Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Ikkuna Comojärven yli - kivimökki, josta on upeat näkymät ja oma puutarha

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Ikkuna Comojärven yli - kivimökki, josta on upeat näkymät ja oma puutarha valokuvagalleria

Ulkopuoli
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Televisio
Sisätilat
Ulkoruokailutilat

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone4 henkilöä60 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Gravedona, Lombardy
  • Place, Gallion palatsi
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Chiesa di Santa Maria del Tiglio
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Place, Sports Centre (urheilukeskus)
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Airport, Lugano (LUG-Agno)
    ‪73 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Ikkuna Comojärven yli - kivimökki, josta on upeat näkymät ja oma puutarha

Casa Alice on kahden kerroksen romanttinen kivimökki, joka on hiljattain kunnostettu ja josta on upeat näkymät Como-järvelle, raikas yksityinen puutarha, grilli, vanha juomareikä ja järveltä kulkeva virta. Kaikista talon ikkunoista ja puutarhasta on poikkeuksellinen näkymä Como-järvelle. Naapurustossa on erittäin hiljainen, rajoitettu pääsy autoon. Paikan rauhaa ja seesteisyyttä pahentaa hitaasti alas menevä puro.

Casa Alice mahtuu jopa 4 henkilöä, mutta se on ihanteellinen pariskunnille tai kahden lapsen perheelle.

Pohjakerroksessa on olohuone, jonka muodostavat keittiö ja olohuone, jonka yhdistää viehättävä puurunko ja täysin varustettu kylpyhuone (hiustenkuivaaja mukana). Olohuoneessa on satelliitti-tv. Keittiössä on astianpesukone, leivänpaahdin, mikroaaltouuni, kahvinkeitin ja jääkaappi.

Yläkerrassa on makuuhuone, jossa on kaunis puinen katto. Se on parivuode ja yhden hengen. Pyynnöstä on mahdollista lisätä toinen sänky tai lasten sänky.

Kellarissa on polkupyörien ja urheiluvälineiden varastotila.

Se on saatavana hoitoaineen kuumin päivä. 5 Gt: n wifi-internetliikenne sisältyy hintaan 5 euroa.

Talossa on puutarha, josta on näkymä Comon järvelle, jossa on grilli, lepotuoleja, pöytä ja aurinkovarjo.

Casa Alice sijaitsee Piumonan sydämessä, joka on yksi Gravedonan vanhimmista ja perinteisimmistä alueista, Como-järven pohjoisimmassa osassa. Lähes kaikki Piumonan perinteiset talot on valmistettu kivistä ja koottu aukion ympärille, jossa sijaitsee muinainen suihkulähde, jota puro ruokkii matkansa aikana Como-järvelle.
Casa Alicesta, sen puutarhasta ja kävelytieltä, voit nauttia upeasta näkymästä Como-järvelle, Bellagiosta Colicoon ja Valtellinan ja Valchiavennan alkuun.

Gravedonan keskusta on alle 2 chilometrillä autolla, noin 20 minuuttia kävellen jalankulkijoiden varrella.
Gravedona on Como-järven pohjoisimman osan tähti. Voit käydä lukuisissa kirkoissa, etenkin romaanisessa Santa Maria del Tiglio -kirkossa ja renessanssin yhteydessä olevassa Santa Maria delle Grazie -kirkossa. Keskiaikaisessa Palazzo Galliossa on aina nähtävissä sama näyttely tai näyttely.

Voit kävellä pitkin kävelykatuja, jotka johtavat sinut pääaukioille ja kauniille järven rantakadulle. Kesäilta on täynnä musiikkia, katumarkkinoita ja juhlia. Älä missaa 14. elokuuta ilotulitusnäyttelyä.

Ravintoloista, baareista ja jäätelöliikkeistä on näkymät järven rannalle.

Urheilun ystävät voivat olla tyytyväisiä Serenellaan, järvenrannalle, jossa on tennis- ja jalkapalloleikkikenttä, purjehduskoulu, uima-allas, ranta, juoksupolut. Polkupyörän polkuja on saatavilla alueella, joka alkaa järven rantapromenadeista aina vaikeisiin kappaleisiin vuoren rinteillä.

Kaksi leikkikentää ovat lapsesi ilo.

Menaggio ja Cadenabbia, joista on lauttoja Bellagioon ja Varennaan, ovat noin 15 minuutin ajomatkan päässä kauniista ja luonnonkaunisista rannikkoteistä. Älä missaa Villa Carlotta Tremezzossa ja Villa Balbianello Lennossa.

Tietenkin voit veneellä, lautalla tai käyttää julkista liikennettä Gravedonasta jokaiseen Como-järven nähtävyyteen.

