This stunning 2 bedroom apartment idealy located in a quiet residence "L'Hotel de la Falaise"
Idealy located in Hotel de la Falaise residence, only 100m from undeground parking and close to the shops and restaurants. Le Yuki will please any Avoriaz lover. Enjoy Portes du Soleil ski area directly and easily from/to the residence.
3rd floor of a residence equiped with elevators :
- Entrance hall with cupboard shoe dryer
- Kids room on the left with 2 bunk beds
- Bathroom with a bath and toilet
- Bathroom with a shower
- Adults room with double bed
- Living space with fully equiped kitchen
- living room with 2 sofa and dining table
- The window will guide you to the sunny balcony
- Ski-locker on entrance level
Apartment can welcome up to 4 guests.
All the appartement is at your disposal
We are available at any time if needed.
Falaise neighborhood is very close to the underground carparks. Very convenient when you arrive in Avoriaz. You can easily access slopes from the apartment ! Shops, restaurants and supermarket at the bottom of the residence.
Avoriaz is a pedestrian resort only. Once parked in the garage you can walk directly to the apartement.
Feel free to ask if you have any question ! Cleaning, bed linen and towels are included.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Avoriazin hiihtokeskus. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, 2 kylpyhuonetta ja parvekkeen
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
Majoituspaikan alueella on tarjolla hiihtoyhteys rinteeseen
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Les Portes du Soleil ja 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Avoriazin hiihtokeskus
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön hiihtoyhteyden rinteeseen ja hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Tämä huoneisto on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Hiihto
Hiihtoyhteys rinteeseen
Internet
Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Mikroaaltouuni
Makuuhuoneet
2 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
2 kylpyhuonetta
Hiustenkuivaaja
Kylpyamme
Kylpyamme tai suihku
Pyyhkeet saatavilla
Sampoo
Suihku
Viihdetarjonta
Televisio
Ulkotilat
Parveke
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Hissi
Savuton majoituspaikka
Tekemistä
Hiihtoyhteys rinteeseen
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Yleistä
Yksikön koko: 44 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Talon säännöt
Checkin depends on the season, ask the owner
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Syöttötuoli: 15 EUR per yöpyminen
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
433531
Immodreams - Le Yuki - Avoriaz – arvostelut
Arvostelut
9,0
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
10–Loistava
1
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
Arvostelut
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta
10/10 Loistava
Mary H.
7.7.2023
Excellent
Everything excellent
Mary H.
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Simon b.
30.3.2026
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja sijainti
Huonoa: Listauksen paikkansapitävyys
Quick response from host upon arrival. Apartment was immaculate. Superb location. Very comfortable however VRBO listing was incorrect - pictograms have now been replaced with correct information. We would stay here again without question.