Ylellinen huvila, jossa on 4 makuuhuonetta (mukaan lukien pÀÀllikkö 1. kerroksessa ja ulosvedettÀvÀ sohva) ja 4 1/2 kylpyhuonetta. Se on tÀydellinen loma ulkoterasseilla, kattoterassi, jossa grilli, kylpytynnyri ja palokammio sekÀ Yksityinen uima-allas, poreallas, grilli ja viheriö pÀÀtasolle.
Casa de la Ballenassa on myös kaksi tilavaa oleskelutilaa, ruokailutila sisÀ- ja ulkotiloissa ja tÀysin varustettu keittiö. Casa de la Ballena sijaitsee kauniin Quivira-golfkerhon 16. vÀylÀn vieressÀ, josta on upeat nÀkymÀt Tyynellemerelle ja vuorille.
Jokaisessa makuuhuoneessa ja molemmissa olohuoneissa on Smart 4k -televisiot, joihin kuuluu tilaus Huluun live-TV: n katseluun ja Playstation Pro on 2. kerroksen oleskelutilassa. Internet on myös mukana.
Nauti Tyynenmeren hÀmmÀstyttÀvistÀ tuulista nauttien kaikista Quiviran tarjoamista:
- Golf yksityisellÀ Quivira-golfklubilla, Jack Nicklausin allekirjoituskurssi, ÀÀnesti golfkentÀn 100 suurimmalle golfkentÀlle. Asiakkaat saavat 25%: n alennukset vihreistÀ maksuista.
- Ilmainen bussikuljetus keinona.
- PÀÀsy Pueblo Bonito Resortsiin:
     Pacifica (https: // www. Pueblobonito. Com / resorts / pacifica) 20% alennuksella
     Spa-hoitoja Pueblo Boniton kylpylöissÀ ja 10%: n alennusta Pueblo Bonitossa
     Ravintolat ja baarit.
Sunset Beach (https: // www. Pueblobonito. Com / resorts / sunset-beach)
     Rose (https: // www. Pueblobonito. Com / resorts / rose)
- Copala-klubitalo on lyhyen kÀvelymatkan pÀÀssÀ, ja siihen kuuluu kuntokeskus, bisneskeskus ja concierge-palvelu. Lasten alue, jossa on kahluuallas, tarjoaa nÀkymÀt lomakeskustan uima-altaalle, jota ympÀröi tilava uima-altaan ja varjo-pergola. Klubitalon kompleksissa on myös tÀyden palvelun kylpylÀ, joka avautuu rentouttavalle autiomaiseen-puutarhaan.