Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Residence Le Bouganville
Rannalla sijaitseva residenssi, jossa on kauden mukainen ulkouima-allas
Tässä residenssissä on yksityinen ranta, baari/aulabaari ja allasbaari. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on välipalabaari/deli, kauden mukainen ulkouima-allas ja concierge-palvelut. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Residence Le Bouganville tarjoaa 40 huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on tallelokerot ja pimennysverhot. Tämä residenssi tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 25+ Mbit/s. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää ja bidee. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Tässä residenssissä käytössäsi on yksityinen ranta ja kauden mukainen ulkouima-allas.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Residence Le Bouganville sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Villasimiusin rannat. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja allasbaarin.
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Voit käydä nauttimassa juotavaa majoituspaikan allasbaarissa tai baarissa/loungessa
Aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Voit käydä uimassa majoituspaikan kauden mukaisessa ulkouima-altaassa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kielitaitoinen henkilökunta ja terassi
Majoituspaikan alueella on tarjolla yksityinen ranta
Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Villasimiusin rannat ja Simiuksen uimaranta
Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikan alueelta löytyy yksityinen uimaranta. Majoituspaikasta löytyy välipalabaari/deli. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu allasbaari ja baari/lounge. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
Residence Le Bouganville tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kauden mukaisen ulkouima-altaan, kirjaston ja terassin. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden residenssi sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia paikallisen aamiaisen joka päivä klo 8.00–11.30.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ranta
Yksityisellä hiekkarannalla
Uima-altaat/kylpylä
Aurinkotuoleja uima-altaalla
Aurinkovarjoja uima-altaalla
Kauden mukainen ulkouima-allas
Internet
Saatavilla majoituspaikassa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Perheystävällinen
Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)
Ruoka ja juoma
Minijääkaappi
Ruokailu
Päivittäin saatavilla paikallisen keittiön mukainen aamiainen lisämaksusta klo 8.00–11.30; 1–100 EUR per henkilö
Allasbaari
Baari/aulabaari
Välipalabaari/herkkukauppa
Makuuhuoneet
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
1 yksityinen kylpyhuone
Bidee
Pyyhkeet saatavilla
Sadesuihkupää
Suihku
Vessapaperi
Viihdetarjonta
Kirjasto
Televisio
Ulkotilat
Puutarha
Terassi
Pesulapalvelu
Kuivapesula/pesulapalvelu
Työtilat
Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
Ilmastointi
Ilmastointi
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Ei hissiä
Laattalattia huoneessa
Määrätyt tupakointialueet (sakkorangaistus)
Palvelut ja mukavuudet
Concierge-palvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Pimennysverhot
Siivouspalvelu (pyynnöstä; lisämaksusta)
Tallelokero
Tallelokero vastaanottotiskillä
Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta
Sijainti
Alueellisessa kansallispuistossa
Golfkentän vieressä
Lahden rannalla
Lähellä meren rantaa
Near the boardwalk/promenade
Tekemistä
18-reikäinen golfkenttä lähistöllä
Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
Snorklausmahdollisuus lähistöllä
Veneajeluja lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
40 majoitustilaa
Puutarha
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 17.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 30 EUR, jos sisäänkirjautuminen tehdään klo 22.00–0.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–22.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Kaupungin perimä vero: 1.11.–29.2. 0.00 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.
Kaupungin perimä vero: 1.3.–31.10. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu paikallisesta aamiaisesta: noin 1–100 EUR per henkilö
Lentokenttäkuljetusmaksu: 120 EUR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 5 henkilöä)
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 30 EUR:n suuruinen lisämaksu klo 22.00–0.00
Siivousmaksu: 30 EUR
per päivä. Maksu saattaa vaihdella yöpymisen keston ja yksikön koon mukaan.
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–22.00. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä kesäkuusta syyskuuhun.
Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Kansallinen luokitus
Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Residence Bouganville Villasimius
Residence Bouganville
Bouganville Villasimius
Residence Le Bouganville Villasimius, Sardinia
Le Bouganville Villasimius
Residence Le Bouganville Residence
Residence Le Bouganville Villasimius
Residence Le Bouganville Residence Villasimius
Residence Le Bouganville – arvostelut
Arvostelut
8,4
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 33 kautta 73 arvostelua
10–Loistava
33
Arvosana 8 - Hyvä. 26 kautta 73 arvostelua
8–Hyvä
26
Arvosana 6 - OK. 8 kautta 73 arvostelua
6–OK
8
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 73 arvostelua
4–Huono
2
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 73 arvostelua
2–Hirveä
4
8,4/10
Siisteys
7,6/10
Henkilökunta ja palvelu
7,6/10
Palvelut/mukavuudet
7,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,0/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
2/10 Hirveä
Céline
Matkusti pienten lasten kanssa
1.9.2025
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nous avons réservé une chambre avec vue sur la mer, la chambre que vous avons eu ne voit quasiment pas la mer, il faut être debout pour voir un petit bout de mer. Les appartements de la résidences sont très vieillots, la gazière ne fonctionne pas très bien, j’ai du mal à l’allumer. La Clim est très vieux également. L’appartement a un odeur de vieux. Nous avons eu un mille-pattes au plafond de la chambre à 1h du matin, il y a beaucoup de fourmis dans la chambre. Le ménage a été effectué 2 fois sur les 7 jours, il change les serviettes de plages tous les 4 jours, sinon c’est 10 euros par serviette. Je trouve cela abusé ! Il y a beaucoup de fourmis et des fourmis rouges autour de la piscine, des fourmis nagent à la surface de piscine également. Surtout beaucoup de moustiques tigres autour de la piscine, je me suis piqué plusieurs fois.
