Hotel Torre del Reloj

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Torre del Reloj valokuvagalleria

Minibaari, äänieristys, ilmainen Wi-Fi
Kuisti
Aula
Aula
Yksityiskohta ulkoa

Arvostelut

6,4 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Pesulapalvelut
  • Siivous
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola

Tutustu alueeseen

Map
Carrera 7 n. 32-77, Barrio centro, Cartagena, 130001
  • Kellotorni
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Cartagena de Indias -messukeskus
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Cartagenan muurit
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Rafael Núñezin kansainvälinen lentoasema (CTG)
    ‪15 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen superior-huone (yksi tai kaksi sänkyä), parveke

  • Näkymä kaupungille
  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kolmen hengen superior-huone, parveke

  • Näkymä kaupungille
  • 24 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 3 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Torre del Reloj

Siirtomaatyylinen hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja kattoterassi
Tämän hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja kattoterassi. Tilauksen mukaan valmistettu aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on kahvila, kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa ja concierge-palvelut.
Hotel Torre del Reloj tarjoaa 15 huonetta, joissa on minibaari ja hiustenkuivaaja. 32-tuumainen LCD-televisio, satelliittikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Hotel Torre del Reloj sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kellotorni. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaiset hotellinjohtajan kutsut ja ravintolan.
  • Ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos haluat käydä nauttimassa jotain syötävää tai tilata virkistävän juoman, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola ja baari/lounge
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Kellotorni ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Cartagena de Indias -messukeskus
  • Lentokenttäkuljetukset ja alueelliset kuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä, ja asiakkaille järjestetään myös hotellinjohtajan kutsut joka ilta.

Hotel Torre del Reloj tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kattoterassin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ja alueelliset kuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen joka päivä klo 8.00–10.00. Tämä hotelli järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.
Majoituspaikassa on ravintola.

Puhutut kielet

Englanti ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset aikataulun mukaan ja pyynnöstä lisämaksusta
  • Alueelliset kuljetukset (lisämaksusta)

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen tilauksen mukaan valmistettava aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.00
  • Baari/aulabaari
  • Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Kahvila
  • Ravintola

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Laukunkantaja
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuoneita

Ulkotilat

  • Kattoterassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille

Muuta

  • 1 rakennus
  • 3 kerrosta
  • Siirtomaa-ajan arkkitehtuuri

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen LCD-televisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Minibaari

Muuta

  • Kattotuuletin
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinun on kenties maksettava ALV (19 %) majoituspaikassa. Arvonlisävero (19 %) ei välttämättä koske niitä maassa oleskelevia matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun) ja jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 90000 COP per ajoneuvo menopaluu

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Hotel Torre del Reloj tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.
  • Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Torre del Reloj
Hotel Torre del Reloj Cartagena
Torre del Reloj
Torre del Reloj Cartagena
Hotel Torre Reloj Cartagena
Hotel Torre Reloj
Torre Reloj Cartagena
Torre Reloj
Torre del Reloj
Hotel Torre del Reloj Hotel
Hotel Torre del Reloj Cartagena
Hotel Torre del Reloj Hotel Cartagena

Hotel Torre del Reloj – arvostelut

Arvostelut

6,4
Arvosana 10 - Loistava. 22 kautta 123 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 32 kautta 123 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 27 kautta 123 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 31 kautta 123 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 11 kautta 123 arvostelua

7,4/10

Siisteys

7,4/10

Henkilökunta ja palvelu

6,0/10

Palvelut/mukavuudet

6,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

6/10 OK

Eduardo

Regular estado

Buena ubicación, regular estado, mucho ruido ambiente
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2020

2/10 Hirveä

Noemie

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hôtel qui fait également boite nuit donc un hôtel où on ne peut pas dormir avant 3h30...ce qui est quand même incroyable sur le principe ... La chambre qu on nous a donné a été sans fenêtre ...à 110e/nuit c était juste du irrespectueux. Je pense que c est le plus mauvais hôtel que j ai pu faire de ma vie, leur principal activité est boîte de nuit avant d être un hôtel ...ils s en fichent de toute manière de connaître leur qualité de service ...et c est d ailleurs certainement pour ça qu il a fallu payé le séjour avant d arriver ..histoire de ce retrouvé coincé la bas pendant 3 nuits
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2019

8/10 Hyvä

JAVIER

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excelente ubicación

La mejor ubicación para pareja o persona sola que quiera estar de turista y conocer el ambiente nocturno dentro del centro amurallado.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2019

8/10 Hyvä

Guillermo

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
La estadía fue muy amena, la limpieza y el servicio de desayuno y recepción excelente. Falta mejorar temas como internet es un tanto deficiente y el cable.
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Great location - right in the center of everything.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2019

8/10 Hyvä

Luis

Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019

4/10 Huono

Carlos

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The clubs nearby party until 3 am, before which it’s impossible to sleep on the stained pillow. Bathroom had 1 cockroach. Not the most hygienic place I’ve stayed.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The hotel was really nice for the price. Although we didnt get any help to take our suitcases up to the room and it was kinda hard because there’s no elevator. We had a balcony that allowed us to have a view to the “Torre del Reloj”
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2019

6/10 OK

Rocio

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

I recommend to have better wifi connection.

