Hotel Aixo Suites By Geh Suites

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Aixo Suites By Geh Suites valokuvagalleria

Ulkouima-allas
Ilmainen päivittäinen buffetaamiainen
Vastaanotto
Doble superior vista al mar | Tallelokero huoneessa, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikan julkisivu

Arvostelut

7,0 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Kylpylä
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Cra. 1 #46-68, Marbella, Cartagena, Bolivar, 130002
  • Place, Marbella Beach (ranta)
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Cartagenan muurit
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Place, Kellotorni
    ‪6 min ajomatka‬
  • Airport, Rafael Núñezin kansainvälinen lentoasema (CTG)
    ‪6 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Doble estándar con vista a la ciudad

  • Näkymä kaupungille
  • 12 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Doble superior vista al mar

  • Näkymä valtamerelle
  • 12 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Cuádruple familiar sin vista al mar

  • 13 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)

Cuádruple superior vista al mar

  • Näkymä valtamerelle
  • 13 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)

Double Room Superior with Sea View

  • 13 m²
  • 2 henkilöä

Double Room Standard

8,8 kautta 10
Loistava
(3 arvostelua)
  • 13 m²
  • 3 henkilöä

Quadruple Room Standard

  • 13 m²
  • 4 henkilöä

Quadruple Room Superior with Sea View

  • 13 m²
  • 4 henkilöä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Aixo Suites By Geh Suites

Tämä rannalla sijaitseva hotelli tarjoaa asiakkaittensa käyttöön kuntosali ja kylpyläpalvelut.
Hotel Aixo Suites By Geh Suites tarjoaa 60 huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmaiset hygieniatuotteet. 43-tuumainen LED-televisio, satelliittikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)). Silitysrauta/-lauta ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas ja kuntosali.
Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluu hierontapalvelu.
Hotel Aixo Suites By Geh Suites sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Marbella Beach (ranta). Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos kansainvälinen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi Daikiri
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kellotorni ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Cartagena de Indias -messukeskus
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Hotel Aixo Suites By Geh Suites tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan ja kuntokeskuksen. Majoituspaikasta löytyy ravintola. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu allasbaari ja baari/lounge. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Hotel Aixo Suites By Geh Suites tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kattoterassin, kylpyläpalvelut ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Rajoitettuja pysäköintipaikkoja on saatavilla.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 7.00–10.00.
Daikiri – ravintola, jonka erikoisuutena on kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan, illallisen ja kevyitä aterioita.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–10.00
  • Allasbaari
  • Baari/aulabaari
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Ravintola

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Daikiri

Tekemistä

  • Kuntosali
  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • Ulkouima-allas

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Tietokonepiste

Ulkotilat

  • Kattoterassi

Kylpylä

  • Hierontaa
  • Kylpyläpalveluita

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 43–tuumainen LED-televisio ja satelliittikanavat

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 50000 COP per majoitustila (vaihtelee yöpymisen keston mukaan)
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 4 kg per lemmikki)
  • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Kolumbian arvonlisävero (19 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun), jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla ulkomailta sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Kolumbian asukkaita.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikkimaksu: 50000 COP per majoitustila (vaihtelee yöpymisen keston mukaan)
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Aixo Suites Cartagena
Aixo Suites Cartagena
Aixo Suites

Hotel Aixo Suites By Geh Suites – arvostelut

Arvostelut

7,0

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 73 kautta 214 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 43 kautta 214 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 43 kautta 214 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 19 kautta 214 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 36 kautta 214 arvostelua

7,6/10

Siisteys

7,8/10

Henkilökunta ja palvelu

6,8/10

Palvelut/mukavuudet

6,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

4/10 Huono

HERNAN

Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025

2/10 Hirveä

Sandra

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lugar demasiado FEO, la habitación exageradamente pequeña, incómoda y con un olor a excremento que era insupportable, nos tuvimos que ir a la mañana siguiente porque llegamos de noche y ya no era posible conseguir otro lugar, mi esposo y yo teníamos reserva para 6 noches, nos quedamos solo una noche, hablé con el administrador y no me dió ninguna solución; les dije que al menos me regresaran la mitad del valor de la reserva, pero si respuesta fue negativa, pero este señor ni siquiera tuvo la decencia de salir a explicarme; solo se limitó a dejarme un mensaje en recepción; por otro lado, el desayuno es horrible, el lugar cochino y con moscas; en general es la peor experiencia que hemos tenido; nos fuimos a un Hotel que nos costó solo un poco más, pero el cambio fué abismal; no le recomiendo este lugar ni a mi peor enemigo, no pierdan su dinero. Para Que se llame hotel tendrían que construirlo de Nuevo, le di una Estrella porque no hay menos de eso
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Monica

Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

2/10 Hirveä

Lisa

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stayed in the Superior Double room with ocean view. The ocean view was beautiful but the room is TINY and was barely large enough for my group. We needed to coordinate opening our suitcases since only one could be open at a time. Furthermore, the bunk bed is super flimsy and there’s a hanging lamp right above the ladder of the top bunk, making it difficult to climb up. The TV in our room was also not working, which we were told was a hotel wide issue. I’m skeptical about this because we were able to see and hear other people’s TVs were working when we walked past open doors. When we brought this issue up with the staff, they were dismissive and insinuated we just didn’t know how TVs worked (admittedly this is possible, but the error message on the TV made it very clear it was a connectivity issue). Lastly, it did not feel the cleanest - we saw 3 bugs around the room and even after the sheets were changed, there still appeared to be some stains on the sheets. Would not recommend staying here.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Carlos

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Buen trato y servicio
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Julian

Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Gabriel

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La zona se siente algo insegura por las noches, hay mucho ruido de las chivas rumberas.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Guillermo

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Jacqueline Lissette, Ca

Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

6/10 OK

Diana

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Las habitaciones y el baño muy pequeñi, la zona es peligrosa pero de fácil acceso a los lugares turísticos, no estaban muy limpias las habitaciones incluso encontramos algún cucacachos.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

6/10 OK

Porsche W

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
The property needs to be renovated and deeply cleaned. My shower had sitting water due to poor leveling causing gnats and flies to linger. The door in the restroom was peeling and torn. The closet floors were unswept.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

2/10 Hirveä

Eder, Adelanto

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
One of the staff members was very aggressive and got into a verbal argument with me and my friend. Not professional at all and to avoid conflict in another country we left to another hotel to feel safe. Management didn't handle the situation accordingly and hasn't even reached out about the situation. Expedia tried reaching out to them but wasn't avle to solve the situation. I wouldn't recommend this place while that employee is still working there. The rest of the staff were magnificent. They were great the first days I was there. That rude employee should learn from them, but in my opinion they should fire him. I'm just one person who has an issue with him and I bet there are more guest that feel the same.
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2025

6/10 OK

Alain

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 6 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Alma

Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

joaquin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

2/10 Hirveä

Michael

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Roaches in my room noisy in the morning from traffic
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Susana

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Cesar

Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

6/10 OK

Fabian

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
La habiracion tenía la ventana sellada y pedí cambio pero no se pudo, no ha llegado la factura electrónica
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

4/10 Huono

jose

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Muito barulho, hotel fica entre 2 avenidas impossível dormir
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

4/10 Huono

Fernando C.

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Andrea E

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Mileidiys

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

4/10 Huono

Celio

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Horrível, não recomendo

Hotel antigo, muita coisa quebrada do quarto, não tem frigobar, café da manhã limitadíssimo ruim mesmo. Na beira do mar e nenhuma estrutura de praia nem toalha.
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

MISHELL

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excelente servicio
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024