Céline
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2025
8/10 Hyvä
Helena
Matkusti perheen kanssa
19.8.2025
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Helena
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Michael
8.8.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Michael
Yöpyi 11 yötä heinäkuussa 2025
6/10 OK
Anita
Matkusti ryhmän kanssa
21.9.2024
Mid September- basic accommodation which could be made so much nicer. Decor inside apt basic and old fashioned. Equipment for kitchen needs updating not even a kettle and could have had salt and pepper, sugar/oil or anything to make stay better. No microwave or oven just a hob.
Hotel grounds were nice but pool is closed everyday between 13:00 - 15:00 so basically hottest part of day! Sun beds at pool not busy when we were here.
Good and drink extortionate which is not unusual for Sardinia it would seem - but you have staff sitting around doing nothing because no one eats or drinks there I would imagine as so expensive. we were two friends and happy to pay more money for nice food but to be honest menu and prices we were not going to pay. Very quiet at resort no one seemed to be around much so lacked atmosphere. Maybe if prices were not so high more people would eat at restaurant/cafe and there would be more atmosphere. To be honest everyone was probably all in their rooms or out as never saw many people despite 25 of 39 rooms full. Room was cleaned maybe once or twice in one week. Sea view apt had small balcony ( not large as in photos ) so you might need to check that before you come if want that specifically. Town is near with some bars and restaurants but again not overly busy but that could be time of year. Nice view. If looking for peaceful relaxing stay. Beach 5-10 min walk along a paved road, hotel has sun beds which they require €35- €50 for 2 & umbrella
Anita
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Alayn
31.8.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Alayn
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Antonella
Matkusti perheen kanssa
5.7.2024
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Struttura molto curata, staff molto professionale e cordiale, ci siamo sentiti accolti molto bene ed abbiamo apprezzato la tranquillita' e la cura della struttura
Antonella
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2024
6/10 OK
Emanuele
29.6.2024
Hyvää: Huoneen mukavuus
Bene ma sulla comunicazione c’è da migliorare
Il residence è carino e lo staff è cordiale. Ottima la colazione con prodotti locali.
La nota dolente è lo stile di (non) comunicazione adottato dal direttore. C’è stato un fraintendimento in sede di prenotazione sulla spiaggia privata che su Hotels.com sembrava essere inclusa nel costo. Niente di grave ma, visto anche il periodo scarico, ci saremmo aspettati anche solo una chiacchierata con il direttore. Il direttore però non si è mai fatto vivo nonostante avessimo chiesto di lui. Occasione persa.
Le pulizie nella camera accanto cominciate alle 6 del mattino in modo rumoroso non hanno reso gradevolissimo il check out.
Emanuele
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Daniele
Matkusti pienten lasten kanssa
21.6.2024
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Io e la mia famiglia abbiamo alloggiato in questa struttura e siamo rimasti colpiti dalla gentilezza e disponibilità di tutto il personale.
Struttura curata con aree verdi meravigliose e piscina pulitissima.
Vicina alla spiaggia di Simus, circa 5 minuti a piedi.
Abbastanza vicina al centro, circa 15 minuti a piedi (noi avevamo un auto a noleggio e ci è risultata molto comoda).
Il bar/ristorante è ben rifornito e propone ottimi piatti e di vario genere.
L’alloggio con terrazza ha vista sulla piscina e vista mare (in lontananza ma comunque suggestivo). Non fornisce condimenti ma solo un po’ di detersivi per piatti e pavimenti.
Cambio regolare di lenzuola e asciugamani (ogni 4 giorni).
Letto purtroppo non troppo comodo ma sono comunque pareri soggettivi.
Arredo completo stile sardo, un po’ datato.
Spiaggia della struttura centrale alla spiaggia, pulitissima e tranquilla. Per prenotare ombrellone e lettini bisogna accordarsi alla reception prima di recarsi in spiaggia.
Consiglio a tutti questa struttura.
Congratulazioni al personale per la disponibilità.
Daniele
Yöpyi 10 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Elena
17.6.2024
Elena
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Thomas
15.9.2023
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Really relaxing
Familiar with Villasimius we wanted to change from our usual accommodation and booked for the 1st time Le Bouganville. We booked a panoramic appartment and result was outstanding. The view was extraordinary with la isola dei cavoli and Capo Carbonara on one side and the countryside view at the back with herds of ewes and rural life. The appartment was clean and quiet. Friendly staff. Good bar service for the "aperitivo". We hardly used the pool but it it was quiet and relaxing. 10 Minutes walk from the extraordinary beach. 15 minutes by foot from the village. We will come back.
