Suuri kunnostettu Mas, CAIRANNEn korkeudella, ihanteellisella paikalla keskellä viinitarhoja, lämmitetty uima-allas 10m x 4m, rauhallisella paikalla 240m merenpinnan yläpuolella.
Tämä 1300-luvun maalaistalo, kunnostettu vuonna 2013, entinen viinitila vain 1 km päässä kylästä ja lähellä Vaison-la-Romainea ja monia turistikohteita.
Näkymä tasangolle niin pitkälle kuin silmä voi nähdä, se näyttää sinulle tämän upean PROVENCE-alueen rauhallisuuden ja aitouden.
Saint Andéolin mökki toivottaa sinut tervetulleeksi miellyttävään lomaan.
Täysin varusteltu keittiö, olohuone, olohuone, 5 makuuhuonetta, 3 suihkuhuonetta, 4 wc: tä, terassi, grilli, Wifi, Pergola, pétanque tai pallokenttä sekä ulkokylä, jossa on liesi, jääkaappi, pesuallas ja astianpesukone
Täysin varusteltu sisäkeittiö: jääkaappi, uuni, mikroaaltouuni, astianpesukone, kahvinkeitin, vedenkeitin, leivänpaahdin
Olohuone, televisio, WiFi, olohuone,
Vuodevaatteet, pyyhkeet ja uima-altaan pyyhkeet.
Sinulla on myös syöttötuoleja ja vauvansänkyjä (enintään 3 alle 3-vuotiasta lasta)
Löydät loman aikana:
Cairannessa: kävelee upealla näköalalla aluskasvillisuuteen ja Ayguesin laaksoon.
Tämä mökki sijaitsee SAINT ANDEOL -viinitarhalla viinireitillä, Rhônen rannikolla hyvien viinien ystäville. Voit nauttia viinien yksityistä maistelua, käydä sitten kellarissamme ja alueen viereisissä kellareissa (Châteauneuf du Pape, Gigondas jne.)
Voit vierailla ympäristössä:
10 km: n päässä: Château de Suze la rousse (11. vuosisadan feodaalilinna) tarjoaa viiniyliopiston
15 km päässä: Vaison-la-Romaine 11. vuosisadan roomalaisjäännöksineen, muinaisen Rooman teatterinsa, museon,
vanha romaaninen katedraali.
15 km: Oranssi ja sen muinainen teatteri, jossa Chorégies pidetään, kansainvälisesti tunnettu lyyrisen musiikin festivaali, 1. vuosisadan eKr. Lopun voittajakaarimuseo, sen 11. vuosisadan katedraali.
Klo 14 km: Dentelles de Montmirail, sen kävelyretket.
25 km: Grignan: 1500-luvun renessanssilinna Marquise de Sévigné 1646.
Kääpiökylä.
28 km: llä: Vaucluse-jättiläinen, Le Mont Ventoux 1909m merenpinnan yläpuolella.
45 km: Avignon: Palais des Papes, paavin linnoitus ja 14. vuosisadan roomalainen katedraali, Le Pont d'Avignon, joka tunnetaan maailmanlaajuisesti, sen museot ja festivaali
45 km päässä: L'Isles sur la sorgue ja sen antiikkiesineet
120 km: Marseille, meri: Sainte Marie de la Mer, Aigues Morte, kaunis keskiaikainen muuri, Le Grau du Roi, Port Camargue, La Grande Motte jne.