Revenuer's Ridge sijaitsee Newportin ja Cosbyn pikkukaupunkien välissä Itä-Tennesseessä. Itse talo on English Mountainin juurella. Se urheilu 3 makuuhuonetta ja mahtuu 8 ihmistä ja olemme lemmikkiystävällisiä. Etukuistilta muut vuoret ovat näkyviä, etenkin syksyllä / talvella, kun Smoky Mountainin pääketjun ylempi korkeus on näkyvin (kasvillisuuden vuoksi). Matkustamon tien toisella puolella Bogard Creek virtaa ympäri vuoden ja tarjoaa rauhoittavan rytmin rauhoittaaksesi sieluasi.
Autokatosta matkustamon pääsisäänkäynnille on pyörätuoliaystävällinen luiska - se tarjoaa pääsyn liikkuvuuden haasteisiin, jotta he voivat myös nauttia vuoristomme!
Kuistilla on söpö pieni kahvilapöytä ja tuolit, niinä aikoina, jolloin saatat haluta ruokailla ”ulkosalla”, ja tietysti keinutuolit näkemysten ottamista, keskustelua ja rentoutumista varten.
HUONEET
Mökin sisällä näet ihanat puiset portaat, jotka johtavat yläkerran makuuhuoneisiin. Oikeallasi on viihtyisä keittiö. Vaikka ei ole astianpesukonetta, keittiö on muuten täysin varustettu, aina popcorn-popperiksi elokuvateatteria varten! Kulmassa oleva liikkuva saari voidaan pyörittää lisää ruokaa varten, ja takana on jopa vetoaukko vielä enemmän tilaa! Saaren varastotila sisältää kattilat ja pannut, mukaan lukien hienoja vanhoja valurautaisia astioita (käy ehdottomasti Lodge Outlet -kaupassa ja aloita oma kokoelmasi!).
Aivan keittiön vieressä on olohuone, jossa on kaunis kaasutakka, jos yöt tulevat viileiksi (tai haluat vain tulen tunnelman). Katselemisen nautintoa varten on saatavana iso näyttö ”älykäs” televisio, jossa on DVD / blu-ray-soitin.
Lautasen verkko tarjotaan sekä olohuoneen että makuuhuoneen televisioille. Olohuoneessa on myös kaksi sohvaa, joista toinen on täysikokoinen vetäytyvä vuodesohva.
Heti olohuoneesta on ensimmäinen kahdesta täydestä kylvystä. Pääkylpyssä on askel suihkussa, jossa on sisäänrakennettu istuin, kätevä liikuntaesteisille. Pesukone ja kuivausrumpu sijaitsevat tämän huoneen kaapissa ja ovat käytettävissäsi (pesuainetta ei toimiteta). Siellä on mukava pitkä tiskit, joissa on tupla-altaat, jokaisella on oma peili, joten jokaisella on tilaa valmistautua seikkailuihisi!
CHIEFIN TOIMISTO
'Päällikön toimistossa' on king-size reki-sänky, iso TV ja kaappi, joka on riittävän suuri kaikkien matkalaukkiesi varastamiseen, ja riittävästi lipastotilaa vaatteiden säilyttämiseen. Huoneessa on oma täysi kylpyamme, johon kuuluu syvä poreallas, joka sopii täydellisesti huolestumaan.
Tässä huoneessa on ollut uusinta, ja nyt siinä on upea yksityinen katettu kuisti, joka näyttää vuoren yli tien toisella puolella. Pilvisinä päivinä pilvet peittävät joskus vuorenhuipun, ja lehdet ovat yksinkertaisesti henkeäsalpaavat. Bogard Creek kuuluu helposti kannelta, ja tämä on täydellinen paikka nauttia kupillinen kahvia tai cocktailia ja vain HENGITTÄÄ. Tunne stressiä, joka herää sinusta, kun kuuntelet vuoren heräämistä aamulla ja kun se asettuu lepoon yöllä samalla kun huolet hellästi yhdessä keinutuolissamme.
