Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, baari/aulabaari ja allasbaari. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on kattoterassi, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat.
Hotel Casa La Fe By BespokeColombia tarjoaa 14 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu. Vuoteissa on untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Huoneissa on taulutelevisio. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.
Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat puhelin sekä ilmaiset paikallispuhelut (voimassa saattaa olla rajoituksia). Allergiatestatut vuodevaatteet ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Alle 17 vuotta vanhat lapset eivät saa käyttää seuraavia tiloja yksin ilman aikuista: uima-allas.
Hotel Casa La Fe By BespokeColombia on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kellotorni. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ulkouima-altaan.
Ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi
Voit käydä nauttimassa juotavaa majoituspaikan allasbaarissa tai baarissa/loungessa
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, tallelokero vastaanotossa ja tietokone
Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Kellotorni ja 11 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Cartagena de Indias -messukeskus
Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu allasbaari ja baari/lounge. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.
Hotel Casa La Fe By BespokeColombia tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, kattoterassin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun.
Tämä 3 tähden hotelli on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen joka päivä klo 7.00–10.00.
Angel Bar – baari paikanpäällä. Muun muassa happy hour -tarjouksia kuuluu tämän ravintolan palveluihin.
Huonepalvelu on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Ruoka ja juoma
Ilmainen tilauksen mukaan valmistettava aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–10.00
Allasbaari
Baari/aulabaari
Paikan päällä olevat ravintolat
Angel Bar
Tekemistä
Ulkouima-allas
Perheystävällinen
Pyykinpesutilat
Ulkouima-allas
Mukavuudet
Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Concierge-palvelut
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Tietokonepiste
Ulkotilat
Aurinkotuoleja uima-altaalla
Kattoterassi
Puutarha
Esteettömyys
Ei hissiä
Muuta
1 rakennus
4 kerrosta
Rakennettu vuonna 1935
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Allergiatestatut vuodevaatteet
Untuvapeitto
Ylelliset vuodevaatteet
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Sadesuihku
Suihku
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
43–tuumainen taulutelevisio
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu
Minibaari
Muuta
Ilmaiset paikallispuhelut
Ilmastointi
Kattotuuletin
Puhelin
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Turvalokero
Yksilöllinen sisustus
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Hotel Casa La Fe By BespokeColombia ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä. Lapset eivät välttämättä saa ilmaista aamiaista.
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 150000.0 COP:n suuruista maksua vastaan per y ö.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Kolumbian arvonlisävero (19 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun), jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla ulkomailta sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Kolumbian asukkaita.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lisävuode: 150000.0 COP per yö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit, mobiilimaksut ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 11755
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.
Lapset eivät välttämättä saa ilmaista aamiaista.
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Casa la FE
Casa la FE Cartagena
Hotel Casa la FE
Hotel Casa la FE Cartagena
Casa La Fe Hotel Cartagena
Hotel Casa Fe Cartagena
Hotel Casa Fe
Hotel Casa Fe
Hotel Hotel Casa la Fe Cartagena
Cartagena Hotel Casa la Fe Hotel
Hotel Hotel Casa la Fe
Hotel Casa la Fe Cartagena
Hotel Casa Fe Cartagena
Casa Fe Cartagena
Casa Fe
Hotel Casa la Fe
Hotel Casa La Fe Adults Only
Casa La Fe By Bespokecolombia
Hotel Casa La Fe Adultos Only
Hotel Casa La Fe By BespokeColombia Hotel
Hotel Casa La Fe By BespokeColombia Cartagena
Hotel Casa La Fe By BespokeColombia Hotel Cartagena
Hotel Casa La Fe By BespokeColombia – arvostelut
Arvostelut
9,4
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 227 kautta 332 arvostelua
10–Loistava
227
Arvosana 8 - Hyvä. 87 kautta 332 arvostelua
8–Hyvä
87
Arvosana 6 - OK. 16 kautta 332 arvostelua
6–OK
16
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 332 arvostelua
4–Huono
1
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 332 arvostelua
2–Hirveä
1
9,6/10
Siisteys
9,6/10
Henkilökunta ja palvelu
9,4/10
Palvelut/mukavuudet
9,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
MARCIANO
26.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hotel muito bem localizado, no coração da cidade amuralhada. Equipe cordial e sempre pronta a auxiliar. Camas excelentes. Café da manhã com deliciosas opções para preparo imediato pela equipe da cozinha. Piscina para amenizar o calor de Cartagena.
MARCIANO
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Georges
10.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice superior room with balcony and the hotel is well located. Staff is kind and proactive.
