Koko loma-asunto

Itsepalvelumökki, Crackington Haven, Bude, Cornwall, Rauha odottaa sinua.

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Itsepalvelumökki, Crackington Haven, Bude, Cornwall, Rauha odottaa sinua. valokuvagalleria

Ranta
Ulkoalueet
Ulkoalueet
Ulkopuoli
Älytelevisio, DVD-soitin

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Bude, Unknown
  • Place, Cornwall Area of Outstanding Natural Beauty
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Widemouth Bay Beach
    ‪9 min ajomatka‬
  • Place, Bude Beach (ranta)
    ‪17 min ajomatka‬
  • Airport, Newquay (NQY-Newquay Cornwall)
    ‪59 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Itsepalvelumökki, Crackington Haven, Bude, Cornwall, Rauha odottaa sinua.

Olemme juuri päivittäneet langattoman verkon ja se on nopea ja ilmainen.

Meidän suosikkirannan mukaan nimetty mökki sijaitsee hämmästyttävällä paikalla vain kivenheiton päässä Valley-purosta, joka kulkee tiensä suuntaan, vaikka Valley-kentät sijaitsevatkin Crackington Haveniin. paikallinen rantakahvila tai pubi, joka tarjoaa hienoja Ales-ruokia. Crackington Haven Beach on koiraystävällinen 01. lokakuuta - pääsiäisen sunnuntaihin.
Garyvoella on oma yksityinen, aidatulla suljettu parveke-alue, joka sopii erinomaisesti rentoutumiseen upealla kesäpäivänä, ja laakson sijaintimme ansiosta Mineshop on hämmästyttävä aurinkokenttä.
Tämä mökki mahtuu 4 henkilöä 2 makuuhuoneessa, taulutelevisio oleskelutilassa ja kahden hengen huone DVD-soittimilla.
Majoitus koostuu:
Yksi kahden hengen huone, taulu-ilmainen TV ja DVD-soitin
Yksi yhden hengen huone
Sängyt tehdään sinulle, mutta ota mukaan omat pyyhkeet.
Sisäänkäynti kuisti
Avoin oleskelutila ja ruokasali
Taulutelevisio
freeview
DVD
Ilmainen WiFi
Ilmainen sähkö
Nahkahuonekalusviitti
Täysin varusteltu keittiö, jossa jääkaappi ja jäärasia, mikroaaltouuni, täysikokoinen uuni jne
Kylpyhuone, jossa täysikokoinen kylpyamme ja sähkösuihku. Silitysrauta ja -lauta.
Voimme tarjota pinnasängyn tarvittaessa. Huomaa kuitenkin, että emme tarjoa pinnasänkyä ja vauvan mukana voi majoittua korkeintaan 4 vierasta.
Meillä on pesutupa vierailijakäyttöön koneen lähellä, joka vie £ 1. 00 kolikkoa.

Otamme mielellämme vastaan koiria, mutta veloitamme koiraa kohti viikossa, joten jos sinulla on enemmän kuin yksi lemmikki, kysy ensin meiltä ja lisäämme oikean maksun.

Lainaus julkaisusta 'The Sunday Times' ........
"Voimme kiistellä koko päivän, onko Crackington Cornwallin kaunein ranta vai ei, mutta olemme samaa mieltä siitä, että Mineshopin mökit ovat National Treasure"

Huomaa, että pyyhkeitä ei toimiteta. Sängyt on tehty sinulle.

Huomaa, että tämän kiinteistön vaihtopäivä on perjantaista perjantaihin, muita päiviä voi olla saatavana, joten kysy meiltä, jos perjantai ei sovi.
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Cornwall Area of Outstanding Natural Beauty. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja parvekkeen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Cornwall Area of Outstanding Natural Beauty ja 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta The Gildhouse Poundstock
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto vaaditaan
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Saippua
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Joen rannalla
  • Lähellä lahtea
  • Lähellä meren rantaa
  • Maaseudulla

Tekemistä

  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumat sallittu

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien järjestäminen on sallittua majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Self Catering Crackington Haven Bude Cornwall Peace Awaits you
Self Catering Crackington Haven Cornwall Peace Awaits you
Self Catering Crackington Haven Bude Cornwall Peace Awaits you
Self Catering Crackington Haven Bude Cornwall Peace Awaits you
Self Catering Crackington Haven Cornwall Peace Awaits you

Self Catering Cottage, Crackington Haven, Bude, Cornwall, Peace awaits you. – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 5 kautta 9 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 9 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 9 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 9 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 9 arvostelua

9,0/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Minke B.