ASENNETTU JAKELU
Äskettäin uusitut portaat ovat kaksi makuuhuonetta. Portaikkojen vasemmalla puolella on 'The Mounted Division', mukana hevonen! (Okei, se on keinuhevonen, mutta saat idean). Siellä on jopa suitset, hatut ja cowboy-saappaat, jotka joku tulontekijä on jättänyt heille kiinnitetyn partion yhteydessä. Huoneessa on ihana tammivärinen queen-vuode, antiikki lipasto ja pieni avoin kaappialue vaatteiden varastointia varten. Makuuhuoneen ikkuna osoittaa samaan vuorelle, joka on näkyvissä 'Chief's Office'-kuistilta.
DETEKTIIVINEN JAKSO
Portaiden oikealla puolella oleva huone on nimetty 'Etsiväosasto'. Tämä huone on kooltaan ja ulkoasultaan peilikuva 'Mounted Division Room' -tilasta. Siinä on ihana kirsikkavuodesohva ja lipasto, ja pieni versio "etsivätavaroista" antaa sinulle tuon tunnelman. Makuuhuoneen ikkunasta voit katsoa ulos autokatos ja nähdä English Mountain. Viileämpinä kuukausina English Mountainilla on joskus tilapäisiä lumipeitteitä, kun taas hytissä se on yksinkertaisesti viileää, kunnes aurinko osuu pihalle.
OMAISUUS
Revenuer's Ridge istuu kahdella pääosin metsäisellä hehtaarilla, mukavalla pihalla, jossa voi pelata. Kuulet kanoja - olet maassa, ja useimmilla alueen ihmisillä on jonkinlaisia eläimiä. Sivupihalla on tuulenkuoppa vaahtokarkkeja paahtamisen helpottamiseksi, ja siinä on jalustagrilli, jos olet puulämmitteisessä BBQ-tilassa. Persikkapuiden takana on 'The Holding Cell' - loistava paikka laittaa niille rennostuvat lapset! Vitsailen vain, että se on vanha kana-yhteistyö, jossa varastoimme polttopuita, joka on saatavana 5 dollarin kimppu. Autokatos on hiiligrilli päiviä, joita haluat 'varmasti' grilli-viisasta '(hiiltä ja nestettä ei toimiteta).
KASVISTO JA ELÄIMISTÖ
Hedelmäpuiden ohella näet kuusamaa, violetteja, monimuotoista kasvistoa ja monia muita kukkia ja kasvillisuutta, joka ympäröi kiinteistöä, ja hickory-pähkinäpuita ajotieltä. Siellä on myös villi yrttejä ja muita kukkia. Puut ympäröivät kiinteistön kehää ja tarjoavat paljon yksityisyyttä.
BEARS
Kyllä, alueella on karhuja. Vaikka he eivät vielä ole uskaltautuneet taloon, tiedämme, että he ovat siellä, joten ryhdymme muutamiin varotoimenpiteisiin, kuten jätämme ruokajätteet ulkopuolelle, jos se voi osoittautua houkuttelevaksi kriitikolle etsimään keskiyön välipalaa.
Naapurimme koirat ovat molemmat naisten saksanpaimenkoiria. Talvi on hallitsevin koira kahdesta. Molemmat koirat vaeltavat ilmaiseksi naapurustossa. Monet alueen asukkaat antavat koiriensa vaeltaa vapaasti estääkseen villieläimiä, kuten karhuja ja vuorileijonoja, pääsemästä liian lähelle omaisuutta. Jos kohtaat jommankumman koiran ja haluat heidän lähtevän, soita heille vain ankarasti nimellä ja käske heidän mennä kotiin. Tämä on toiminut meille aina.
Internet, matkapuhelinten vastaanotto ja TV
Ainoa alueella käytettävissä oleva Internet on satelliitin kautta. Olemme havainneet, että se on melko kallista ja epäluotettavaa. Kuten monilla muilla alueen mökeillä, meillä ei ole internetyhteyttä. Meillä on melko hyvä vastaanotto useimmille matkapuhelinoperaattoreille ja useimmat ihmiset käyttävät Internetiä matkapuhelimissaan. FYI, mitään matkapuhelinvastaanottoa ei ole missään osassa Suurten savuisten vuorten kansallispuistoa. Meillä on lautasen verkon kaapeli-TV vieraillemme. Olohuoneessa television takana on laatikko, joka näyttää Internet-modeemilta, mutta se ei ole. Se on osa Dish Network -alustaa.