Perheystävällinen rantamajoituspaikka, jossa on ulkouima-allas
Tämän hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ravintola ja lastenallas. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kuivapesulapalvelu, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja pelihuone.
Arembepe Beach tarjoaa 48 huonetta, joissa on ilmastointi. Huoneessa on parveke.
Käytössäsi on ulkouima-allas ja lastenallas.
Arembepe Beach sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Arembepen ranta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti.
Ilmainen aamiainen saatavilla
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Jos nälkä yllättää, ota suunnaksesi majoituspaikan buffetravintola
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Arembepen ranta ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hippikylä
Arembepe Beach tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan ja lastenaltaan. Majoituspaikasta löytyy ravintola. Ilmainen aamiainen on saatavilla. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
Arembepe Beach tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös pelihallin/-huoneen, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja puutarhan. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen aamiainen.
Majoituspaikan ravintola - Tämä buffetravintola sijaitsee lähellä valtamerta, ja sen erikoisuus on paikallinen keittiö.
Huonepalvelu on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Ilmainen aamiainen saatavilla
Ravintola
Tekemistä
Lastenallas
Pelihalli/-huone
Televisio yleisissä tiloissa
Ulkouima-allas
Perheystävällinen
Jääkaappi huoneessa
Lastenallas
Pelihalli
Ulkouima-allas
Mukavuudet
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Businesspalvelut
Kokoushuoneita
Ulkotilat
Aurinkotuoleja uima-altaalla
Aurinkovarjoja uima-altaalla
Puutarha
Rannalla
Rantapyyhkeitä
Rantatuoleja
Huoneen palvelut/mukavuudet
Viihdetarjonta
Televisio
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu
Jääkaappi
Muuta
Ilmastointi
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Sisäänkirjautumisen yhteydessä vanhempien tai laillisen huoltajan, joka matkustaa alle 18-vuotiaan lapsen kanssa, on esitettävä lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (esimerkiksi passi). Jos asiakkaat matkustavat Brasiliaan ja vain yksi vanhemmista matkustaa lapsen kanssa, tämän vanhemman tulee esittää lapsen syntymätodistuksen ja kuvallisen henkilöllisyystodistuksen lisäksi matkan valtuutuskirje, joka on toisen vanhemman allekirjoittama ja notaarin vahvistama. Jos vanhemmat tai laillinen huoltaja eivät pysty antamaan tai eivät halua antaa tätä valtuutusta, tarvitaan laillinen lupa. Jos aiot matkustaa Brasiliaan lasten kanssa, sinun on pyydettävä Brasilian konsulaatista lisätietoja ennen matkaa.
Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Arembepe Beach
Arembepe Beach Camacari
Hotel Arembepe Beach
Hotel Arembepe Beach Camacari
Arembepe Beach Hotel
Arembepe Beach Camacari
Arembepe Beach Hotel Camacari
Arembepe Beach – arvostelut
Arvostelut
6,2
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 10 kautta 80 arvostelua
10–Loistava
10
Arvosana 8 - Hyvä. 19 kautta 80 arvostelua
8–Hyvä
19
Arvosana 6 - OK. 27 kautta 80 arvostelua
6–OK
27
Arvosana 4 - Huono. 15 kautta 80 arvostelua
4–Huono
15
Arvosana 2 - Hirveä. 9 kautta 80 arvostelua
2–Hirveä
9
6,8/10
Siisteys
6,2/10
Henkilökunta ja palvelu
5,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
1.6.2016
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Fomos bem recepcionados, porém o homem possui estrutura básica, higiene ruim, e quase nenhuma atividade de entretenimento. Como passei dias de pouco sol e mto vento, não consegui aproveitar a piscina e não tinha outra coisa para fazer, com exceção da pizzaria do Val que foi nossa melhor experiência no hotel. Em dias de sol a piscina e a praia são ótimas pedidas, por isso a localização é maravilhosa
Tarkistettu asiakas
4/10 Huono
EUDERSON
30.5.2016
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
PODE MELHORAR
ESTRUTURA BOA, MAS MUITO MAL-CUIDADA. PRECISA DE ADMINISTRAÇÃO, URGENTE!
UM BREVE OLHAR CRÍTICO E DILIGENTE PARA COISAS COMO UMA BICICLETA ERGOMETRICA QUEBRADA E ENFERRUJADA NO MEIO DO SALÃO, NÃO TEM COMO NÃO SER VISTO...
PIZZARIA DO VAL - MUITO BOA (RECOMENDO)
MAS O SERVIÇO NÃO SE PREOCUPA COM UM BOM ATENDIMENTO NO CAFÉ OU NA PISCINA, POR EXEMPLO.
SE VC QUISER SE DIVERTIR COM AMIGOS, VAI CONSEGUIR. MAS SE QUISER SE ABORRECER, TBM VAI.
EUDERSON
8/10 Hyvä
Soraia, Salvador
18.5.2016
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Foi ótima, fomos bem recebidos.
Soraia
6/10 OK
MAVU
17.5.2016
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
MAVU
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
16.5.2016
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Boa
A estadia foi ótima! porém percebe que o hotel precisar de uma reforma,gostei do atendimento dos funcionários, gostei da culinária do restaurante.
