Tämän hotellin palveluihin kuuluu mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, jääkaappi julkisissa tiloissa ja puutarha. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on grillejä ja piknikalue. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Hotel Carlo de Gante tarjoaa 5 huonetta, joissa on DVD-soitin ja ilmaiset hygieniatuotteet. Kaapelikanavat takaavat viihteen.
Kylpyhuoneista löytyy suihku. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän kiinteän internetyhteyden. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Hotel Carlo de Gante sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Plaza Municipal Jose Parres Arias. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat terassi, jaettu mikroaaltouuni ja jaettu jääkaappi
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Plaza Municipal Jose Parres Arias ja San Cristóbalin seurakunta
Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Hotel Carlo de Gante tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, grillejä ja puutarhan. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Hotel Carlo de Gante tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös piknikalueen, mikroaaltouunin yleisissä tiloissa ja jääkaapin yleisissä tiloissa. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Tämä hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen kiinteä internetyhteys
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Perheystävällinen
DVD-soitin
Mukavuudet
Jaettu jääkaappi
Jaettu mikroaaltouuni
Juomavesiautomaatti
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Kosinta-/romantiikkapaketit
Siivouspalvelu pyynnöstä
Ulkotilat
Grilli
Luonnonsuojelualueella
Piknikalue
Puutarha
Terassi
Ulkotulisija
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Ei hissiä
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
Muuta
1 kerros
Ei muovisia juomapillejä
Ei muovisia vesipulloja
Ei muovisia virvoitusjuomapulloja
Merkityt tupakointialueet
Perinteinen arkkitehtuuri
Rakennettu vuonna 1932
Uudelleenkäytettävät kupit
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Ilmaiset hygieniatuotteet
Suihku
Viihdetarjonta
32–tuumainen televisio ja kaapelikanavat
DVD-soitin
Muuta
Yhdistettäviä huoneita saatavilla
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–22.30
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
50 % takuumaksu on maksettava tilisiirrolla varauksen tekemisen yhteydessä.
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikit: 200 MXN per lemmikki per yöpyminen. Lisäksi veloitetaan kertaluonteinen 200 MXN:n suuruinen siivousmaksu ja 200 MXN:n suuruinen takuumaksu per yöpyminen.
Vain koirat ja kissat sallitaan
Korkeintaan 1 lemmikkiä
Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
Vain tietyissä huoneissa, tietyin rajoituksin
Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 8 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikkitakuumaksu: 200 MXN per yöpyminen
Lemmikit: 200 MXN per lemmikki ja lisäksi 200 MXN:n suuruinen kertaluonteinen siivousmaksu
Pyyhkeet ovat saatavilla lisämaksusta (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ulkovalaistus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–22.30. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 8 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin, ja myös muita rajoituksia sovelletaan (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta). Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Carlo Gante Mazamitla
Hotel Carlo Gante
Carlo Gante Mazamitla
Carlo Gante
Hotel Carlo de Gante Hotel
Hotel Carlo de Gante Mazamitla
Hotel Carlo de Gante Hotel Mazamitla
Hotel Carlo de Gante – arvostelut
Arvostelut
7,6
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 38 kautta 119 arvostelua
10–Loistava
38
Arvosana 8 - Hyvä. 40 kautta 119 arvostelua
8–Hyvä
40
Arvosana 6 - OK. 22 kautta 119 arvostelua
6–OK
22
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 119 arvostelua
4–Huono
6
Arvosana 2 - Hirveä. 13 kautta 119 arvostelua
2–Hirveä
13
8,0/10
Siisteys
8,2/10
Henkilökunta ja palvelu
7,2/10
Palvelut/mukavuudet
7,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
2/10 Hirveä
Leticia
28.8.2025
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
We looked at it, but we did not stay at that property. I hope that we weren’t charge for it because the lady said that Expedia was not gonna charge. So I had to pay their in cash. But like I said at the end we didn’t stay because it was really dirty and nasty.
Leticia
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
6/10 OK
Salvador
Matkusti perheen kanssa
18.8.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Camas con colchon duro
Salvador
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
2/10 Hirveä
Veronica
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
18.8.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
No nos respetaron la reservación tuve que buscar en ese momento otro lugar. Llame muchas veces desde 1 día antes para confirmar la reservación y no respondieron, ni llamadas o mensajes. Pésimo, no lo recomiendo.
Veronica
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
2/10 Hirveä
Gabriel Alejandro
Matkusti kumppanin kanssa
17.8.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Me cancelaron la reservación sin previo aviso
Gabriel Alejandro
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
2/10 Hirveä
Mariana
3.8.2025
No me respetaron la reservación y me negaron la estancia
Mariana
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
8/10 Hyvä
Jorge
Matkusti pienten lasten kanssa
1.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Le falta un poco el mantenimiento al hotel las camas están duras
Jorge
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
2/10 Hirveä
Byron
28.7.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Byron
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Fabyola
1.7.2025
Fabyola
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Jorge
2.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Mi viaje a Mazamitla
Un lugar muy sencillo, céntrico y cómodo, es como una casa con sus habitaciones, muy seguro y con muy buena atención a precio muy justo.
Jorge
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
2/10 Hirveä
Jose Omar
Matkusti kumppanin kanssa
16.2.2025
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Más atención al huésped ya que nunca encontrabas a nadie en recepción para pedir algún servicio que por nuestra parte el tanque del baño no tenía presión y no había quien nos diera al menos un bote para ponerle agua, los 3 días que estuvimos jamás hicieron el aseo de las áreas en común
Jose Omar
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025
10/10 Loistava
ISELA
Matkusti perheen kanssa
27.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
ISELA
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
2/10 Hirveä
Mario
Matkusti kumppanin kanssa
23.1.2025
Service not great
No hot water they said it was hot water
Mario
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
2/10 Hirveä
Alejandro
14.1.2025
Alejandro
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025
8/10 Hyvä
Daniel
Matkusti kumppanin kanssa
2.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Todo esta bien hay tiendas cercas y restaurantes quedan cercas y igual la renta de cuatrimotos
Daniel
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Salvador
Matkusti perheen kanssa
30.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Personal muy amable instalaciones de acuerdo al precio muy buena ubicación
Salvador
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Jesus
Matkusti perheen kanssa
17.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Solo mejorar la calidad de las toallas
Jesus
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Manuel
Matkusti perheen kanssa
16.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy atenta la encargada
Manuel
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
Elvira
3.10.2023
Elvira
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2023
2/10 Hirveä
Luis Cyrano
13.8.2023
No me respetaron la reservación y tuve que buscar otro hotel
Luis Cyrano
Yöpyi 1 yön elokuussa 2023
10/10 Loistava
FERMIN
Matkusti kumppanin kanssa
6.7.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat