Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Castle outbuilding sleeps 6
Joen rannalla oleva loma-asunto, jossa on keittiö
Pyykinpesutilat, puutarha ja grillejä kuuluvat tämän loma-asunnon palveluihin. Loma-asunnossa on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone, kahvin-/teenkeitin, ilmainen Wi-Fi ja televisio.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.
Kylpyhuoneista löytyy suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä.
Tämä loma-asunto sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Morlaix’n matkailijakeskus. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja television
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Viaduc de Morlaix'n silta ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Morlaix’n matkailijakeskus
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Majoittaja
de Calan
Puhutut kielet
Englanti, ranska ja espanja
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ranta
Ranta lähistöllä
Internet
Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mausteita
Mikroaaltouuni
Tehosekoitin
Uuni
Vedenkeitin
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
3 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Puuliesi
Ruokapöytä
Viihdetarjonta
Kirjoja
Pelejä
Televisio
Ulkotilat
Grilli
Puutarha
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Työtilat
Työhuone
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkiystävällinen
Yksi lemmikki yhteensä
Sopivuus/esteettömyys
Määrätyt tupakointialueet
Palvelut ja mukavuudet
Silitysrauta/-lauta
Sijainti
Joen rannalla
Kaupungin keskustassa
Lähellä valtamerta
Maaseudulla
Tekemistä
Pöytätennis
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Ensiapulaukku
Palosammutin
Yleistä
Puutarha
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita
Korkeintaan 1 lemmikkiä
Rajoituksia sovelletaan
Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Dependance Chateau 6 Couchages
Dépendance Château 6 Couchages Morlaix
Dépendance Château 6 Couchages Private vacation home
Dépendance Château 6 Couchages Private vacation home Morlaix
Castle outbuilding sleeps 6 – arvostelut
Arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 6 kautta 6 arvostelua
10–Loistava
6
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 6 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 6 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 6 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 6 arvostelua
2–Hirveä
0
9,8/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Sophie R.
1.5.2023
Hyvää: Siisteys
Magnifique parenthèse !
Très agréable séjour au sein de ce petit château situé dans un beau parc où on a eu la chance de voir un chevreuil, un soir, au crépuscule. Dépaysement complet, pour une vraie parenthèse au calme. La propriétaire fait tout pour que l’on puisse profiter un maximum du séjour (elle est venue nous chercher à la gare de Morlaix et nous y a aussi raccompagné). Le gîte est très bien équipé. Il est aussi très bien placé pour découvrir la région de la baie de Morlaix, mais aussi la magnifique forêt d’Huelgoat. On reviendra !
Sophie R.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2023
10/10 Loistava
Magali N.
29.8.2022
Hyvää: Siisteys
Très bon séjour
Nous avons renouvelé l'expérience cet été, accueil toujours agréable par la propriétaire, lieu propre et magnifique, proche du centre de Morlaix, et des jolies plages de la baie
Magali N.
Magali N.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2022
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
11.4.2022
Hyvää: Siisteys
séjour de charme
Gîte de charme, dans un environnement très agréable, au calme, mais proche de Morlaix et des commodités.
Etape idéale pour découvrir la région.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 62 yötä tammikuussa 2022
10/10 Loistava
Emmanuel N.
4.9.2021
Hyvää: Siisteys
Magique
Que ce soit l’accueil, le gîte, le château et son parc ou la région, tout était parfait.
Emmanuel N.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2021
10/10 Loistava
Magali N.
28.8.2021
Hyvää: Siisteys
Très bon séjour
Très belle propriété, un lieu magnifique, très bon accueil de la propriétaire, et tout cela sous une semaine ensoleillée en Bretagne
Magali N.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2021
10/10 Loistava
Chloé L.
5.7.2021
Hyvää: Siisteys
Parfait !
Propriété très agréable, tant à l’intérieur qu’à l’extérieur. Nous avons profité pleinement du jardin et de la vue sur le château.