La Joya Azul SMA - LGBTQS

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan La Joya Azul SMA - LGBTQS valokuvagalleria

Casita Azul | Terassi/patio
Olohuone
Oleskelualue
Ulkopuoli
Oleskelualue

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Kylpylä
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pyykinpesu

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Segunda Privada Ignacio Allende 26, San Miguel de Allende, GTO, 37730
  • Place, Allenden puutarha
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, Museo Histórico de San Miguel de Allende
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, San Miguel Arcángelin kirkko
    ‪15 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

El Mundo

  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

El Borracho

  • 21 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

El Valiente

  • Näkymä vuoristoon
  • 33 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

El Diablito

  • 33 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Casita Azul

  • Näkymä puutarhaan
  • 33 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 suurta parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

La Joya Azul SMA - LGBTQS

Tämän savuttoman majatalon palveluihin kuuluu ulkouima-allas, kattoterassi ja kylpyläpalvelut. Lisäksi majoituspaikassa on mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, jääkaappi julkisissa tiloissa ja kuivapesulapalvelu. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
La Joya Azul SMA - LGBTQS tarjoaa 8 huonetta, joissa on kylpytakit. Tämä majatalo tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 25+ Mbit/s. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Hierontapalvelu huoneessa, pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla viikottain.
Tässä majatalossa käytössäsi on ulkouima-allas.
Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluu hierontapalvelu.
La Joya Azul SMA - LGBTQS sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta San Miguel Arcángelin kirkko. Majoituspaikassa on saatavilla ulkouima-allas, kattoterassi ja kuivapesulapalvelu.
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, matkatavarasäilytys ja hääpalvelut
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta San Miguel Arcángelin kirkko ja 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta La Grutan kylpylä
La Joya Azul SMA - LGBTQS tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, kattoterassin ja kylpyläpalvelut. La Joya Azul SMA - LGBTQS tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä 4 tähden majatalo on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 25+ Mbit/s

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Ulkouima-allas

Mukavuudet

  • Elintarvikemyymälä
  • Jaettu jääkaappi
  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Juomavesiautomaatti
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat

Palvelut asiakkaille

  • Hääpalvelut
  • Kosinta-/romantiikkapaketit
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu (viikoittain)

Ulkotilat

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Grilli
  • Kattoterassi
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet
  • Viihdealue ulkotiloissa

Kylpylä

  • Huoneessa tarjottavaa hierontaa

Esteettömyys

  • 6 sisäänkäynnille johtavaa askelmaa
  • Ei hissiä

Muuta

  • Savuton majoituspaikka
  • Yhteinen olohuone

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Kylpytakit
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Ruoka ja juoma

  • Ateriatoimituspalvelu
  • Kokkipalvelu

Muuta

  • Hyönteispuitteet
  • Lämmitys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse aikaisintaan 48 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 18-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 18-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat erikoisohjeet sisäänkirjautumiseen sekä pääsykoodin sähköpostitse. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Tämä majatalo sopii LQBTQ+ -asiakkaille.
  • Hierontapalvelut tulee varata etukäteen. Voit tehdä varauksen ottamalla yhteyttä majataloon ennen saapumista käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Korkeintaan 18 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

La Joya Azul SMA - LGBTQS – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

10/10

Siisteys

10/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Gerardo, Reseda

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice place to stay
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025

8/10 Hyvä

Diego

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
La habitación estaba bien, nos tocó la habitación el mundo, tiene un pequeño balcón. La puerta del baño no cierra por completo, el sanitario tiene un cierto olor casi siempre. Las instalaciones son perfectas y muy limpias. El chat del lugar nunca contestan y la persona encargada “Alex” al principio duro horas en aparecer para contestar una duda. Me pareció curioso que siendo un hotel LGBT se hospedara una pareja heterosexual en el hotel. Nunca se vio a nadie del personal o dueños. Las referencias de restaurantes son ESPECTACULARES, GRACIAS por eso!! Comimos delicioso. El agua de la alberca es algo fría. No recomiendo ir en carro en general a San Miguel, las calles son algo difíciles de manejar para cualquier turista.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

David Manuel

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
El hotel es muy bonito, el único problema es que no hay estacionamiento y hay que dejarlo en la calle.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025