Kun tÀmÀ elokuvatÀhti Jane Russell omisti, tÀmÀ tilava kuuden makuuhuoneen 5000 neliöjalkainen koti, joka on sisustettu alkuperÀisellÀ alkuperÀiskansojen taiteella, sopii erinomaisesti suurelle ryhmÀlle perheen tai ystÀvien kanssa. Vaellus, pyörÀily, ostos ja ravintolat ovat vain muutaman minuutin pÀÀssÀ. Koti sijaitsee Sedonan "Up-Town" -alueella, kÀvelyetÀisyydellÀ turistialueelta, Wildflower Bakery, Chipotle, Starbucks ja muilta.
Talo on tÀysin varustettu kaikella, mitÀ tarvitset lomalla kauniissa Sedonassa, Arizonassa. Ulkopuolella on suuri uima-allas ja siihen liitetty kylpylÀ (kylpylÀlÀmpö sisÀltyy öisin vuokraan; uima-altaan lÀmpö on 25 dollaria per yövuokra ja se maksetaan erikseen saapuessasi). Ulkona on myös loistava paikka nauttia grilli kaasugrilli, kun katsot auringonlaskua punaisten kivien yli. Takapihan iso nurmikko on loistava paikka peleille.
Koti on perustettu kÀsittelemÀÀn jopa 12 hengen vieraita. SisÀltÀ löydÀt neljÀ tÀyttÀ kylpyammetta ja kaksi saunaa (toisessa on liitetty suihkuhuone). On olemassa kaksi suurta pÀÀllikön sviittiÀ - yksi ylÀkerrassa ja toinen alakerrassa tÀynnÀ kylpyjÀ.
Ruokasali on sisustettu suurella vaahterapöydÀllÀ, johon mahtuu 12. Ja voit astua tÀnne ulkopuolelta kannen ulkopuolelle.
Olohuoneessa on runsaasti television katselua tai nauttimista toistensa seurassa. KeittiössÀ on jÀÀkaappi, kaasuliesi, uuni, mikroaaltouuni, suodatettu vesijÀrjestelmÀ (RO) ja kaikki pienet kodinkoneet.
Kaapelipalvelulla on kolme taulutelevisiota. WiFi on kÀytettÀvissÀ, eikÀ salasanaa vaadita.
AjotieltĂ€ mahtuu kuusi ajoneuvoa. ĂlĂ€ pysĂ€köi kadulle, koska tĂ€mĂ€ koti on jumaluuden pÀÀllĂ€ ja kaikki naapurit puistovat vastaaville ajotieilleen.