Isorin talo on loistava ja vieraanvarainen asuinpaikka, jota ympäröi vehreys, sopusoinnussa luonnon kanssa.
Talomme sijaitsee Campi-alueella, Alto Salento, joka sijaitsee San Vito dei Normannin maaseudulla, viehättävässä norjalaisesta kaupungista.
Itria-laakson tyypillinen, noin 20 000 asukkaan kylä, joka on varustettu kaikilla palveluilla. Kaupunki syntyi Castello Dentice di Frasson ympärille, joka tunnetaan neliön tornistaan. Linna, joka on vuosisatojen kuluessa rakennettu tornin ympärille, on todellinen historian aarreaitta: pihat, 1800-luvun portaat, Vietri-keramiikalla päällystetyt olohuoneet, freskoidut katot, metsästysmuistot, kivitakat Lecce, retracing jopa silmäsi kaikki muinaisen kartanon kauneus saa sinut näyttämään kuninkaalta! Ja itse asiassa myös Italian kuningas Vittorio Emanuele III pysyi täällä, kun hän oli Brindisissä syyskuussa 1943! Juuri tässä kuvattiin Virna Lisin viimeisin elokuva 'Latin Lover'.
Loman aikana ainoat kuulet äänet, jotka kuuluu oliivitarhoilla työskentelevistä viljelijöistä; yöllä pöllöjen ja kettujen kahina.
Se on 15 km: n päässä Ostunista, 50 km: n päässä Alberobellosta ja Castellanan luolasta, 9 km: n päässä upeista Apulian rannikoista ja Torre Guaceton luonnollisesta keidasta ja 9 minuutin päässä Salennon Karibialta.
Majoitus on itsenäinen ja siinä on 4 vuodetta,
2 makuuhuonetta,
1 kylpyhuone,
Puinen veranta (74m)
YMPÄRISTÖ Pääsy moottoritielle on vain 10 minuutin ajomatkan päässä. San Vito dei Normanni yllättää sinut välittömässä läheisyydessä lukuisiin turistikeskuksiin muutamassa minuutissa autolla. Nähtäviä Alto Salento:
AltoSalento-ratsastuskeskus sijaitsee kaukana Carovignosta, lähellä merta upeassa ympäristössä Torre Guaceton keidas, upotettuna Serranova-maaseudun oliivitarhoihin..
• Serranova 4000 metrin päässä. Turistikohde niille, jotka rakastavat kuvata itseään monumentaalisten oliivipuiden ympärillä. Täältä löydät aitoa extraneitsytoliiviöljyä '' Calemone '' -yrityksessä varastossa kasvaneen "puolikuivan tomaatin" lisäksi, myrkyttömästä maasta, joka on antioksidanttisten ominaisuuksiensa vuoksi arvostetussa linjassa "Hidas ruoka".
• Brindisin satama
• '' Valkoinen kaupunki '' Ostuni
• Vanha ovi ja pieni satama Monopoli
• Ceglie Messapican Itrian laakson muinainen kylä tunnetaan gastronomiastaan
• Locorotondo, lopeta maistaaksesi viiniä yhdestä monista kellareista
• Martina Franca, barokki ja lukuisat putiikit yllättävät sinut
• Cisternino, '' Borgo Italian kauneimpien joukossa '', joka tunnetaan lihauuneistaan
• “Carrisiland” -seikkailupuisto Cellino San Marcossa, käy Albanon viinitilassa.
• Alberobello '' Trullin pääkaupunki ''
• Lecce juhli 'barokkikaupunkia'
• Taranto, pysähdy '' Magna Grecia '' -museossa usein Rai-televisiossa.
• Grottaglie-keraaminen alue pysähtyy keraamikko '' FasanoCeramiche '' (kiinteä pysäkki Giorgio Armani ja Francis Ford Coppola)
• Fasanon eläintarhasafari homonyymissä Selvissa
• Castellana Grotte, käy '' Valkoisessa luolassa ''
• Polignano tamma 'Domenico Modugno' -kaupunki, herra Volare!
Rannat:
San Vito dei Normanni on vain 10 minuutin ajomatkan päässä Adrianmeren rannikolta. 9 km: n päässä Lido Specchiollan rannat:
• '' Sininen laguuni ''
• '' Lido Sabbia D'oro '' Pitkien merellä kävelevien ystävät löytävät täältä erittäin pitkän rannan.