Georges
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Michael
7.12.2025
Staff aims to please! Room was top notch, breakfast was over the top. Most of all is the location, Centro Cartagena, inside the UNESCO Heritage walled city. The hotel is across from a spacious park and surrounded by restaurants. Steps away, next to the park, is a Cartagena street-food specialty, arepa de huevo. Don’t miss the chance to stay at this wonderful boutique hotel!
Michael
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
MABEL, San Francisco
Matkusti kumppanin kanssa
17.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent!!
MABEL
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Sandra S
7.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Amamos o hotel! Ele está numa localização perfeita para fazer tudo a pé, é uma coisa linda de se ver e tem o atendimento ótimo!
Cama grande, lençóis e toalhas de boa qualidade. Café da manhã muito bom, recebemos na mesa algumas coisas e podemos escolher um prato a la carte. A Dina é uma querida, adoramos o atendimento dela.
Os rapazes da recepção, William e Dennis foram super bacanas e nos ajudaram no que precisamos.
O espaço da piscina é pequeno, mas super aconchegante, excelente para o fim do dia.
Só elogios ao hotel!
Sandra S
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Kevin
Matkusti perheen kanssa
6.11.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel Casa La Fe is incredible. The room was clean, comfortable and very well organized. The staff is incredible. It started with the hotel reaching out to me a day before my arrival asking how they can help - expected arrival time, activities that I was interested in, and any other help needed. We arrived early and they stored our luggage and sent a text when the room was ready hours before the normal check-in time.
Kevin
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Edwin
Matkusti ryhmän kanssa
27.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Have lunch and dinner available
Edwin
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Virginia
Matkusti ryhmän kanssa
26.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Adoro me hospedar no Casa la Fe! Me sinto em casa! Aconchegante, limpo, otimo staff, super bem localizado. Não tem elevador. Mas há quartos no terreo, para quem tem problemas de acessibilidade!
Virginia
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Karen
15.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Todo estaba súper bien. Limpio, cómodo, seguro, y el personal muy amable y servicial! Bueno aire acondicionado y WiFi
Karen
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2025
8/10 Hyvä
Jenny
7.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Jenny
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Marilyn
1.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was our first time in Cartagena and glad we chose this hotel for our stay.
Marilyn
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
6/10 OK
alvaro
5.8.2025
alvaro
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Jill
Matkusti ryhmän kanssa
30.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Perfect stay in old Cartagena
What a special hotel. Our loft room with balcony was comfortable and super-cute. The daily breakfast was great. The rooftop terrace, bar, and tiny pool was a great way to end the day. The staff helped us find a driver to take us on an excursion to Baru. All around A++.
Jill
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Karla
Matkusti ryhmän kanssa
27.5.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La propiedad super linda, limpia, excelente atención
Karla
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Wilkerson
27.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ótimo hotel com funcionários fantásticos
O hotel é muito lindo e com uma vista maravilhosa no último pavimento (área da piscina). O quarto tem bastante espaço. Ambiente limpo e confortável. O Hotel está muito bem localizado, perto de tudo e com muitas opções restaurantes próximos. O café da manhã é muito bom, sem contar que toda a equipe do hotel é muito prestativa, educada e atenciosa. Minha esposa ganhou até um bolinho surpresa no dia do seu aniversário. Toda a equipe está de parabéns!
Wilkerson
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Ma Antonieta
Matkusti perheen kanssa
18.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Muy bonito hotel
Todo muy bien desde la recepción hasta la habitación.
Muy bien ubicado.
Desayuno muy bien.
Ma Antonieta
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Mario
14.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excelente
Excelente localização, hotel e atendimento!
Mario
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Mariana
14.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Mariana
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Matkusti ryhmän kanssa
28.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great place in the center of the old town
The hotel is beautifully restored to maintain the look of its original construction. The room we booked was a mix of modern and classic designed. The staff is amazing and helped us get to know the city with amazing service throughout our stay.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Eduardo
20.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful little hotel great staff close to every thing
Eduardo
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
8/10 Hyvä
Justyna
7.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Justyna
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
María
Matkusti kumppanin kanssa
27.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy bella habitación, hotel con estilo cartagenero, precioso. El desayuno variado y abundante. Todo el personal ha sido encantador.
María
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
8/10 Hyvä
Stephen
20.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location opposite a square. Don't worry about any potential noise as the windows are double glassed ( we stated in the front suites with balconies).
Staff friendly.
Bed comfy
Great location.
Good options at breakfast.
Negatives were
Limited hot water..had to keep tap running for many minutes sometimes to get hot water
Internet wifi was patchy.
Towels we left on the floor to be replaced were simply rehung and not swapped out
Stephen
10/10 Loistava
GERMAN RAMIREZ
20.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
La atención del personal excelente !!!
GERMAN RAMIREZ
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025
8/10 Hyvä
Patrik
15.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus