Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Hullut puulla, lemmikkieläinystävälliset, kävelymatkan päässä VA Creeperistä ja A. T.

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hullut puulla, lemmikkieläinystävälliset, kävelymatkan päässä VA Creeperistä ja A. T. valokuvagalleria

Ulkopuoli
3 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Älytelevisio, takka, kirjoja, stereot
Ulkopuoli

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Takka
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Grilli
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Map
Damascus, VA
  • Virginia Creeper Damascus
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Damascus Town Park
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Adventure Damascus
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Abingdon, Virginia (VJI-Virginia Highlands)
    ‪22 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Hullut puulla, lemmikkieläinystävälliset, kävelymatkan päässä VA Creeperistä ja A. T.

Muutaman minuutin kävelymatkan päässä Damaskoksen keskustasta tämä viehättävä pieni A-Frame-koti, jota ympäröi metsäinen pinta-ala, saa sinut tuntemaan olosi kotoisaksi ja aivan kotoisaksi! Tämä söpö pieni koti on hieno avoin pohjaratkaisu holvikatot, parketit ja kolme yksityistä kannet, joista unohtaa omaisuuden. Tämä iloinen talo lisää luovuutta ja seikkailua!

Täysi pääsy kodin kolmeen makuuhuoneeseen, kahteen täyteen kylpyyn, täysin varustettuun keittiöön ja täysikokoiseen pesukoneeseen ja kuivaajaan. Yksityinen pysäköinti ja aidattu pihalle. Lemmikkieläinystävällinen tietyin rajoituksin.

Kanalankatyylinen aita ympäröi ylläpidettyä pihaa ja siellä on runsaasti tilaa lasten juoksua ja mielikuvitustaan varten. Aidatun alueen ulkopuolella on tasapaino paksua metsää sisältävää yksityisyyttä, joka ympäröi kiinteistöä kolmelta puolelta. Naapurit ovat melkein näkymättömiä takakuistilta keväällä ja syksyn puolivälissä.

Makuuhuone on päätasolla ja siinä on oma terassi, jossa on kylpyamme ja pesula, joka sijaitsee kätevästi aulan toisella puolella.
Yläkerrassa on parvi-makuuhuone, jossa 2 erillistä vuodetta ja parisänky, oleskelualue ja oma kannella.
Alemmalla tasolla on kolmas makuuhuone, jossa queen-vuode, futon-vuodesohva, täysi kylpyamme ja kaasutakka.
Alemmalla tasolla on myös työpaja-alue, jolla on runsaasti tilaa polkupyörien tai muiden ulkovarusteiden säilyttämiseen. Jopa perustyökalut ovat paikalla odottamattomia pikakorjauksia varten.
Ylellinen liinavaatteet, ylimääräiset tyynyt ja muhkeat pyyhkeet ja peitot ovat myös mukana. Laadukkaat ja arvostetut patjat ovat kaikissa vuoteissa.
Keski-ilma ja lämpö, yksittäinen autokatos talon lähellä, langaton internetyhteys talossa, palapelit, pelit, kirjat kaiken ikäisille ja muut harrastukset perhe-ajan edistämiseksi ilman näyttöjä.
Joillakin matkapuhelinoperaattoreilla on ongelmia palvelun kanssa talossa ja joillain kaupunkialueilla. Verizon näyttää toimivan parhaiten.

Tiukka tupakointipolitiikka talossa.

Luonnonystävä ja ulkoilma-harrastajat unelmapaikka, koska se on muutaman minuutin päässä neljästä hännestä, jotka leikkaavat Damaskoksen: Appalachian, Virginia Creeper, Iron Mountain ja HWY 76 -polkupyörätie.
Maukkaita, hauskoja ravintoloita ja paikallista käsityöpanimoa Damaskoksessa, lisäksi upeita ravintolavaihtoehtoja Abingdonissa, vain 20 minuutin päässä. Kaupungin pyöräkaupoissa on vuokrattavissa polkupyöriä koko perheelle ja ystävälliset kuljetuspalvelut.
Tämä loma-asunto on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Mount Rogers National Recreation Area. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Mount Rogers National Recreation Area ja 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Virginia Creeper Damascus
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoittaja

Fancy Kalb-Perez

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittiösaareke
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Stereot
  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet
  • Ulkotulisija

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • 12 lemmikkiä yhteensä

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta

Tekemistä

  • Polkupyöriä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta, mutta siellä on kaasukäyttöisiä laitteita – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Polkupyöriä
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Korkeintaan 12 lemmikkiä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Majoittajan kommentti: No Infants

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta mutta että siellä on kaasulaitteita. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Whimsey Wood Pet Friendly Walking Distance VA Creeper A.T House
Whimsey Wood Pet Friendly Walking Distance VA Creeper A.T
Whimsy Wood Pet Friendly Walking Distance VA Creeper A.T House
Whimsy Wood Pet Friendly Walking Distance VA Creeper A.T House
Whimsy Wood Pet Friendly Walking Distance VA Creeper A.T

Whimsy on the Wood, Pet friendly, walking distance to VA Creeper and the A.T. – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 104 kautta 125 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 17 kautta 125 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 125 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 125 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 125 arvostelua

9,6/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

John L.