Tietoja maksusta:
Siivousmaksu 30 € maksetaan paikallisesti
Talletus 100 € ja palautetaan oleskelun lopussa
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Gallion palatsi. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja pation.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja patio
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Chiesa di Santa Maria del Tiglio ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Piazza dei Caduti (aukio)
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kylässä
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä lahtea
  • Maaseudulla
  • Sairaalan lähellä

Tekemistä

  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Metsästysmahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Viinitilakierroksia lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 60 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT013249C2P6PG25GA, 013249-CNI-00060

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Window Over Lake Como Stone Cottage Amazing View Private Garden

A window over Lake Como - stone cottage with amazing view and private garden – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 33 kautta 37 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 37 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 37 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 37 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 37 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Aline E.

Hyvää: Siisteys
Perfect
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Britta G.

Hyvää: Siisteys

Auszeit

Für uns hat alles gepasst und war alles sehr stimmig!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Julia R., Nottuln, Deutschland

Hyvää: Siisteys

Urlaub

Sehr erholsam und ruhig, eine ruhige Lage mit entspannten Abenden auf der Terrasse und einem schönen Blick auf den See
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

8/10 Hyvä

Catherine F.

Hyvää: Siisteys

Marvellous holidays

We enjoyed our holidays. The house is beautiful and also the garden . We see the lake and the Mountains in front of the house . You must rent a car to visit Thanks to Paolo
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Heike B.

Hyvää: Siisteys

Großartige authentische Unterkunft

Tolles Haus, 130 Jahre alt und liebevoll renoviert und mit allem ausgestattet, was man braucht. Ruhige Lage und Paolo war sehr bemüht und hat uns gute Tipps gegeben! Besonders schön ist der Freisitz im Garten! Wir haben den Aufenthalt sehr genossen! Gerne wieder☺️
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Anna-Maria W.

Hyvää: Siisteys

Schönes Ferienhaus

Super netter und unkomplizierter Gastgeber. Eine tolle Sicht auf den See in einem gemütlichen Ferienhaus!
Yöpyi 8 yötä maaliskuussa 2023

10/10 Loistava

Z v.

Hyvää: Siisteys

Empfehlenswert!

Kleine, aber feine Ferienwohnung mit traumhaften Blick in einem idyllischen Ort am Comer See; ursprünglich und trotzdem modern. Ein sehr netter, zuvorkommender Vermieter, der auch im Ort wohnt. Für eine tolle Auszeit geeignet, gerade jetzt im Herbst war es wunderschön und nicht überlaufen.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2022

10/10 Loistava

Daniel R.

Hyvää: Siisteys

Tolles Ferienhaus am Comer See

Sehr schönes gemütliches Ferienhaus am Comer See. Paolo ist ein sehr freundlicher und hilfsbereiter Vermieter. Uneingeschränkt zu empfehlen, sehr gutes Preis-leistungsverhältnis. Es ist alles vorhanden was man braucht. Parkplatz ist immer verfügbar.
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2022

8/10 Hyvä

Klaus W.

Hyvää: Siisteys

Comer See

Prima !
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2022

10/10 Loistava

Annette L.

Hyvää: Siisteys

Tolles Domizil

Es hat alles gepasst! Das Haus ist genau so wie beschrieben.....schön ruhig gelegen, alles da, was man braucht. Danke an Paolo für den netten Empfang!
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Andrea H.

Hyvää: Siisteys

Traumhaft am Comersee

Eine schöne, gut eingerichteta Steinhaus in den Bergen. Mit einem kleinen Garten ser zum Genießen und Entspannen einlädt. Swr Vermieter Paolo war sehr freundlich hat uns alles erklärt. Eund um dwn See gibt es viel zu entdwcken, eine ursprüngliche Lage, eigentlich :Italoem wie es wirklich ist. Dolcw vita!!!
Yöpyi 11 yötä kesäkuussa 2022

10/10 Loistava

Jürgen R.

Hyvää: Siisteys

Nette, ruhige Unterkunft mit schönem Garten

Aufmerksamer Gastgeber und unproblematische Übergabe der Wohnung.
Yöpyi 12 yötä toukokuussa 2022

10/10 Loistava

Jürgen P.

Hyvää: Siisteys

Alles bestens!

Schönes Häuschen mit Garten. Gastgeber sehr freundlich und immer erreichbar mit tollen Tipps. Vielen Dank Paolo.
Yöpyi 12 yötä elokuussa 2021

10/10 Loistava

Antje H.

Hyvää: Siisteys

Häuschen mit Garten und Traumblick zum Comer See

Es handelt sich um ein altes, sehr gut saniertes Steinhaus überhalb von Gravedona. Das kleine Terrassen-Gärtchen mit Bach und schönem Blick zum See ist toll. Paolo ist ein sehr sympathischer Gastgeber. Im Haus ist alles vorhanden, was man für einen entspannten Urlaub zu zweit braucht. Gravedona ist ein sehr angenehmes Städtchen, nicht so überlaufen und auch mit einem reizvollen Strand. Wir können das Haus, den Gastgeber und den Ort sehr empfehlen.
Yöpyi 12 yötä elokuussa 2021

10/10 Loistava

Pascal B., Hannover

Hyvää: Siisteys

Wunderbares kleines Steinhaus!

