Tämän hotellin palveluihin kuuluu yksityinen ranta, express-uloskirjautuminen ja piknikalue. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
The Ours at Geneva on the Lake tarjoaa 22 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneissa on kalusteina yhden hengen sängyn kokoinenvuodesohva. 36-tuumainen älytelevisio, digitaalikanavat. Käytössäsi on mikroaaltouuni ja kahvin-/teenkeitin. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Tässä hotellissa käytössäsi on yksityinen ranta.
The Ours at Geneva on the Lake sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lake Erie. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan alueella on tarjolla yksityinen ranta
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Lake Erie ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Allison's Mini-Golf
Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Majoituspaikan alueelta löytyy yksityinen uimaranta. The Ours at Geneva on the Lake tarjoaa asiakkaiden käyttöön piknikalueen ja express-uloskirjautumisen. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Rajoitettuja pysäköintipaikkoja on saatavilla.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 30 metrin etäisyydellä
Pysäköinti kadulla saatavilla
Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitettu määrä omatoimisia pysäköintipaikkoja per majoitustila
Perheystävällinen
Mikroaaltouuni huoneessa
Minijääkaappi
Vuodesohva huoneessa
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu pyynnöstä
Ulkotilat
Järven rannalla
Piknikalue
Puutarhakalusteet
Yksityisellä rannalla
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikaisen sisäänkirjautumisen hinta: 50 USD
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 50 USD, jos sisäänkirjautuminen tehdään klo 22.00–6.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Lisämaksu myöhäisestä uloskirjautumisesta: 50 USD
Express-uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna maanantai–sunnuntai (klo 16.00–20.00)
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet älylukon avaamiseen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen
Asiakkaita suositellaan lataamaan majoituspaikan mobiilisovellus Hive ennen sisäänkirjautumista
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija, älylukko
Lemmikit
Lemmikit: 75 USD per lemmikki per yö
Korkeintaan 2 lemmikkiä
Rajoituksia sovelletaan
Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Takuumaksu: 150 USD per majoitustila per yöpyminen
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikit: 75 USD per lemmikki per yö
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Aikainen sisäänkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 50 USD
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 50 USD:n suuruinen lisämaksu klo 22.00–6.00
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna seuraavina aikoina:
Maanantai sunnuntai: klo 16.00–20.00
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestaan ennen saapumista.
Klo 22.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet älylukon avaamiseen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Asiakkaita suositellaan lataamaan majoituspaikan mobiilisovellus Hive ennen sisäänkirjautumista.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Uncle Toms Cottages Hotel
Uncle Toms Cottages Geneva
Uncle Toms Cottages Hotel Geneva
The Ours at Geneva on the Lake – arvostelut
Arvostelut
7,2
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 28 kautta 66 arvostelua
10–Loistava
28
Arvosana 8 - Hyvä. 15 kautta 66 arvostelua
8–Hyvä
15
Arvosana 6 - OK. 5 kautta 66 arvostelua
6–OK
5
Arvosana 4 - Huono. 7 kautta 66 arvostelua
4–Huono
7
Arvosana 2 - Hirveä. 12 kautta 66 arvostelua
2–Hirveä
12
7,8/10
Siisteys
7,6/10
Henkilökunta ja palvelu
7,2/10
Palvelut/mukavuudet
7,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Taffylee
7.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very beautiful place to stay. Bed was very comfortable and loved the shower!!! Definitely will stay again.
Taffylee
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Heather
7.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This place wad amazing. Will definitely be staying here asain!!!
Heather
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Noopur
21.6.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was a nice stay!
Noopur
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Crystal
23.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Will stay here again
The rooms were clean beds were extremely comfortable. Great customer service staff was very friendly and able to answer any questions and supply us with extra towels or anything we needed. Great views
Crystal
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Joseph
15.6.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Thank you very much for the great hospitality! We had a wonderful weekend!
Joseph
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Marsie
28.8.2025
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Located right on the strip! Just steps from all the fun! Room was clean, TV streaming was spotty but who cares when there are so many fun things to do!
