Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

KIVIHAKEMINEN, 2-4 HENKILÖSTÄ, 16-ASENNUSKUNNASSA, PYÖRÄ, Puutarha, pysäköintialue

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan KIVIHAKEMINEN, 2-4 HENKILÖSTÄ, 16-ASENNUSKUNNASSA, PYÖRÄ, Puutarha, pysäköintialue valokuvagalleria

Uima-allas
Ulkopuoli
Ulkoalueet
Terassi/patio
Sisätilat

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone4 henkilöä30 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Keittiö
  • Uima-allas
  • Grilli
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Le Castellet, Provence-Alpes-Côte d'Azur
  • Rènecrosin ranta
    ‪8 min ajomatka‬
  • Ile de Bendor
    ‪17 min ajomatka‬
  • Circuit Paul Ricard (kilparata)
    ‪17 min ajomatka‬
  • Toulon (TLN-Toulon - Hyeres)
    ‪39 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

KIVIHAKEMINEN, 2-4 HENKILÖSTÄ, 16-ASENNUSKUNNASSA, PYÖRÄ, Puutarha, pysäköintialue

Pieni historiallinen kivirakenteinen mökki PANISSE, joka sijaitsee 30 neliön pinta-alassa, sijaitsee päärakennuksen vieressä muutaman metrin päässä uima-altaasta. Aikaisemmin se toimi varastoina Masille. Yhdessä arkkitehdin kanssa annoimme sille uuden kohtalon. Tänään esittelemme Panisseä erittäin viehättävänä, viihtyisästi kalustettuna ja hyvin varustetulla tilalla, jossa on oma terassi, jota suojaa Provencen pergola.
Täysin varustettu avokeittiö on sisustettu tyylikkäästi olohuoneeseen. Katon puurakenne on pidetty näkyvissä samoin kuin kivirakennuseinä. Jokainen neliömetrin pinta on suunniteltu arvokkaasti lomailijoiden mukavuuden optimoimiseksi. Olohuoneessa on suuri ja mukava vuodesohva. Lasten huoneessa vieressä on kaksi kerrossänkyä. Suihkuhuone ja erillinen WC täydentävät asetuksen.
Suuren ikkunan avaaminen aamulla antaa sinulle upeat näkymät uima-altaalle. Illallinen - miksi ei kypsennetty plancha-grillillä - uima-altaan vieressä olevalla yksityisellä terassilla sulkeutuu päivä cicada-kuoron yrityksessä!
Mökki Panisse kuin muut kolme yksikköä on täysi pääsy uima-altaalle, pysäköintiin ja puutarhaan.
MAS DU GALANTIN - 16. vuosisadan viinitarhan maatila (Mas Provençal), joka ei ole kaukana upeasta keskiaikaisesta Le Castelletin kylästä, 10 minuutin ajomatkan päässä Bandolista ja rannoista:
charmia ja aitoutta romaanisen kirjailijan ja elokuvantekijän Marcel Pagnolin kotimaassa. Tarjoamme sinulle ainutlaatuisen tunnelman, jonka esi-isämme jättävät 3 viehättävässä Provence-tyylisessä huoneistossa ja historiallisessa mökissä 2-8 hengelle. Kaikki 4 kuljettavat Pagnolin “Trilogie Marseillaisen” merkkien nimiä, ja jokaisella on oma persoonallisuutensa.
Niissä kaikissa on oma varjostettu terassi, jossa on grilli tai plancha-grilli ja oma sisäänkäynti. Heillä on yhteinen: suuri uima-allas (11 x 5,5 m) omaisuutta 2. 500 neliömetriä päin viinitarhoja, talon vuoristomme "Gros Cerveau" ja suuri yksityinen pysäköintialue. Kaikissa huoneissa on ilmainen langaton internetyhteys.
Unelma rauhallisesta ja koskemattomasta ympäristöstä, jossa Marcel Pagnolin itsensä ylläpitämä eläväisyys ja kuuluisa «Provencen aksentti» jatkuvat. Täällä, maailmankuulun Bandolin ja pronssiväristen oliivipuiden viinitarhat otetaan käyttöön niin pitkälle kuin silmä näkee.
Mas du Galantin mainittiin ensimmäisen kerran virallisissa kirjoissa vuonna 1550. Se on laajennettu myöhemmin vuosisatojen ajan ja saavuttanut sen todellisen koon vuonna 1897. Historiallisesti omaisuus oli viinitarhan maatila viininviljelyalalle. Vasta 1960-luvun alussa molemmat myytiin erillisille omistajille ja niistä tuli "Mas du Galantin" (historiallinen talo) ja "Domaine Le Galantin" (viinitarha).
Meillä oli mahdollisuus tulla Masin onnellisiksi omistajiksi vuonna 2003. Kun vierailit ensimmäistä kertaa, rakastuimme tilanteeseen, historialliseen rakennukseen ja tunsimme hyvin hyviä vibejä omaisuutta.
Olemme sitoutuneet vuosien mittaan useisiin korjauksiin ja luoneet pysäköinnin ja puutarhan. Olemme luoneet päärakennuksessa olevat 3 huoneistoa - César (145 m², nukkuminen 8), Marius (120 neliömetriä, nukkuminen 6) ja Fanny (90 neliömetriä, nukkuminen 4) syntyivät. Muutimme mökin uima-altaasta viihtyisäksi huoneistoksi - Panisiksen syntymäksi (30 m², nukkuminen 4)
Vieraamme vahvistavat säännöllisesti vaikutelmamme ensimmäisestä vierailustamme - Mas du Galantinista. He arvostavat moniperheistä ympäristöä. Monta kertaa tarkkailemme lapsia, jotka saavat uusia ystäviä oleskelunsa aikana Mas du Galantinissa ja vanhemmilla, joilla on hyvä aika yhdessä lomiensa aikana. Monet vieraat tulevat takaisin - suurin kohteliaisuus, jota voimme odottaa.
Tämä mökki sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Domaines Bunan. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi vesipuiston. Mökissä tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja pation.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön, pation ja vuodesohvan
  • Voit käydä pärskimässä sydämesi kyllyydestä vesipuistossa
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Domaines Bunan ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Centre Orientaly's Beauté
Tämä mökki tarjoaa asiakkaidensa käyttöön vesipuiston. Tämä mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä ja puutarhan.