Hyvää: Siisteys

Trumplandia

Well... it's just the truth in 2025. While this cottage is beautiful, and a peaceful respite in a town that has recently experienced the ravages of Hurricane Helene... be forewarned... you will find yourself surrounded by the MAGA faithful at this location. Expect the oversized flags... pit bulls... run down properties... and plenty of divisive pronouncements from the bumpers of pickup trucks. With that said... I never felt threatened by it... and openly walked through all of it, into town and to the grocery with no problems. If you are someone who feels threatened by this sort of political divisiveness or simply finds it difficult to tolerate, you may want to look elsewhere. If you are not this type of person... then you will be in for a real treat, because the cottage itself is well appointed and delightful!Would I book this cottage again? Yes I would.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Gg108 G.

Hyvää: Siisteys

Quiet stay

Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Tanja W.

Hyvää: Siisteys

Awesome staycation

Our stay at this properly was prompted by a funeral. The accommodation was comfortable and relaxed given the stress of the situation. Highly recommended for the no frills, real cottager
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Heather D.

Hyvää: Siisteys

Weekend Trip

Our trip was scheduled when the floods came through Damascus. The host was gracious enough to let us change the dates of our stay! We have stayed at this home before and enjoyed it very much!
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

T.J. V.

Hyvää: Siisteys

Better than I expected.

Pictures do not do justice to the house and fence in yard. Comfortable, cozy, great location. I will be back.
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Suzanne S., Lafayette, Ga

Hyvää: Siisteys

Family weekend

Met our needs!
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

scott l.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2024

2/10 Hirveä

David T.

Huonoa: Siisteys

Never heard back

The owner was suppose to refund our deposit for stay, due to death on family. Stay was never cancelled and lost all contact with owner. Still no refund!!!
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

8/10 Hyvä

Tina P.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Katherine S.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Anna S.

Hyvää: Siisteys

Whimsy on the Wood

Our stay at Whimsey on the Wood was fantastic! Plenty of room, very peaceful, and great proximity to outdoor adventures! We would definitely stay here again!
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Donna W., Florida, Tennessee, Illinois

Hyvää: Siisteys

Virginia Creeper

We were there to ride the Virginia Creeper. The trail is a few blocks away.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Adrienne L., Asheville, NC USA

Hyvää: Siisteys

Damascus stay

Wonderful house to stay in with a great yard for the dog. Private and quiet.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2024

8/10 Hyvä

Marimartha M.

Hyvää: Siisteys

Cute property

We had a nice time staying here for the creeper bike trail. The property was clean (outside could use a bit of TLC), but was good for our family. There was no hot tub which was in the description so we were disappointed by that but all else was fine.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Phyllis S., Higgins Lake, MI

Hyvää: Siisteys

Wonderful Whimsy…

Not our first stay here and hopefully not our last! Biked, hiked and relaxed…we love this little town.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Barbara W.

Hyvää: Siisteys

Great location!

Just minutes from the creeper trail and so many wonderful hikes. Damascus is a very cool town!
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Jim M.

Hyvää: Siisteys

Quiet Place

Cozy house in a quiet neighborhood. Great fenced in yard that our dogs loved! Kitchen had everything in it that we needed. And the grill worked great also. We even got the chance to use the fire pit. Only thing I would fix is to add more lighting to the kitchen/living room area. Would definitely stay again.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Phyllis S., Higgins Lake, MI

Hyvää: Siisteys

Wonderful Whimsy

This was our fourth time staying at Whimsy! All around comfortable. Love the close location to the Creeper Trail, the brewery and town! Hope to see you in 2024🚲🚲
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Sara S.

Hyvää: Siisteys

Awesome quiet weekend

The cottage was delightful! We traveled with our border collie and she loved the yard. This is definitely a dog friendly rental. We loved the location and the quiet neighborhood. We will stay here again.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2023

8/10 Hyvä

Rose-Marie R.

Cute

Fine, good location
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Tracy R.

Hyvää: Siisteys

Great Mountain Home

We’ve stayed here multiple times and every time the home is clean, comfy, and quiet - a perfect mountain getaway!!
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys

Perfect for the Yeti 100 Endurance Run weekend!

The cozy cottage was just what we needed. Location was excellent, had all the amenities we wanted and was very clean. Would definitely stay here again!
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Jo C.

Hyvää: Siisteys

Charming place~

Upbeat interior. Quiet neighborhood. Outside porches/decks needed cleaning.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Steven R.

Hyvää: Siisteys

Good place

Need a little more light in the kitchen /living room area. Microwave panel hard to see. Overall a good place to stay.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Charles H.

Hyvää: Siisteys

Great place!

Wonderful wooded setting. Loved everything about this stay :)
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023