Koko loma-asunto

Keepers Cottage - Lemmikkiystävällinen mökki lähellä Ullswateria, pysäköinti

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Keepers Cottage - Lemmikkiystävällinen mökki lähellä Ullswateria, pysäköinti valokuvagalleria

Yksityiskohta ulkoa
Sisätilat
1 makuuhuone, Wi-Fi, vuodevaatteet
Ulkoalueet
Televisio, takka, DVD-soitin

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä24 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli
  • Takka

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Patterdale, Cumbria
  • Place, Ullswater
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Place Fell (kukkula)
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Place, Glenridding Sailing Centre
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Airport, Carlisle (CAX)
    ‪55 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Keepers Cottage - Lemmikkiystävällinen mökki lähellä Ullswateria, pysäköinti

Yleiskatsaus:

Keepers Cottage on upea perinteinen kivimökki, joka sijaitsee Grisedale Bridgessä, A592-järven puolella, vain lyhyen kävelymatkan päässä viehättävistä Glenriddingin ja Patterdalen kylistä. Tätä Ullswaterin itsepalveluhuoneistoa on hiljattain kunnostettu koko alkuperäisen puulattian ja paljaiden palkkien palauttamiseksi. Tämä itsepalveluperiaatteella toimiva mökki on ihanteellinen kävelijöille, jotka haluavat tutustua Ullswateriin ja järvialueeseen, tai pariskunnille, jotka etsivät romanttista lomaa siemaillen lasillisen punaista mölyn tulipalon edessä. Koirat ovat myös tervetulleita yöpymään vain & punnan; 5 / lemmikki / käynti.

Itsepalvelomökki on täydellinen kävelijöille, koska sinulla on monia suosittuja kävelyretkiä, jotka ovat vieressä ovelta, mukaan lukien Place Fell, Helvellyn Range ja Helvellyn sekä Birkhouse Moor. Jos kävely ei ole kupillinen teetä, niin miksi et vuokraisi pientä moottoroitua huvivene 5 minuutin kävelymatkan päässä sijaitsevalta St Patricks Boat Landingilta tai hyppäät Ullswater-höyrylaivaan, 10 minuutin kävelymatkan päässä mökistä ja purjehtia Pooleyn. Bridge, Aira Force tai Howtown.

Haluatko syödä ulkona, nautit sitten paikallisista pubeista, hotellin baareista, teekaupoista ja kahviloista, kaikki kävelymatkan päässä. Jos haluat mennä pidemmälle, niin miksi et käytä linja-autoliikennettä linja-autopysäkillä, joka sijaitsee kaistan lopussa. Ambleside, Windermere, Keswick ja Penrith ovat kaikki hyvinkin tunnin ajomatkan päässä mökistä.

Mökki sisältää:

Maantaso
Yksi yksityinen pysäköintitila mökin edessä. Avoin olohuone ja minikeittiö, jossa ruokapöytä kahdelle, iso puuhella, TV DVD-soittimella. Ovi johtaa takaosaan suljettuun puutarhaan. Keittiönurkkauksessa on uuni ja liesi, astianpesukone, mikroaaltouuni, leivänpaahdin, jääkaappi ja pakastin, astiat ja ruokailuvälineet. Pesukone ulkorakennuksessa.
Ensimmäinen kerros
Kingsize parivuode ja yöpöydät molemmin puolin. Moderni kylpyhuone, jossa altaan, loo ja suihkukaappi. Upeat näkymät mökin eteen ja taakse, tunturille.
Kaikki ikkunat on korvattu kaksinkertaisilla ikkunoilla, ja varastolämmittimet sijaitsevat molemmissa kerroksissa ja tulen palaessa mökki on ihanan kodikas ja lämmin! Keepers Cottages on suosittu valinta vierailijoille, jotka etsivät itsepalveluperiaatteella toimivia koiraystävällisiä mökkejä Ullswaterin lähellä.
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Ullswater. Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön ja takan.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön, takan ja television
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Ullswater ja 13 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Lake Windermere
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 24 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property
Keepers Cottage Pet friendly Cottage Near Ullswater With Parking
562257

Keepers Cottage - Patterdale, Ullswater – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua

9,0/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Domenico C.

Hyvää: Siisteys

Spring break in the Lakes

Perfect for a short break walking the fells around Ullswater. We will definitely be staying here again.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2024

8/10 Hyvä

Mark B.

Hyvää: Siisteys

Lovely cosy cottage

We enjoyed our stay in this lovely cosy cottage. It is well positioned for accessing the village of Glenridding by foot and enjoying the walking in the area.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2020