Casa Andreu Hotel

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Casa Andreu Hotel valokuvagalleria

Ulkopuoli
Vastaanotto
Seniorihuone | Terassi/patio
Seniorihuone | Ylelliset vuodevaatteet, tallelokero huoneessa, pimennysverhot
Ulkopuoli

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Hernandez Macias, 88, San Miguel de Allende, GTO, 37700
  • Place, Allenden puutarha
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, San Miguel Arcángelin kirkko
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, San Miguel de Allenden yleinen kirjasto
    ‪3 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Exclusive-huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Perhesviitti

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (150–180 cm leveä)

Classic-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Comfort-huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen kaupunkihuone

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 keskisuuri parisänky

Seniorihuone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Casa Andreu Hotel

Hotelli kivenheiton päässä kohteesta Allenden puutarha
Concierge-palvelut, express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu, tallelokero vastaanotossa ja kielitaitoinen henkilökunta.
Casa Andreu Hotel tarjoaa 6 ilmastoitua huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. 33-tuumainen älytelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)). Hierontapalvelu huoneessa ja allergiatestatut vuodevaatteet ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Casa Andreu Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta San Miguel Arcángelin kirkko. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) ja concierge-palvelut.
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteista Allenden puutarha ja Museo Histórico de San Miguel de Allende
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Casa Andreu Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja concierge-palvelut. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Casa Andreu Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös express-sisäänkirjautumisen, express-uloskirjautumisen ja tallelokeron vastaanotossa.

Tämä 3,5 tähden hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Ruoka ja juoma

  • Pariskunnille tarkoitettu / yksityinen illallinen
  • Yksityisiä piknikejä

Tekemistä

  • Viinikierroksia
  • Yksityisiä viinikierroksia

Perheystävällinen

  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Opaskirjoja
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kosinta-/romantiikkapaketit
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Luonnonsuojelualueella

Kylpylä

  • Huoneessa tarjottavaa hierontaa

Esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Kovapuulattia huoneessa

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Pimennysverhot
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 33−tuumainen älytelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ateriatoimituspalvelu
  • Ravintolaoppaita

Muuta

  • Ilmastointi
  • Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
  • Turvalokero
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.30.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–22.30
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 15.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 2000 MXN per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)
  • Kuljetuksen hinta per lapsi: 2000 MXN (yhteen suuntaan), (max. ikä 6 vuoden ikäiset)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Casa Andreu Hotel tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–22.30.
Klo 15.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Casa Andreu Hotel Hotel
Casa Andreu Hotel San Miguel de Allende
Casa Andreu Hotel Hotel San Miguel de Allende

Casa Andreu Hotel – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 30 kautta 49 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 11 kautta 49 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 5 kautta 49 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 49 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 49 arvostelua

9,4/10

Siisteys

9,6/10

Henkilökunta ja palvelu

8,8/10

Palvelut/mukavuudet

9,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Emanuele E.

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Joseph Alexis

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Good hotel, great location, avoid room 33

Good little hotel, great location. The only downside we had was that as the room was next to the reception, it could be a little noisy in the morning. Other rooms should be fine though
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

6/10 OK

Daniel, Cabo San Lucas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Siisteys
Gran ubicación, a solo dos cuadras de la catedral y principales restaurantes. Me decepcionó la limpieza de la habitación, pues encontré papel de baño en el piso y desde que llegué no re abastecieron shampoo ni jabón de baño. El piso tiene madera, y al caminar hacía muchísimo ruido. Tampoco se nos entregó clave de internet a la llegada. Detalles importantes a considerar.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Mauricio, Lahaina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Eduardo

Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

overath

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Estaría muy bueno un convenio con estacionamiento
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Daron

Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Amairani

Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Holly

Matkusti perheen kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The location was perfect for exploring the historical center of San Miguel. The receptionist, Montse, did everything possible to make our stay the best it could be. If you need transportation, make sure to ask for Javier (who had great local recommendations) or Herman, arranged through the hotel. Our room #66 was clean and comfortable with its own private deck including hammock. The roof deck was perfect for star gazing and had pretty views of the tops of beautiful buildings including the “pink church”! We would definitely stay there again if we had the good fortune to return to San Miguel.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Gabriela

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Está bien el hotel. Un poco de ruido por la noche. Muy difícil dejar y recoger maletas. No hay personal que ayude en esto. Las regaderas excelente presión. Las almohadas un poco duras y grandes. El ACC bien. Mi habitación oscura.

10/10 Loistava

Javier

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Jennifer, Spring

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy céntrico. Lo único malo es el sábado en la noche mucha fiesta y música. La habitación muy cómoda y limpia.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Timothy

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Plenty of places to put your things- very nice furniture and hooks on the walls makes it easy to stay tidy. Nice bedding and soft towels, rooftop sundeck, bar sink with a fridge, and very friendly staff! But being close to jardin comes with some street noise from nearby restaurants. We were directly across from an open attached restaurant so my hubby did not want to have shutters open, which made the room dark, but there were plenty of lights. The only think I did not like was that the water wasn’t hot enough. In Feb it is cool at night and I really would have enjoyed a hot shower! And the rain shower head is difficult if you do not want to get your hair wet! But there was a blow dryer in the room. And for some reason the hotel was out of soap! We went to Oxxo and bought a bar!
Yöpyi 6 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Cornelia

Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Gerald

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Very nice. Young lady at desk very helpful. Staff was very helpful
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Maria del Pilar

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Personal muy amable, excelente trato, instalaciones muy cómodas y muy tranquilas
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Maureen

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Noise and no windows on ground floor ☹️otherwise love beautiful design, location, shared roof deck w views. I got a great price and it was a beautiful cave-like stone and barn wood room and bathroom. Shower amazing pressure. Perfect neighborhood location and appears sedate. BUT -and i was front room but behind a ceramic store-the neighborhood is so loud at night-peoples’ voices on street and music in neighboring hotels and venues til 2am. And i personally like light and views, and all rooms on ground floor without. Splurge on rooftop spaces if those 2 things of issue for you. And it was weekend, so weeksays may be quiet. I do recommend.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

4/10 Huono

Beatriz, Houston

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys
Estuve por más de una semana y no limpian baños ni barren en general no limpian solo arreglan la cama Es un lugar sucio
Yöpyi 18 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

IVETTE

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Jaime

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Perfect place
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Andrea

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Cesar

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

fiesta de fin de año

Llegamos a descansar despues de la fiesta de año nuevo. Hacia frio pero la calefaccion ayudó a entgrar en calor. las puertas en las ventanas ayudaron a la obscuridad total y eso contribuyó a un mejor descanso. el desayuno en su restaurante, bueno .
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Tesla

Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Arian, Washington

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Unique hotel in a historic area
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

JOSAFAT

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hace falta convenios con estacionamiento
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024