Tämä mökki sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 0,5 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
  • Videokirjasto

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Itsepalvelupesula lähistöllä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet
  • Majoittajan kommentti: Caution during summer with drought

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä eläintarhaa
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä lahtea
  • Lähellä meren rantaa
  • Maaseudulla
  • Sairaalan lähellä

Tekemistä

  • Vesipuisto
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kasino lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Viinitilakierroksia lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Water tubing -mahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Majoituspaikka sijaitsee lomakeskuksessa
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 30 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla
Caution during summer with drought

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 GBP:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Stone 2-4 People Provence MAS 16th Cent. Pool Garden Parking

Arvostelut

STONE COTTAGE, 2-4 PEOPLE, AT PROVENCE MAS 16TH CENT., POOL, GARDEN, PARKING – arvostelut

9,2

Upea

8,8/10

Siisteys
Arvosana 10 - Loistava. 29 kautta 46 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 15 kautta 46 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 46 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 46 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 46 arvostelua

Arvostelut

8/10 Hyvä

Marcus K.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Hendrik H.

Wir hatten einen wunderschönen Urlaub in der kleinen Wohnung am Pool!!Die 35 qm waren für uns mit zwei kleinen Kindern völlig ausreichend. Die Wohnung ist zwar in die Jahre gekommen, aber die Lage mit dem Pool und der schönen Terrasse entschädigt dafür. Als das Schlafsofa aus Altergründen zusammengebrochen ist, ist der Vermieter sofort angereist und hat sich um Ersatz gekümmert.
Yöpyi 12 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

olivier v.

Lieu agréable.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025

2/10 Hirveä

Caroline S.

Huonoa: Siisteys
Très déçue : objectivement (et j'ai matière à comparaison) les prestations ne valent pas le prix du logement, malgré la piscine dont la présence ne justifie absolument pas l'état du logement :la première impression en y entrant est qu'il est laissé à l'abandon. Ce que j'aurais aimé savoir avant de louer: La chambre mentionnée (avec les lits superposés) n'en est pas une, c'est un réduit de 2m2 dans lequel l'air est difficilement respirable la nuit et on ne peut laisser la porte fenêtre ouverte puisqu'elle donne directement accès à l'extérieur, n'importe qui peut entrer. les literies sont usées et le canapé lit 2 places est au milieu de la cuisine/ salon dans laquelle (bruit des 2 petits frigos)Il n'y a pas de rideaux, ni de store ni de volets sur les fenêtres donc il fait très jour le matin. L'équipement et les meubles sont franchement usés et incomplets. Une remise à neuf et un gros nettoyage seraient utile pour justifier un tel prix (alors qu'il faut prendre la voiture toutes les sorties..). Dans le logement Panisse, certes il y a la piscine , elle est commune au autres logements et vous n'avez aucune intimité lors des repas.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Bernd F.

Rückblick

Erst einmal- eine sehr schöne Umgebung. Auch unser Domizil hatte was…Jedoch bitten wir den Eigentümer die Einrichtung zwingend zu erneuern ! Bett, Küche, etc. Haben es wirklich nötig !Ansonsten: danke für die sehr angenehmen entspannten Tage
Yöpyi 10 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Vera M.

Hyvää: Siisteys

Es hat uns sehr gefallen

Wir haben sehr schöne Tage im Mas Galantin verbracht. Unsere Wohnung war die kleinste, gut ausgestattet und gemütlich. Zu zweit war das prima, zu viert fände ich es zu eng. Die Lage ist schön und der Pool toll.Wir kommen gerne wieder!
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Raphaëlle L.

Vacances

Logement très bien situé pour profiter d’un week-end sur le circuit du Castellet
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Sylvain D.

