Casa Águila y Condor

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Casa Águila y Condor valokuvagalleria

Terassi/patio
Terassi/patio
Terassi/patio
Majoituspaikan sisäänkäynti
Sisäänkäynti

Arvostelut

5,0 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Aamiainen saatavilla
  • Pyykinpesu
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
190 C. Salaverry, Lima, Provincia de Lima, 15074
  • Place, Huaca Pucllanan rauniot
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Mirafloresin keskuspuisto
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Place, John F. Kennedyn puisto
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Airport, Liman kansainvälinen lentoasema (LIM, Jorge Chávez Intl.)
    ‪38 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Perhehuone, patio

  • 25 m²
  • 5 henkilöä
  • 2 kerrossänkyä (100–125 cm leveää)

Kahden hengen perushuone (yksi tai kaksi sänkyä), patio

  • 20 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Casa Águila y Condor

Pyykinpesutilat, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän hotellin palveluihin.
Casa Águila y Condor tarjoaa 9 huonetta, joissa on jaettu keittiö. Huoneessa on patio. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi ja mikroaaltouuni.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 50+ Mbit/s). Siivous on saatavilla päivittäin.

Casa Águila y Condor sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Huaca Pucllanan rauniot. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä aamiaisen (lisämaksusta) ja pyykinpesutilat.
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat lokeroita ja pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Larcomarin ostoskeskus ja 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Costa Verden ranta
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran ilmaiseksi (rajoituksia sovelletaan)
Casa Águila y Condor tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen joka päivä klo 8.00–10.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 50+ Mbit/s
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla mannermainen aamiainen lisämaksusta klo 8.00–10.00; 15 PEN per aikuinen ja 15 PEN per lapsi

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Mikroaaltouuni huoneessa
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Lukolliset lokerot
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Merkityt tupakointialueet (sakkorangaistus)

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Vessapaperi

Ruoka ja juoma

  • Astianpesukone
  • Jaetun keittiön käyttöoikeus
  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Perun arvonlisävero (18 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Perun asukkaita. Poikkeus koskee vain Perussa tapahtuvia majoituksia, jotka kestävät korkeintaan 60 päivää.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 15 PEN aikuisille ja 15 PEN lapsille
  • Lemmikkitakuumaksu: 50 PEN per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

    Perussa alle 18-vuotiaat lapset eivät yleensä saa oleskella majoituspaikassa ilman vanhempaa, laillista huoltajaa tai asianmukaisesti valtuutettua henkilöä. Mukana olevilta aikuisilta voidaan pyytää sekä heidän että lapsen henkilöllisyystodistus sekä notaarin asianmukaisesti vahvistamat todistusasiakirjat. Jos matkustat lasten kanssa, kysy lisäohjeita Perun konsulaatista ennen matkaa.
  • Perun lain mukaisesti yli 2 000 PEN:n tai 500 USD:n suuruisia käteismaksuja ei hyväksytä. Näitä summia suuremmat maksut on maksettava luottokortilla tai muilla majoituspaikan ja paikallisen lain hyväksymillä tavoilla. Maksuja ei voi jakaa eri valuutoille.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Casa Águila y Condor – arvostelut

Arvostelut

5,0
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 4 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 4 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 4 arvostelua

4,6/10

Siisteys

4,6/10

Henkilökunta ja palvelu

5,4/10

Palvelut/mukavuudet

4,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

6/10 OK

David

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
there seemed to be a general sense of apathy and neglect when we checked in. we has to ask for toilet papaer. the laundry facilities were unavaible for guest use and we were not given any towels either. the resident cat had free reign over all surfaces in kitchen and beyond.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

False advertising

I booked a private bathroom with 2 double beds, when I arrived they said they only had a shared bathroom with 1 double bed and 3 singles. If I knew what they would provide I would have booked elsewhere. They also didn’t refund the difference for the night, the least that could have been done, so I paid for a room with private bathroom and had to use a dirty shared bathroom.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

julia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I stayed for a month and when I left I felt like family
Yöpyi 27 yötä heinäkuussa 2025

2/10 Hirveä

Elvira

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I asked for cancelation 4 days afo and it still showing I stay there.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025