Thomas
Yöpyi 10 yötä syyskuussa 2023
10/10 Loistava
Mark
Matkusti perheen kanssa
22.8.2023
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Great location
We had an great time. Staff so friendly and helpful, and the residence was beautiful and so relaxing. Not far from beach and pool not busy. Lovely part of world also.
Mark
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2023
10/10 Loistava
Simona
7.8.2023
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Simona
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2023
10/10 Loistava
Morgan
Matkusti ryhmän kanssa
23.7.2023
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Morgan
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2023
10/10 Loistava
Andrea
8.6.2023
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
very nice place, great view, friendly service, perfect place to relax
Andrea
Yöpyi 12 yötä toukokuussa 2023
10/10 Loistava
Holger
Matkusti kumppanin kanssa
8.6.2022
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Waren nun schon zum dritten mal dort und kommen gerne wieder. Super schöne Strände in der Umgebung. Kristallklares Wasser und ein malerisch hübscher Ort.
Holger
Yöpyi 10 yötä toukokuussa 2022
8/10 Hyvä
Caroline
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
8.6.2022
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Das Personal ist sehr nett und freundlich. Der Pool ist sehr schön. Die Apartments könnte man mal so langsam renovieren. Die Betten sind unglaublich unbequem. Die Ausstattung in der Küche ist sehr dürftig. Die Zusatzkosten (zb. Liegen am Strand) sind nicht transparent. Die Anlage an sich ist wunderschön. Es waren viele Kinder in der Anlage aber leider wurde für Kinder nichts geboten.
Caroline
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2022
10/10 Loistava
Carlo
Matkusti ryhmän kanssa
23.10.2021
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Erholung pur an guter Lage
Wir wohnten eine Woche in einem Appartement mit 2 Schlafzimmern, einer Wohnküche und einem grosszügigen Balkon mit fantastischer Aussicht aufs Meer.
Residence Le Bouganville liegt in Fussdistanz sowohl vom Strand (5') als auch von der Altstadt (10') mit seinen vielen Lokalen und Shops.
Wir genossen die Ruhe, die nur von gelegentlichem Vogelgezwitscher, den Knisternden Palmen im Wind und dem Meeresrauschen unterbrochen wurde.
Das Personal begegnete uns jederzeit sehr freundlich und erfüllte unsere Wünsche (z.B. nach einer zusätzlichen Bettdecke) umgehend.
Die Küche verfügt über einen Gasherd und eine Grundausstattung an Geschirr und Kochutensilien. Das Vorhandensein eines Backofens hätte ich als leidenschaftlicher Koch zu schätzen gewusst.
Carlo
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2021
10/10 Loistava
Marco
Matkusti kumppanin kanssa
30.8.2021
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Vicino alla spiaggia e al centro. Personale sempre disponibile, camere e residence pulito
Marco
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2021
8/10 Hyvä
Renata
30.8.2021
Bardzo ładny ośrodek blisko pięknej plaży. Ośrodek posiada elegancki basen z opieką ratownika oraz bar. Niestety, pokój bez aneksu kuchennego nie był wyposażony nawet w szklanki, a bar oferował jedynie śniadanie w stylu włoskim ( kawa i rogalik). Przeszkadzało nam również, że przez tydzień pobytu nie została zmieniona pościel oraz ręczniki. Być może taka usługa była dodatkowa płatna.
Renata
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2021
8/10 Hyvä
Brooke
25.6.2021
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Lokation war gut.. in der nöhe vom zentrum villasimius.. porto giunco jnd punta molentis... alles war ok.. gabs nur nicht gute wlan auf die Terrasse.. im zimmer kein Wlan
Brooke
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2021
6/10 OK
Francesco
Matkusti perheen kanssa
6.9.2020
Francesco
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2020
8/10 Hyvä
Lucas Hideo
31.8.2020
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
bel posto
Bellissimo posto e ben attrezzato. Personale simpatico.
Lucas Hideo
Yöpyi 1 yön elokuussa 2020
6/10 OK
Gianluca, Roma
Matkusti perheen kanssa
6.8.2020
Hyvää: Siisteys
Ottima posizione per il mare ed il paese,location pulita e ben tenuta anche se il prezzo sembra eccessivo,visto il niente compreso.Imbarazzante il dover chiedere alla reception un rotolo di carta igienica.Dato sottolineando che era una tantum e no era comoreso.Nessuna indicazione su nessuna cosa.Sconcertante la piscina chiusa 3 ore dalle 12.30 alle 15.30.Con un approccio più affabile e vicino al cliente sarebbe molto buono.Gentilissimo personale al bar,nessuno che richiama i bambini che fanno confusione Ci vorrei tornare e trovarmi più a mio agio.
Gianluca
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2020
10/10 Loistava
Pupa, Cagliari
Matkusti perheen kanssa
20.6.2020
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Il terrazzo frote mare stupendo, vicinanza a simius e al centro ottimo lo consiglio vivamente!
Pupa
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2020
8/10 Hyvä
Andrea, Cagliari
Matkusti kumppanin kanssa
15.6.2020
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Ho trovato la Piscina fantastica e Un assoluto relax; un fine settimana alternativo