Tarkistettu asiakas
8/10 Hyvä
isabel, salvador
9.5.2016
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
comemorações de aniversários: casamento e vida
a estadia no hotel foi maravilhosa, já estive no hotel antes essa é a segunda vez e pretendo voltar! Só tiveram duas coisas que avalio como negativa a primeira foi em relação a pizza a massa é muito fina e a pizza é muito pequena em relação ao valor e a outra é serviço de quarto não tive serviço de trocas de roupa de cama e banho e limpeza enquanto estive por lá, mais talvez tenha sido pelo fato de eu e meu amor termos aproveitado bastante o quarto e quando saímos já era pela parte da tarde mais tirando isso excelente, que venha a próxima vez!
isabel
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
5.5.2016
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
O quarto bem simples, com ar, TV de 20" pega 3 canais, banheiro com a janela sempre aberta, chuveiro aparentemente velho e com a fiação a mostra, tampa do vaso sanitário quando sentado fica fica quebro fechar e encomodando, controle do ar. O positivo A recepcionista muito atenciosos, conhece a cultura local e indicar os restaurante bons e mais baratos!
Tarkistettu asiakas
8/10 Hyvä
Simara Gomes Silva, Salvador
3.5.2016
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Excelente
Muito bom
Simara Gomes Silva
10/10 Loistava
fabricio, FEIRA DE SANTANA
2.5.2016
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
OTIMO
FOI OTIMA,EU E MINHA NOIVA ADORAMOS, INCLUSIVE ESTOU LEVANDO MEU PAIS AGORA ESSE FINAL DE SEMANA DIA 07/05
fabricio
8/10 Hyvä
Talles
29.4.2016
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Talles
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
28.4.2016
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Tarkistettu asiakas
6/10 OK
Ilse, Porto Alegre
27.4.2016
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
bom custo benefício
gostei da estadia; bom custo benefício; a comida do restaurante muito boa; beira mar;quarto bem confortável,
Ilse
2/10 Hirveä
Joas, aracaju
27.4.2016
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
hotel má administrado e estadia terrivel
café da manha ruin, afetou a saude de quase todos.
Joas
10/10 Loistava
Gilvan S D M
27.4.2016
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Gilvan S D M
4/10 Huono
Alciana, Salvador
27.4.2016
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Reforma das dependências, uma ótima estrutura.
Ótimo lugar muito lindo de blz natural, Devido a estrutura do local merecia uma TV acabo nos quarto, Uma café da manhã melhor, limpeza nas telhas do apartamento em fim uma reforma, porque a estrutura e muito boa!
Alciana
6/10 OK
Rosana
26.4.2016
Huonoa: Huoneen mukavuus
Rosana
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
7.3.2016
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Horror am Strand
Bei Ankunft wollte man uns Zimmer mit Blick in den Garten geben, obwohl Zimmer mit Balkon zum Meer gebucht waren.
Als das geklärt war kam der Schock: die Zimmer (und das Hotel) entsprechen NICHT den Fotos auf der Seite von Hotel.com
Es ist alles stark renovierungsbedüftig! Die Türen marode, die Elektrik auch. Alte Möbel. Risse in den Wänden und in der Decke. Ein Horror!
Die Mitarbeiter waren sehr freundlich und die Caipirinhas von Dona Rosi sehr lecker. Die Lage am Strand ist toll! Aber das Hotel ist eine Zumutung!!!
Tarkistettu asiakas
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
14.2.2016
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Bom para descansar com a família!
A estrutura precisa de uma reforma, o serviço de Bar da piscina e Café da Manhã do restaurante são fracos. Como fui de carro, a refeição do dia foi feita nas praias e restaurantes a pelo menos 3KM de distância, pois o Hotel é bem distante do centro. O Melhor de tudo foi a Pizzaria, muito bom, valeu a pena! No geral deu pra descansar bem com a família!
Tarkistettu asiakas
4/10 Huono
Carlos Roberto, São paulo
9.12.2015
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Fraco
Deixa muito a desejar, mesmo levando em consideração o "clima praia". Quarto bem fraco, TV muito velha e pequena, cheiro de mofo, café sem muita diversificação.
Carlos Roberto
6/10 OK
SAMANTHA SERRA
23.11.2015
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
SAMANTHA SERRA
8/10 Hyvä
FLAVIA, salvador
30.10.2015
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
HOTEL BEACH
Foi muito bom, só precisa melhorar o café da manha
FLAVIA
8/10 Hyvä
DILENO, Salvador
28.10.2015
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muito bom
Hotel muito bom, atendimento de excelência.. so tive um problema que meu quarto o ar nao funcionou e chuveito dava chique, nao teve ninguém para consertar embora a atendente da recepção tivesse tentado. Dormir com porta aberta p ventilar.. mais a paisagem e perfeita e o lugar e muito bom durante o dia e a noite tem badalação!e o projeto tamar pertinho e bem barato 6$.. eu amei voltarei sempre q puder...
DILENO
8/10 Hyvä
Caroline, Salvador
29.9.2015
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Vale a pena!
A estadia foi boa! Porém as instalações são muito velhas. Mas o atendimento é otimo! Tem uma pizzaria dentro do hotel. E o melhor é o mar perto da piscina!!! Otimo pra relaxar e fugir da cidade.
Caroline
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
15.9.2015
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Tarkistettu asiakas
2/10 Hirveä
Jose Alvaro, São Paulo
28.7.2015
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Onde não ir nas férias
Cancelei a reserva
Ao chegar encontrei:
1. Quarto e banheiro com mofo no teto
2. Sacada com mofo
3. Colchões velhos
4. Piscina com limo no fundo
5. Restaurante fechado