The hotel is conveniently located, near restaurants, museums and shops. However it turns a little uncomfortable because of the noise of the music and the people partying in the plaza in front of the hotel.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2019

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2019

4/10 Huono

RV

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
1) location was excellent 2) property was very old 3) hot water was non existent 4) no safe in everyroom and the rooms that had safe boxes were moveable and could be moved easily (what a joke)
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2019

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good location, fight in front of the clock tower, noisy at night, poor wifi, to many stairs no elevator.....
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel Torre del Reloj overlooks Plaza Coches and is perfectly located in the old city. 5 minute walk to Bodeguita, where boat tours depart from, 8 minutes to some very nice restaurants in Getsmani and the food truck park on the harbor. It has a fantastic roof terrace bar with great latin music videos. Several ATM's close by. Piccolo's pizza next door....if you like pizza their pizza will knock you out. A little further along in the arcade is a Colombian snack bar with cheap and very tasty empanadas. Included breakfast was standard fare, no complaints there. Staff was very friendly and helpful. We had a shower head that was half working, told them in the morning, there was a new one installed when we came back at the end of the day. Dropped off some dirty shirts in the morning, they hanging in our room in the afternoon, and for a very reasonable price. WiFi was good, strong signal. Airco mini splits in the rooms was tip top, which you really appreciate in Cartagena's heat. The only drawback for some is that it's noisy at night. The square and surrounding streets are full of people until late at night, and some music from the roof terrace filters down to the rooms. Didn't bother me at all, but I could see that some difficult sleepers would find it a problem. All in all we had a great week there, and would recommend staying there if going to Cartagena for the first time.
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2019

10/10 Loistava

HappyTraveler, Forest hills

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location to stay in Cartagena. Tours meet feet away from the hotel
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2019

4/10 Huono

Simone Skov

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

For meget larm om natten

Hotellet virkede ved første øjekast godt. Det var dejligt centralt, men som mørket faldt på kom larmen fra baren på taget. Denne larm var ret heftig, da gæsterne skulle bruge hotellets trappe, når de skulle op og ned. Vi kunne desuden hver nat høre flasker rulle på gulvet deroppe, samt bassen kørte nonstop hele natten. Det var ikke meget søvn, vi fik. Den sidste nat blev bordet og stolene udenfor vores balkondør desuden også brugt af fulde mennesker, så der var endnu mere larm! Det kunne være en ide med afskærmning mellem hotelværelserne og trappen, så hotelgæsterne kan få lov til at sove i nogenlunde fred og ro! Det er også en smule underligt, at vi fik at vide, at en flaske vand kostede 1.000 pesos ved morgenmaden, og da vi så skulle tjekke ud et par dage senere kostede det pludselig 3.000 pesos. Det er altså noget underligt noget!! Ude på badeværelset var døren til brusenichen desuden i stykker. Man var nødt til at holde den lukket med en fod eller hånd, mens man var i bad, og alligevel kom der vand på gulvet.
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La ubicación ideal, importante indicar que está dentro de la muralla construida hace varios siglos, en la entrada principal.
Yöpyi 9 yötä helmikuussa 2019

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2019

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Very central location, but the rooftop bar is very mediocre and the room was quite stuffy (no window and mediocre ventilation).
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Great location and service. Bathrooms and facilities need better maintenance and cleanliness.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2019

4/10 Huono

Stephanie

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Total disappointment.

We booked a week in advance for one night in order to spend New Years Eve within the walled city of Cartagena. We expected it to be noisy since the mini balcony room overlooks the clock tower and plaza de Los coches. The point of paying double for what these rooms go for was to enjoy the view and action in the plaza. We even stopped by the day before checkin to reconfirm our prepaid booking even though we had received 3 emails confirming our “guaranteed” paid booking. Two hours before check in I got a what’s app call from this hotel and they told me that there were no rooms available. We stormed over there. They offered to put us up in Boca. We didn’t leave until they found us a room. They came up with something after an hour of complaining. We had no access to the restaurant or the bar due to their New Years party. Total disappointment.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2018

2/10 Hirveä

Michael

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

ABSOLUTELY DISGUSTING

This place was absolutely disgusting! The first room I got which was supposed to be their best and largest, the air conditioning didn’t work and the shower door didn’t close so the floor and toilet were soaked. Air is necessary as it is 100 degrees every day. The second room I got was smaller with two little beds that were slid together. The sheets were filthy with what looked like an ass print and all night long I was falling between the two beds. They didn’t have a fitted sheet so the bedding came apart very easily. The place has cockroaches and the WiFi didn’t work in the rooms. There was black mold in several areas in the bathroom, a used condom in garbage, the sink wouldn’t drain so I had to twist out the stopper, the outlet was melted, the faucet barely trickled water and they left me soap that was open with fuzz and hair on it. I threw it away and they took it out of the garbage and left it for me the next day. When I checked out, they wanted 150,000 pesos because my son stopped by for a couple hours. I would have left after the first night but it was non refundable. This place is filthy.
Yöpyi 12 yötä joulukuussa 2018

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
There is no consideration about people who can’t claim stairs specially if you are in the tird flor
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2018

10/10 Loistava

Mauricio, Belén, Costa Rica

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excelente ubicación y el hotel cuenta con todos los requerimientos, el bar en la terraza es precioso. El único problema es que está frente a una de las plazas con mayor movimiento, por lo que la gente que tiene problemas para dormir va a tener complicaciones, nosotros no.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2018

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Feels cheap

Hotel feels cheap .u can't brean fiends in to ur room. It was more like a hostal than a hotel. Is not worth the $90 i pay
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2018

4/10 Huono

Claudia, Chihuahua, Mexico

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hotel muy básico pero céntrico

El personal amable y servicial sin embargo encuentro un hotel casi hostal. Sin agua caliente y mi primera noche faltaba ropa de cama. Una ventaja es que está cerca de todo por encontrarse n pleno casco histórico y esa también es su desventaja pues hay ruido intenso hasta al menos las 4 am los fines de semana. Yo no volvería a hospedarme ahí.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2018