Hyvää: Siisteys

Notre séjour au mas du Galantin

Nous avons séjourné trois nuits dans cette petite maison très charmante ! Terrasse et piscine immense, endroit calme, maison fonctionnelle, tout ce qu'il faut pour passer un bon moment de détente ! Le propriétaire,Tom, à été très disponible et aux petits soins! Je recommande!!!
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024

6/10 OK

maren j.

Hyvää: Siisteys

Nice Pool

The pool was a life/ holiday safer :-) Appartement very, very basic.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

8/10 Hyvä

sonia o.

Vacances en Provence

Sentiment d'avoir une piscine privée, cadre magique 😀! Super région avec pleins d'endroits à visiter; surtout les calanques.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Fatima L.

Hyvää: Siisteys

Gîte parfait pour les vacances

Un gîte conforme à nos attentes et un hôte à l’écoute !
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Claudia E.

Hyvää: Siisteys

Maß Du Galantin im September 2023

Wir waren in dem kleinen Appartement Parnisse sehr zufrieden und haben unseren Aufenthalt dort sehr genießen können. Insbesondere war vor allem der direkte Zugang zum Pool hervorragend. Die Lage auf dem Land mit nur wenigen Kilometern zum Meer und Strand, sowie den umliegenden schönen Ortschaften war optimal.
Yöpyi 11 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

nadia p., france

Hyvää: Siisteys

Recommande chaleureusement !

Un proprietaire à l'ecoute, très agréable. Un logement bien équipé, propre avec une belle piscine. Nous reviendrons avec grand plaisir !
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Sam A.

Hyvää: Siisteys

Really charming cottage

We loved our stay at Mas du Galantine. It was a really charming place to stay in a really lovely area. We had everything we needed there and in the area, and the host was very easy to communicate with. I would thoroughly recommend it and can see why people return - as we hope to do as well.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Nathalie W.

Hyvää: Siisteys

Une charmante découverte pour des vacances magnifiques

Tout y est: le charme de la maisonnette, la terrasse ombragée, le cadre verdoyant et fleuri, les cigales, la piscine à nos pieds et qui nous est réservée à partir de 20h ... waouh, le rêve!
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Emmanuel E.

Hyvää: Siisteys

Vacances

J oublié tout
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Christina K.

Hyvää: Siisteys

Reisen ohne Auto

Sehr schöne kleine Ferienwohnung mit Pool inmitten von Weinbergen und für Menschen ohne Auto auch mit Busanbindung zum Meer und Bahnhof.
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2022

8/10 Hyvä

Karl-Josef T.

Hyvää: Siisteys

Schöne Lage.

Das Anwesen liegt in einem Weinanbaugebiet. Natur pure und denoch schnell in schönen typischen südfranzösischen Dörfern, Städten und wunderschönen Buchten ...
Yöpyi 9 yötä syyskuussa 2022

10/10 Loistava

christine p.

Hyvää: Siisteys

A ne pas manquer !

La bâtisse Panisse est une charmante dépendance du mas ou tout est propice à la détente. L'essentiel est là tant dans la cuisine que dans la pièce à vivre/dormir. Canapé lit confortable. Piscine immense que l'on a sous le nez des qu'on ouvre les volets le matin ! Et cerise sur le gâteau, rien que pour nous a partir de 20h. Je recommande fortement ce lieu.
Yöpyi 13 yötä syyskuussa 2022

10/10 Loistava

Lydie D.

Hyvää: Siisteys

Très très bien. Calme et le propriétaire est très à l'écoute

Nous avons été ravis de notre court séjour. Point de départ pour beaucoup de découvertes. Petit logement sans grand luxe idéal pour passer des repos sans contrainte ! J'adore. Nous retenons l'adresse pour une prochaine fois. Merci encore ...
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2022

10/10 Loistava

Emmanuelle G.

Hyvää: Siisteys

Un havre de paix

Tres bien situé la maisonnette est un lieu idyllique, nous avons passé un excellent séjour et avoir la piscine en face de la location était un réel bonheur.
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2021

10/10 Loistava

Laetitia O.

Hyvää: Siisteys

Cadre exceptionnel !

Nous avons passé de merveilleuses vacances... Cadre vraiment exceptionnel, calme, magnifique piscine juste devant la maison. Petite maison très fonctionnelle et pleine de charme, tout confort. Propriétaire très disponible et réactif. Tellement bien que nous reviendrons l'année prochaine.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

pellissier p.

Hyvää: Siisteys

petit mas bien sympathique

superbe séjour dans une propriété au calme mais proche de tout . piscine très agréable et propriétaire disponible . je conseille !
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2021

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys

Agréable séjour

Nous avons passé une agréable semaine, rien à dire nous avons séjourné dans la panisse en face de la superbe piscine , les enfants ce sont amusés. Je le recommande vivement et nous y retournerons à l occasion 😍

8/10 Hyvä

virginie r.

Hyvää: Siisteys

Très agréable au milieu des cigales

Demeure de charme. Vue et accès à la piscine très agréables. Maison au calme loin de la foule mais accès très rapide aux plages de sable et aux criques de rocher pour observer les poissons. Je recommande