• 10 km: n päässä Torre Guaceton keidas. Ilmainen juna, iso pysäköinti, ilmainen ranta, varustettu, liikuntarajoitteisille sopiva, baari, jossa on tuotteita Slow Food -sarjaan. Retket torniin "villimmällä" alueella junalla, polkupyörällä polkimen avulla tai, jännitystä lisää varten, jalka. Vihreän veden sisääntulojen, tiheiden pensasmetsien ja pitkien rantojen välissä on 4000 metriä rantaa. "Paratiisi yhtäkkiä" ...!•
15 km: n päässä täällä harjoitetaan purjehdusta ja leijasurffausta. Alue, joka takaa maksimaalisen hauskan tuulisina päivinä.
Torre S. -aluepuisto on 20 km: n päässä Leonardo, erittäin pitkien hiekkarantojen lisäksi, tarjoaa Fiume Morellin vesiviljelyn. Perinteistä hienonkyltien ja ankeriaiden kalastusta harjoitetaan edelleen. Kesällä "Gaia" -osuuskunta järjestää opastettuja kierroksia.
Rannat lemmikkieläimillä:
Lido Specchiolla: '' Lido Imbarcadero '' ja '' Lido Bianco ''. Apani: lento '' Guna Beach ''.
Polkupyöräretkiä on myös mahdollista suorittaa alueen välisten katujen läpi ja ihailla siellä olevia lukuisia luolakappeleita, maatiloja ja luolia. (Tarjoamme pyörämme ilmaiseksi)
TAPAHTUMAT:
Kesäkuun suojelusjuhlat, ilmaiset konsertit aukiolla ja ilotulituskilpailu;
Heinäkuun suojelusjuhla monimuotoisten valojen ”valaistus” -monumenteista musiikin rytmiin;
Elokuu: Pizzican konsertit, kiertävän Tarannan yö;
Syyskuussa 'mantelifigafestivaali';
TANKTAMINEN: 1500 tavaran sisällä on kaikki tarvikkeet San Vito dei Normannissa, Pizzica Sanvitesessa, 'EX FADDA'n luovan sosiaalisen työpajan kaupungissa, jossa on kuuluisa' ex food '-ravintola.
Vuorovaikutus vieraiden kanssa
Rakastamme tapaamista vieraillemme ja saada heidät tuntemaan olonsa kotoisaksi. Olemme aina käytettävissä loman aikana. Olemme ihmisiä, jotka rakastavat luontoa ja yritystä; yksinkertaisuus, vieraanvaraisuus ja ystävällisyys ovat ominaisuuksia, jotka erottavat meidät. Rakastamme jakamaan maamme kauneutta ja ruuan hyvyyttä intohimoisten matkailijoiden kanssa. Loman aikana voit myös maistaa puutarhastamme peräisin olevia maatuotteita: paprikaa, munakoisoa, tomaattia, vihanneksia ja vihanneksia sekä tuoreita munia vapaa-alueelta ja onnellisista kanoista.
: Oleskelun aikana, sovitut ajat, siellä on omistaja, joka hienovaraisella tavalla pääsee huvilan ulkopuolelle kasvitieteellisen puutarhan hoitamiseksi.
N. B: Älä heitä minkäänlaisia hygieniapyyhkeitä wc: hen, sammuta valot ja ilmastointilaitteet, kun et ole kotona.
Palvelun hinta: 100 € (sisältää: liinavaatteet + pyyhkeet; parkkipaikka, langaton internet, vesi, kaasu ja siivous).
Pienille, jos vauvansänky ja syöttötuoli vaaditaan, lisämaksu 20 €
Talletus: 100 €
Kuuman veden käyttämiseksi sähkökattilaa on käytettävä joka kolmas päivä noin puolitoista tuntia. Korkeiden lämpötilojen vuoksi vesi pysyy kesällä lämpimänä lähes kolme päivää.
Vessatiloissa käytetään sadevettä, kun tarvikkeet loppuu, vesi ostetaan kustannuksellamme. Vieras ei aiheuta lisäkustannuksia. Keittiötä varten tarvitsemme juomavettä Apulian vesijohdosta.