Hyvää: Siisteys
Een eenvoudig maar compleet huisje, een prachtige omgeving. Iets meer uitleg over het huisje was fijn geweest.De wandeling van 20 minuten door het bos, naar strand en pub is aan te raden!
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Christopher W.

Hyvää: Siisteys

Roll on 2021 and return visit

A late summer getaway that was as good as we hoped. Hidden away in a green and peaceful valley, the property was 10-15 minute walk to the beach, where there was 2 cafes and a pub, all that we would recommend. Plenty of walks, but remember the signs on the post are distances as the crow flies not the distance as you go up and down the valleys! Final note the cream teas on arrival delightful.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2020

10/10 Loistava

Amanda M.

Hyvää: Siisteys

Perfect

Was greeted with a warm welcome, the property was clean and warm. A lovely touch with fresh scones and milk on arrival. Perfect to recharge the batteries, the walk to the beach was a great way to start the day and the cafe of the beach did a brill breakfast. Could not fault the cottage in anyway, will be returning next year
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2019

2/10 Hirveä

Peter L.

Very basic, too expansive

It`s very basic and small, but clean and tidy - for a week ok. Old fashioned and with damp musty smell (there was an air dehumidifier) - we had to wash all our clothes after this week. Compare to our other cottages in this holiday the performance was lousy and the price we`d paid much too high.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2019

10/10 Loistava

Jaap H.

Een heerlijk hondvriendelijk huisje in een prachtige omgeving.

Wij hebben genoten van dit leuke huisje en de prachtige trails, coastpaths en bossen. Toen we aankwamen stond, zeer gastvrij, de creamtea, klaar. We waren nooit eerder met de hond in de UK geweest en we waren verbaasd hoe hondvriendelijk en gastvrij de Britten zijn! De veranda bij het huisje was afgesloten door een hekje waardoor onze hond lekker rond kon lopen. Het huisje zelf was ook prima in orde. Kortom, we hebben het heel fijn gehad.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2018

6/10 OK

Julie B.

Damp

Lovely place/setting but the weather wasn’t kind to us, it rained for the whole time we were there, and it was very damp inside the cottage. Couldn’t get hot water so constantly having to boil a kettle to wash up. Only saw the owners as we were leaving, despite the promise of a call/visit to see if everything was ok. Probably wouldn’t stay there again due to the discomfort when weather poor. Would probably feel differently if it had been sunny weather.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2018

10/10 Loistava

Claire S.

Relaxing, clean and comfortable

Great location, basic but comfortable cabin in peaceful valley. Lovely manageable walk to crackington haven which is brilliant for rockpooling, we love the cabin cafe for lunch. Can't beat chips and view at pub in trebarwith strand. Beautiful coast walks and boscastle farm shop is a must for breakfast. The hidden valley is great fun for kids and adults, we will get all six challenges next time! After great days out garyvoe cottage is a great place to put your feet up, open the large windows and enjoy a glass of wine a picky tea and listening to the river and the owls.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2017

10/10 Loistava

Ben at M.

Loved it

Perfect Cottage, stunning location
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2017

8/10 Hyvä

Roberta r.

Garyvoe cottage

WE enjoyed our stay in garyvoe cottage with our dogs. Set in a beautiful position overlooking woods,stream,big field. Enjoyed the walk to the beach through the owners land. LOvely to sit out on the veranda in the sun. With the big windows opened to the chalet. It was very clean and tidy . THe owners were very friendly
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2016