Tämän huvilan ainutlaatuisen arkkitehtuurin hieno eleganssi näkyy heti sisäänkäynnistä!
Kivikivitetyt polut johtavat pieneen kirkkoon, joka sijaitsee 5100 neliömetrin korkeimmassa pisteessä. Maata ympäröivät runsas kypsät puutarhat, jotka luovat värikkäitä keitaja.
Jatkamalla tämän huvilan ulkoisten kaunottareiden kanssa tulemme suurelle terassille, jossa on ekologinen, lämmitetty uima-allas (20 x 6 metriä), jossa on runsaasti tilaa viihdyttää suuri määrä vieraita.
Yhteensä 980 neliömetriä, josta 787 neliömetriä. ovat pääasiallisia asuintiloja, huvila koostuu viidestä kylpyhuoneellisesta tilavasta makuuhuoneesta, joista suurin osa on tyylikkäästi sisustettu Cocomat-vuoteilla, jotka voidaan erottaa erillisiksi vuoteiksi, ja 3 erillisestä kylpyhuoneessa sijaitsevasta vierashuoneistosta sekä henkilökunnan huoneesta.
Makuuhuoneessa on poreallas, vaatehuone, takka, jota ympäröivät suuret terassit Egeanmerelle.
Suuret olohuoneet ja ruokasalit on sisustettu tyylikkäästi Avaxin italialaisilla huonekaluilla.
Keittiö on sisustettu italialaisilla Comprex-huonekaluilla, ja se on täysin varustettu Gaggenau kaasu- / sähkökeittotasoilla ja Mielen sähkölaitteilla.
Huvilassa on sisäpuhelin, hälytysjärjestelmä, Bose-kotiteatteri ja stereojärjestelmä, Wi-Fi, lämmitys, ilmastointi, yksityinen kaivo, biologinen puhdistuslaite ja sähkögeneraattori, joka pystyy tukemaan kokonaan tiloja sähkökatkoksen sattuessa.
Mykonosin tämän osan uusien rakennusten lupia ei enää sallita tekemällä Villasta ainutlaatuista.