Eine wunderbar ausgestattete Ferienwohnung. Paolo der Vermieter ist sehr freundlich und zuvorkommend. Wenn wir nochmal in diese Region reisen, würden wir sofort wiederkommen.
Yöpyi 9 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

marc L., ANZIN SAINT AUBIN

Hyvää: Siisteys

Lac de Come

Un agréable séjour dans une jolie petite maison d'un village de montagne. Paolo est très gentil et serviable je vous recommande cette location! A presto Paolo!
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

Port le roi

Hyvää: Siisteys

Wunderschönes Haus in perfekter Lage

Das sehr liebevoll eingerichtete und wunderschön renoviertes Steinhaus liegt sehr ruhig am Rande eines Dorfes am Hang des Lario. Das Parken auch mit größeren Autos etwa 100m entfernt ist überhaupt kein Problem. Der Vermieter Pablo ist sehr freundlich, flexibel und gibt Tipps fürs Einkaufen, Wandern, Baden und Einkehren. Uneingeschränkt zu empfehlen für 2 bis 3 Personen.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

Christian

Hyvää: Siisteys

Erholsame Tage am Comer See

Alles Tip Top.
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2020

10/10 Loistava

Anke S.

Hyvää: Siisteys

Wohnen mit absoluter Wohlfühlatmosphäre,toller Aussicht und einem perfekten Gastgeber

Auf jeden Fall empfehlenswert,es gibt gar nichts auszusetzen.Paolo,der Vermieter ist ein über aus freundlicher,symphatischer Gastgeber.Er ist stets bemüht,alle Fragen zu beantworten und behilflich zubsein,wenn nötig.Wir waren rundum zufrieden, haben es schon Freunden empfohlen und wollen unbedingt wieder hin fahren.Auch der Preis ist sehr fair.

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys

Altes Steinhaus

Das Appartement war ein sehr geschmackvoll restauriertes altes Steinhaus, modern eingerichtet. Paolo, der Vermieter war super nett und hilfsbereit. Alles sehr zu empfehlen.

10/10 Loistava

Marja v.

Hyvää: Siisteys

Zeer schone, compleet ingerichte, gezellige woning met een leuk tuintje en eenmalig uitzicht.

Zeer positief.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys

Sehr zu empfehlen

Alles super ,hat uns sehr gut gefallen.

10/10 Loistava

Peter L.

Hyvää: Siisteys

Sehr schöne Fewo in ruhiger Lage mit Seeblick.

Die FeWo hat alles, was man braucht. Die Lage ist top und der Vermieter sehr nett und hilfsbereit.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2019

10/10 Loistava

Renate B.

Klein aber fein

es war für 2 Personen wunderbar. Ein Häuschen ganz allein! Für eine Familie sicher zu eng, aber um ein paar Tage abzuschalten prima geeignet. Man ist am Hang und hat somit die Möglichkeit sowohl zum See zu gelangen, als auch in den Bergen zu wandern. Auch die Heizung hat jetzt im Frühjahr prima funktioniert. Man kann die Ferienwohnung wärmstens weiterempfehlen.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2019

10/10 Loistava

Esther T.

Urlaub in einem wunderschönen Haus mit Blick auf den See aus allen Fenstern

In dem wunderschönen Häuschen haben wir zwei Wochen sehr genossen. Alles sehr sauber, sehr nette Gastgeber!, traumhafter Blick auf den See. Den kl Garten haben wir zum Frühstück und relaxen genutzt. Unsere bikes hatten einen separaten abschließbaren Raum. Piumona ist ein idealer Ausgangspunkt für diverse Wanderungen und biketouren. Am See gibt es in Gravedona eine sehr schöne Badestelle mit Badestrand. In wenigen Minuten ist man mit dem bike (oder Auto) in Gravedona. Dort gibt es einen größeren Superparkt und einen kleinen am Hafen. Letzterer ist wesentlich schöner. Die Wohnung hat alles, um sich optimal selber versorgen zu können. Wer essen gehen möchte, sollte das nicht am See machen, sondern in einem der pittoresken Dörfer. Paolo gibt dazu gerne Empfehlungen. Die Matratzen waren super, so konnten wir uns nach den langen Wanderungen und Radtouren gut erholen. Im Schlafzimmer gibt es auch eine Klimaanlage. In Gravedona gibt es einen Waschsalon, am Haus gibt es überdachte Möglichkeiten die Wäsche schnell zu trocknen. Wir wollen auf jeden Fall nochmal kommen, weil die Zeit gar nicht gereicht hat, alles zu sehen und zu erwandern. Esther und Uli
Yöpyi 15 yötä syyskuussa 2018