Hotel El Marqués By GEH Suites

3.5 tähden majoituspaikka
VIP Access

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel El Marqués By GEH Suites valokuvagalleria

Ylellisesti sisustettu huone, jossa on kiviseinä, puinen penkki, pöytä tuoleineen sekä koristeellisin kaiverruksin koristeltu peili.
Ravintolassa on ulkotila, jossa on puupöytiä ja -tuoleja. Tilaa ympäröi kivimuuri ja vihreää kasvillisuutta.
El Marques -hotellin sisäänkäynti, jossa on kivinen holvikaari, kaksi valkoista tuolia ja kyltti, jossa lukee Tito Bravo Bar Restaurante.
Baaritiski, jossa on vihreät laatat, useita jakkaroita ja laaja valikoima pulloja.
Uima-allas, jossa on kiviseinä ja trooppisia kasveja.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Baari

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Calle Nuestra Señora del Carmen 33-41, Cartagena, Bolivar, 130001
  • Place, Cartagenan muurit
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Kellotorni
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Cartagena de Indias -messukeskus
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Rafael Núñezin kansainvälinen lentoasema (CTG)
    ‪18 min ajomatka‬
VIP Access
Tarjoamansa laadun ja palvelun vuoksi valitut VIP Access -majoituspaikat saavat toistuvasti parhaat asiakasarvostelut.
  • Saat poikkeuksellista palvelua
  • Lisäsäästöjä ja etuja BONUS+ -jäsenille

Huonevaihtoehdot

Junior King Suite

  • 2 henkilöä
  • Ilmainen Wi-Fi

Premium-sviitti

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 42 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Luksustalo

  • 300 m²
  • 8 makuuhuonetta
  • 18 henkilöä
  • 9 suurta parisänkyä ja 3 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen perhehuone

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky TAI 1 yhden hengen suuri sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe-huone

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Junior-sviitti, 1 suuri parisänky

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 24 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel El Marqués By GEH Suites

Ulkouima-allas, ravintola ja baari/aulabaari kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen täysi aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on concierge-palvelut, pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto.
Hotel El Marqués By GEH Suites tarjoaa 8 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. LCD-televisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Turndown-palvelu joka ilta, siivous päivittäin. Pyynnöstä saataviin palveluihin kuuluu silitysrauta/-lauta.

Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Hotel El Marqués By GEH Suites on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Cartagenan muurit. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ulkouima-allas.
  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Cartagenan muurit ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Plaza de San Pedro Claver
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Hotel El Marqués By GEH Suites tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, terassin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta.

Tämä 3,5 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen täysi aamiainen joka päivä klo 7.00–11.00.
Mardeleva – tämä ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–11.00
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Mardeleva

Tekemistä

  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat
  • Ulkouima-allas
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Hääpalvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)
  • Turndown-palvelu

Ulkotilat

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • 2 kerrosta
  • Juhlasali
  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Pimennysverhot
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • LCD-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 13.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Hotel El Marqués By GEH Suites ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä. Lapset eivät välttämättä saa ilmaista aamiaista.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Kolumbian arvonlisävero (19 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun), jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla ulkomailta sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Kolumbian asukkaita.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 50000 COP per ajoneuvo (menopaluu, korkeintaan 2 henkilöä)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Hotel El Marqués By GEH Suites tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 99880
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.
  • Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä. Lapsi ei välttämättä saa ilmaista aamiaista.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

El Marqués Hotel Boutique Cartagena
El Marqués Hotel Boutique
El Marqués Boutique Cartagena
El Marqués Boutique
El Marqués Hotel Boutique
Marques By Faranda Cartagena
Hotel El Marqués by Faranda Boutique Hotel
Hotel El Marqués by Faranda Boutique Cartagena
Hotel El Marqués by Faranda Boutique Hotel Cartagena

Hotel El Marqués By GEH Suites – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 236 kautta 345 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 64 kautta 345 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 22 kautta 345 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 11 kautta 345 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 12 kautta 345 arvostelua

9,4/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,6/10

Palvelut/mukavuudet

9,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

JOHN

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice place
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jeffrey

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Its a beautiful hotel.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

manuel

Pool area small but comfortable
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

LaShonda

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The breakfast was extremely fresh and delicious.
Live Jazz Band
Sitting Area upstairs
Walk-in Shower
Clean Bedding
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Christof

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The property has very nice infrastructure with spacious areas and rooms. Maintenance seems to be slipping a bit and employees are not very organized
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Janusz

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Exceptional service and perfect location! We had a wonderful stay at El Marques Hotel. The property is clean, comfortable, and perfectly located for exploring Cartagena's Walled City. What truly set this experience apart was the exceptional service; Alejandra and Sharon were so friendly, welcoming, and helpful from the moment we arrived. They truly went above and beyond to ensure we were comfortable throughout our stay
Yöpyi 6 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Vanessa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
We truly loved our stay here. The staff were welcoming, friendly, and always happy to help. Our room was very clean, and the bed was extremely comfortable. Breakfast in the morning was delicious and a great start to the day. The pool area was peaceful and relaxing, and dinner in the evenings had such a great vibe — especially with the live band. Highly recommend!
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Diana

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent place to stay
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Sylvia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great stay
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Nicholas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful hotel, staff were wonderful!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Simone

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The staff were so nice, and it was such a nice respite after the liveliness of being in the Walled City. It’s a beautiful, classically renovated mansion. The AC was cool and they have a backup generator for the blackouts.
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jorge

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Love this place, Thank you so much ❤️
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Virgilio O.

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful property, excellent staff.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Lea

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
great stay!
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Joanna

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean, colonial, great location and great breakfast
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jitendra

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great staff and breakfast
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Belkys

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful colonial hotel. The staff was amazing, caring always for our safety. They went out of there way to make our stay enjoyable. Rooms clean, food breakfast etc delicious. I would stay there next time.
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Natali

The rooms were clean and kept up really well. They were also cleaned everyday per request. The hotel is really pretty and rustic. The pool is kept up very nicely and clean. The wine room is nice to have options to buy.
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Olga

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice property, staff is professional and friendly.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jill

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful property great location. Breakfast Was Delicious and the staff was attentive. The small pool was lovely and nice to unwind after day exploring
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

HENRY

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everything was good except for the breakfast. It took 1 hour to get some eggs and toast. The staff didn’t seem to care we had to get to a tour Other than that stay was Nice. Just they play music every night til 10 pm.and the tv has no Chanels
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

niliubeth

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful hotel amazing service
Yöpyi 6 yötä marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

MICHAEL

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stunning property with lots of space to relax. Great location in middle of walled city.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Nelson

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Outstanding place
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Maria

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel Marqués Boutique exceeded our expectations! The staff went above and beyond—special thanks to Wilson for his kindness, Dillan for helping with reservations and great restaurant tips, and Bryan for a warm check-in. Breakfast was fresh with plenty of variety, and the team even prepared an early meal before our tour. Cozy, safe, and full of charm—highly recommend!
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025