Marsie
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Christine
17.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Enjoyed my stay immensely! I did not want to leave!
Misti is a gem...she really made my stay even better!
I will definitely look to rent here again!
Christine
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Tabatha
24.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
A great little place. We had a junior suite. very clean and comfy. Very close to all of the strip action but quiet and relaxing. A great private beach. I just wish there was an in room coffee maker. We will return we loved our stay.
Tabatha
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Caleb
2.9.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice and clean, right by the lake
Caleb
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Adriann
4.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I don’t know if we were or not, but we felt like the first people to ever stay in the cottage because it was so clean. The beds were really comfortable and the location was right on the strip with a bar and grill /music venue right across the street. The private beach area had a lot of drift wood, but was still a beautiful view.
Adriann
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
anita
16.6.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I can’t express enough, our stay, our host was the best ever, the time we had was outstanding! We will definitely come back! Rooms are great and spacious, beautiful scenery,just doing nothing was even more enjoyable! Id recommend to all! Please come and stay you wont be disappointed!!!!!
anita
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Brian
17.8.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room was clean and had good water pressure. A little outdated on the outside. Would be better if there was a pool.
Brian
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
ERICA
15.7.2023
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good location the rooms were filthy dirty
ERICA
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Deborah
19.7.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Our stay was absolutely wonderful. The people that manage the cottages were absolutely great and very kind. The cottage was very clean and whatever we needed they provided. We will definitely come back next year and I’m sure the year after that.
Deborah
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Kevin
20.6.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The ladies were so pleasant and on top of it!!
From the moment I checked in, i felt relaxed and ready to unwind. The water was soothing! Great sunset too!
Kevin
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Nikki
3.9.2023
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
It is my go to when I visit, people are always friendly and kind but could deal with less cobwebs and the steps fixed and not cautioned taped up
Nikki
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Karen
22.10.2023
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Check in was fast and efficient. Patrick the on site manager was very polite and helpful. The only downside was the bathroom sink did clog and there wasn’t any plunger available for us to unclog it. I would stay again for sure.
Karen
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Maureen
20.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
The parking is a challenge. There needs to be numbered spots for each cottage. There was also a shortage of hot water. Had to take 2 cold showers.
Maureen
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Jessica
18.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Our stay was great in some ways and not so great in others. It was just my middle school aged child and I staying in the Junior Suite. I’ll start with what was nice, It was the perfect size to give us space apart but also allow us to enjoy being together. The A/C was great as long as the door to the bedroom was open. The parking area was small but we found parking on the street right at the end of the property walkway, closer to the suite than the actual parking lot. The beach area was larger than most places along the strip. It was apparently being monitored by video, as a recorded voice told us every time we went down the stairs to the beach area.
Jessica
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
4/10 Huono
steve
3.8.2025
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
the bed felt like i was sleeping on springs poking thru the bed linens cable tv was not working right bad internet connection used the shower ended up with water all over floor.
steve
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Robert
5.7.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very clean room, coffee pot needs replaced tho
Robert
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Jennifer
12.10.2023
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
We didn't get a cottage but had a motel room next to the cottages so a little disappointed with how the property was advertised. The staff member that gave me the key was very helpful though and the property is 10 steps from Lake Erie so beautiful outside.
Jennifer
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
4/10 Huono
Carl
21.7.2025
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Did not have a coffee maker, hair dryer, or working TV. The listing said there was a kitchenette, there was not. Parking was a ways off so getting luggage to and from was challenging. No contact person if there is a problem. No lawn chairs. The bed was uncomfortable and mushy.
The air conditioner at least worked.
Carl
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
MONICA
24.7.2023
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This property was filthy. The person who checked us in was rude. The tv did not work. Absolutely horrible condition. We were not given the room that we booked.
MONICA
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
Everett
22.10.2023
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The bugs were terrible, as soon as you opened the door they swarmed inside. Tv didn’t work. Dark sidewalks