Villa Nanicky sijaitsee erinomaisella paikalla Golfe-Juanin keskustassa, sataman edessä. Muutaman minuutin kävelymatkan päässä hiekkarannoilta, ravintoloista, ostosmahdollisuuksista ja baareista. Terassilta on hieno näkymä satamaan. Erittäin suuri kattoterassi. Puutarhassa voit tehdä BBQ-illallisen korkeiden puiden välissä olevan purjeen varjossa. Mausta sitä tuoreilla raaka-aineilla keittiön puutarhasta. Istu 10 henkilöä ulkona puutarhassa ja nauti illallisesta. Illallisen jälkeen kävelemme yleensä joihinkin sataman baareihin. Kävely on 100 metriä, vie vain muutaman minuutin. Asema ei silti ole meluisa, ravintolat ovat merelle p äin.
Ensimmäisen kerroksen terassi on täydellinen aurinkoiselle aamiaiselle, kun taas kattoterassilla on viimeisen ilta-aurinko.
Golfe Juan -aseman vieressä haluamme eniten helpon pääsyn: 27 minuutin junamatkan päässä Nizzan lentokentältä. Huvila on 5 minuutin kävelymatkan päässä Golfe-Juanin rautatie- / linja-autoasemalta, meren puolella olevaa kävelykatua pitkin. Sinun ei tarvitse saapua autolla, käydä bussilla tai junalla lentokentältä. Silti, jos haluat saapua autolla, sähköportin takana on parkkipaikka 3-4 autolle.
Golfe-Juan on keskellä Ranskan Rivieraa. Cannesin vieressä, vain 5 minuuttia junalla. Antibes ja Juan-les-Pines ovat vielä lähempänä. Rakastamme kävelyä Juan-les-Pinesiin ja Antibesiin, myös Cannesiin.
Tietoja huvilasta:
Villa Nanicky on urbaani huvila, jolla on pieni puutarha-alue, joka on omistettu BBQ-ruoanlaittoon ja viihteeseen. Huvila on rakennettu vuonna 1958 elokuvapersoonallisuuden toimesta, ja se ylläpitää edelleen alkuperäistä art deco-tyyliä, sekä sisä- että ulkotiloissa.
Tietoja Golfe-Juanista:
Golfe-Juan on merenrantakohde, joka sijaitsee Juan-les-Pinesin (1,6 km) ja Cannesin (4 km) välissä. Kaupungin keskustassa on iso satama, jossa on monia jahteja ja purjeveneitä. Sataman varrella on pittoresque-kävelykatu, täynnä baareja ja ravintoloita. Sataman molemmin puolin on hiekkarantoja, julkisia rantoja. Rautatieasema on kaupungin keskustassa, lähellä venesatamaa. Kaikki on erittäin helppo tavoittaa Villa Nanickystä. Aloitat aamun lyhyellä kävelymatkalla joihinkin pieniin leipomoihin, ottaen ehkä kupin kahvia satamassa joihinkin monista kahviloista ja baareista. Hiekkaiset, lapsiystävälliset rannat ovat hyvin lähellä, vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä talosta. Illalliselle on tarjolla monia, monia ravintoloita, kävelyetäisyydellä.
Tietoja lähellä olevista kaupungeista:
Golfe-Juan on keskellä yhtä maailman mielenkiintoisimmista alueista - Ranskan Rivieralta. Ota juna ja viiden minuutin kuluttua nouset Cannesiin. Ota juna toiseen suuntaan ja sinulla on Antibes, Nizza, Monte Carlo ja Italia - raja on vain 60 km itään. Satamasta voit myös lautalla St Tropeziin ja saarille Golfe-Juanin ja Cannesin ulkopuolelle. Hyvät yhteydet Cannesiin (4 km länteen, 5 minuuttia junalla) tekevät Villa Nanickystä erittäin hyvän tukikohdan MIPIM: n, Cannesin elokuvafestivaalin ja Cannesin lionien vierailijoille.