihku sekä makuuhuone, jossa on king-size-vuode, lattiapituusverhot ja pimennysverhot. . Toisessa kerroksessa on kaksi yhden hengen vuodetta, joista voidaan tehdä superking. Velux-ikkunoissa on kaihtimet ja kaihtimet sängyn vieressä. Vuodevaatteet ovat korkealaatuista puuvillaa. Kylpy- ja käsipyyhkeet ovat paksuja, valkoisia ja pörröisiä. Talo on keskuslämmitys.
Pidän vieraani tuntevan olonsa kotoisaksi, joten kaappeihin on asennettu perusteet, kuten tee, kahvi, sokeri, oliiviöljy ruoanlaittoon. Toimitan myös maitoa ja yhden tai kaksi bittiä ja kappaletta kunkin vierailun aluksi.