Luciano K Hotel

4.5 tähden majoituspaikka
VIP Access

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Luciano K Hotel valokuvagalleria

Kattoterassi
Sisätilat
Sisäänkäynti
Ulkouima-allas, aurinkovarjoja, aurinkotuoleja
Ulkouima-allas, aurinkovarjoja, aurinkotuoleja

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Kylpylä
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Merced, 84, Lastarria, Santiago, Región Metropolitana, 8320000
  • Place, Patio Bellavista
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Place, Barrio Lastarrian alue
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Santa Lucia -mäki
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Airport, Santiago (SCL-Arturo Merino Benítez)
    ‪17 min ajomatka‬
VIP Access
Tarjoamansa laadun ja palvelun vuoksi valitut VIP Access -majoituspaikat saavat toistuvasti parhaat asiakasarvostelut.
  • Saat poikkeuksellista palvelua
  • Lisäsäästöjä ja etuja BONUS+ -jäsenille

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone

8,8 kautta 10
Loistava
(25 arvostelua)
  • 22 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen superior-huone

9,2 kautta 10
Upea
(10 arvostelua)
  • 24 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen deluxe-huone

7,4 kautta 10
Hyvä
(6 arvostelua)
  • 28 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Sviitti

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 44 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Luciano K Hotel

Luciano K Hotel tarjoaa asiakkailleen helpon pääsyn rinteisiin ja heidän käytössään on myös ulkouima-allas, baari ja täydet kylpyläpalvelut.
Luciano K Hotel tarjoaa 38 huonetta, joissa on tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone) ja ilmainen pullovesi. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. 40-tuumainen LED-televisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy sadesuihkupää, kylpytakit, designer-hygieniatuotteet ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Lisäksi huoneissa on hiustenkuivaaja ja pimennysverhot. Allergiatestatut vuodevaatteet ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas ja sauna.

Alle 17 vuotta vanhat lapset eivät saa käyttää seuraavia tiloja yksin ilman aikuista: uima-allas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Hotelli tarjoaa asiakkaiden käyttöön täyden palvelun kylpylän. Kylpylästa löytyy sauna. Kylpylä on auki joka päivä.
Luciano K Hotel on saanut loistavaa palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Parque Forestal (puisto). Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi 2 ravintolaa, 2 kahvilaa ja täyden palvelun kylpylän.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy 2 ravintolaa, 2 kahvilaa, allasbaari sekä baari/lounge
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Hemmottele itseäsi vierailemalla majoituspaikan täyden palvelun kylpylässä
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla sauna
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan siisteistä huoneista ja sijainnista
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Costanera Center -yrityspuisto ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Movistar Arena
  • Lentokenttäkuljetukset, hiihto-/laskettelukuljetukset ja alueelliset kuljetukset saatavilla maksusta
Rentoudu täyden palvelun kylpylässä tai ui ulkouima-altaassa kiireisen laskettelupäivän jälkeen. Hotelli tarjoaa asiakkailleen rinnebussin palvelut (maksullinen) - pääset helposti rinteisiin! Tämä hotelli tarjoilee after ski -juomia illan tullen baarissaan.

Majoituspaikasta löytyy 2 ravintolaa, 2 kahvilaa ja välipalabaari/deli. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä.

Tämä 4,5 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 7.30–10.30.
Majoituspaikan ravintola – ravintola, jonka erikoisuutena on kansainvälinen keittiö. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista.
Terraza K - Tämä kattoterassibaari sijaitsee lähellä uima-allasta, ja sen erikoisuus on kansainvälinen keittiö. Voit nauttia illallisen ulkona (sään salliessa). Muun muassa happy hour -tarjouksia kuuluu ravintolan palveluihin. Auki joka päivä

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Alueelliset kuljetukset lisämaksusta (korkeintaan ) 15 km
  • Hiihto-/laskettelukuljetukset (lisämaksusta)

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 7.30–10.30
  • 2 kahvilaa
  • 2 ravintolaa
  • Allasbaari
  • Baari/aulabaari
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Terraza K

Tekemistä

  • Sauna
  • Täyden palvelun kylpylä
  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Pyykinpesutilat
  • Ulkouima-allas
  • Vauvansänky huoneessa
  • Välipalabaari/herkkukauppa
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Kattoterassi

Täyden palvelun kylpylä

  • Kylpylä avoinna joka päivä
  • Sauna

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 7 kerrosta
  • Art deco -arkkitehtuuri
  • Juhlasali
  • Rakennettu vuonna 1928
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Ilmainen vauvansänky
  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Pimennysverhot
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Designer-hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpytakit
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 40–tuumainen LED-televisio ja kaapelikanavat
  • iPod-telakka
  • MP3-telakka

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Tallelokero, johon mahtuu kannettava tietokone
  • Työpöytä
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Luciano K Hotel ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 60.0 USD:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Chilen arvonlisävero (19 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka maksavat ulkomaisessa valuutassa (esim. USD) ja jotka esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Chilen asukkaita.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 40 USD per ajoneuvo
  • Lisävuode: 60.0 USD per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kylpylähoidot tulee varata etukäteen. Voit tehdä varauksen ottamalla yhteyttä hotelliin ennen saapumista käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Luciano K. Hotel Santiago
Luciano K. Hotel
Luciano K. Santiago
Luciano K Hotel Santiago
Luciano K Hotel
Luciano K Santiago
Luciano K Hotel Hotel
Luciano K Hotel Santiago
Luciano K Hotel Hotel Santiago

