Hotelli lähellä kohdetta Santiago de Querétaron akvedukti
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, kiertoajelu-/lippupalvelu ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän hotellin palveluihin.
Hotel The Lit 13 tarjoaa 21 huonetta. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin; paikallis- ja kaukopuhelut ovat ilmaisia (voimassa saattaa olla rajoituksia). Kylpyhuoneista löytyy suihku. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hotel The Lit 13 sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Mercado Artesanal Querétaro. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Santiago de Querétaron akvedukti ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Corregidoran stadion
Majoituspaikkaan voi tuoda koiran lisämaksusta
Hotel The Lit 13 tarjoaa asiakkaiden käyttöön kiertoajelu- tai lippupalvelun ja paikallisen ateriakuljetuspalvelun. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
Tämä hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Ruoka ja juoma
Pariskunnille tarkoitettu / yksityinen illallinen
Tekemistä
Ekokiertoajeluja
Viinitarha
Yksityisiä viinikierroksia
Perheystävällinen
Lasten leluja
Syöttötuoli
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Opaskirjoja
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Kosinta-/romantiikkapaketit
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Viinitarha
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Ei hissiä
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
Muuta
Merkityt tupakointialueet
Huoneen palvelut/mukavuudet
Kylpyhuone
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Suihku
Vessapaperi
Yksityinen kylpyhuone
Ruoka ja juoma
Ateriatoimituspalvelu
Ravintolaoppaita
Muuta
Hyönteispuitteet
Ilmaiset kaukopuhelut
Ilmaiset paikallispuhelut
Ilmastointi (säädettävä)
Puhelin
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Työpöytä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 1.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 12.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 300 MXN per lemmikki per yö
Vain koirat sallitaan
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikit: 300 MXN per lemmikki per yö
Syöttötuoli: 300.00 MXN per päivä
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu ikkunakalterit
Klo 12.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel The Lit 13 Hotel
Hotel The Lit 13 Querétaro
Hotel The Lit 13 Hotel Querétaro
Hotel The Lit 13 – arvostelut
Arvostelut
7,0
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 4 arvostelua
10–Loistava
1
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 4 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 4 arvostelua
6–OK
1
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 4 arvostelua
4–Huono
1
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua
2–Hirveä
0
7,0/10
Siisteys
8,0/10
Henkilökunta ja palvelu
6,0/10
Palvelut/mukavuudet
8,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
6/10 OK
Sergio
5.1.2026
Sergio
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
8/10 Hyvä
DARLING OMAR, Irving
25.12.2025
DARLING OMAR
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
DARLING OMAR, Irving
Liikematkailija
9.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
I loved
DARLING OMAR
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
4/10 Huono
Alejandro
Matkusti perheen kanssa, Liikematkailija
4.5.2025
Huonoa: Siisteys
Durante toda nuestra estancia tuvimos que usar insecticida porque las cucarachas nunca dejaron de salir de todos lados. No dormimos bien por el mismo motivo. Todo lo demás medianamente bien y el chico de la recepción muy amable.