Waters Edge koostuu vain neljästä rivitalosta Nelly Bayn upeassa venesatamassa. Tämä neljän putiikkikompleksi istuu kadun päässä, joten sillä on rajoitettu määrä kulkevaa liikennettä. Numero 4 istuu venesataman reunalla pois lauttaterminaalin hälinästä.
Waters Edge sijaitsee Nelly Bayn venesataman alueella. Veneiden omistajat voivat tiedustella kaupunkitalon lähellä sijaitsevasta laiturista kutsumalla Magnetic Island Marina.
Ylimmän kerroksen olohuoneesi näkymät tarjoavat tilaa, näkymiä ja näkymiä, joita on vaikea lähteä.
Muita ominaisuuksia ovat mm. 400 m kauppoja, moderni keittiö ja tyylikäs ruokailu- ja oleskelutila, 2 makuuhuonetta, joissa on queen-vuoteet sekä pienempi kolmas makuuhuone, on joukko punkkeja (sopii vain lapsille), kaksi kylpyhuonetta ja toisessa on poreamme. Monimutkaisessa hotellissa on yhteinen uima-allas.