Luciano K Hotel – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 473 kautta 734 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 171 kautta 734 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 50 kautta 734 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 24 kautta 734 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 16 kautta 734 arvostelua

9,0/10

Siisteys

9,4/10

Henkilökunta ja palvelu

8,6/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel is located in a nice old building and the rooms are old, in a good way. Some rooms seemed to be a bit of a labyrinth, but that’s one of the downsides of a old building. Rooftop swimming pool is more like a bathtub on the roof, and we were not very amazed with the rooftop bar either.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2018

10/10 Loistava

Erno, Vantaa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hyvä hotelli kävelyetäisyydellä keskustasta

Erinomainen palvelu ja huoneet modernissa kunnossa. Kattoterassin ravintola upea kokemus. Aamiainen myös monipuolinen ja hotellista löytyy jopa oikea sauna. Keskustan kauppoihin ja ravintoloihin muutaman minuutin kävelymatka, metroasema vieressä. Wifi toimi hyvin joka paikassa. Ainoa miinus voi olla liikuntaesteisille, koska hissi oli useaan otteeseen jumissa, on kuulemma Chilen vanhin hissi eli nähtävyys jo itsessään.

10/10 Loistava

Amy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Breakfast had good options and everything was fresh and hot. The rooftop bar is amazing for views and fun to sit out at.
View from rooftop
View from rooftop
Rooftop bar
Rooftop bar
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Rafael

Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025

4/10 Huono

Elayne

Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Ian

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We really loved our stay at Luciano K. The hotel has so much charm, and even though it’s in a historic building, everything felt updated, clean, and easy. The room was beautiful, quiet, and very restful with no street noise at all. Our suite was nicely decorated and bright during the day, but we could fully darken the room at night and sleep really well. The location is excellent. It’s within walking distance of Lastarria and close to Barrio Italia and Bellavista. We walked from the hotel to many of the main sites, including Cerro San Cristóbal, Cerro Santa Lucía, and Plaza de Armas, and used short taxi rides to reach other areas easily. There’s also a beautiful park right across the street, perfect for relaxing, people watching, and enjoying the weather. The staff at reception and throughout the hotel were incredibly helpful and accommodating. Breakfast was also a highlight with fresh fruit, eggs, sausage, and a great selection of pastries. All of this at a very reasonable price. We would absolutely stay here again.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Martin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Really enjoyed my stay at Luciano K Hotel in Santiago. Room very comfortable and quiet and great staff from cleaners to breakfat to front desk and rooftop bar staff. Highly recommended.
Yöpyi 8 yötä joulukuussa 2025

6/10 OK

Richard

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Pros: Most staff friendly Nice roof top view (but see below) Bed comfortable Art decor (but faded) Location ok Neg: Breakfast quite limited and late start time (not great for tourists with day trip early starts). Many items seemed to be reused day after day (pastries stale and not fresh). Generally felt quite tired and untidy. Place needs a deep clean and painting and better maintenance throughout - one example our hot water broke for one night. The staff were helpful and let us shower on a different floor, but not ideal. Pool on rooftop was dirty and seemed unmaintained. Pictures looked a lot better than reality. If you were up in the afternoon it was used as a staff rest area with staff smoking and having their breaks. Everything felt a bit dirty and unclean. That said, bar man was very friendly and efficient . This place could be great with some small improvements
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Patty

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Rooms were very clean, and the staff was always willing to be helpful.
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Paulo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Clean and beautifully appointed room, helpful staff and wonderful rooftop bar.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Chantal

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly and helpful staff. Food at the rooftop restaurant was delicious!!
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Catherine

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The hotel is located in a quiet area. There plenty of restaurants nearby and a lovely park across the street. The hotel itself is lovely, decor is really nice. The rooftop bar is great. All staff, reception, cleaners and bar staff are friendly and helpful. I really liked this hotel.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Joao Carlos, Frisco

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff is amazing. Building is beautiful and so well preserved. Excellent stay.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

6/10 OK

Jose humberto

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Quarto precisa de uma reforma, tinha um buraco no teto do banheiro que pedi pra fechar e atenderam prontamente, cama muito mole para o meu gosto, porém de tamanho bom, chuveiro muito bom mas não tinha porta no box, então sempre molhava o banheiro. A equipe do hotel muito atenciosa, café da manhã bem ok. A localização é boa, da pra fazer várias coisas a pé, mas não me hospedaria lá novamente porque achei o hotel muito antigo, precisando de manutenção e inclusive a fachada se chegar à noite é um pouco sinistro.
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

luc

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice selection
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Vanessa

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice little boutique hotel! Very friendly and helpful staff. Area can be a little dodgy after dark so take taxis/ubers.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Keith

Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

Nicholas, Miami

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Room cleanliness needs to be improved. Curtains and bed skirting were dirty
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

CHARLES

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff. Our room suffered from noise until 10.30 as our room was below the roof bar restaurant Everything else was great and the staff were so helpful
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

S Denise

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very clean rooms and very helpful, courteous staff. Breakfast was lovely.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2025

4/10 Huono

Tina

Huonoa: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Gulvet var beskidt og alt virkede nedslidt
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Shawn Judith

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly staff super helpful tried to speak English whenever possible. Rooms are clean, bed comfortable and good breakfast included. Good location for attractions
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Michelle

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The rooms were spotlessly clean and comfortable. Great food, wine and wonderful staff! Highly recommend this hotel!
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

6/10 OK

Stefano

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Staff was courteous. Amenities, cleanliness, and overall upkeep could be better.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025