Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja
Upea Villa Coucou Les Amis, lÀhellÀ rantaa, oma uima-allas.
Valitse pÀivÀt nÀhdÀksesi hinnat
Majoituspaikan Upea Villa Coucou Les Amis, lÀhellÀ rantaa, oma uima-allas. valokuvagalleria





Koko koti
Suositut palvelut/mukavuudet
- Uima-allas
- Poreallas
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu
- Ilmainen Wi-Fi
Tutustu alueeseen

Zonza, Corse
- Pinarellun rantaPlace, Pinarellun rantaâȘ7 min ajomatkaâŹ
- VardiolaPlace, VardiolaâȘ9 min ajomatkaâŹ
- Plage du Cavun rantaPlace, Plage du Cavun rantaâȘ9 min ajomatkaâŹ
- Figari (FSC-Figari - Sud Corse)Airport, Figari (FSC-Figari - Sud Corse)âȘ56 min ajomatkaâŹ
Huonevaihtoehdot
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Domaine Le Mouflon D'Or
Domaine Le Mouflon D'Or
Zonza
- Uima-allas
- Aamiainen sisÀltyy hintaan
- KylpylÀ
- PysÀköinti sisÀltyy hintaan
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvÀ, 8 arvostelua
5
Poikkeuksellisen hyvÀ
8 arvostelua

Bartaccia Hotel
Bartaccia Hotel
Propriano
- Uima-allas
- Poreallas
- All inclusive
- Lastenallas
4.6 kautta 5, Upea, 375 arvostelua
4,6
Upea
375 arvostelua
Hinta on 83 âŹ
83 âŹ
sisÀltÀÀ verot ja maksut
17.2.â18.2.

HĂŽtel U Livanti ECOLABEL
HĂŽtel U Livanti ECOLABEL
Belvedere-Campomoro
- PysÀköinti sisÀltyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
4.4 kautta 5, Loistava, 54 arvostelua
4,4
Loistava
54 arvostelua

ARKKITEHTIVILLA ***** PANORAMIKAALINEN 180 ° merinÀköala / GENOA TOUR. LÀmmitetty uima-allas
ARKKITEHTIVILLA ***** PANORAMIKAALINEN 180 ° merinÀköala / GENOA TOUR. LÀmmitetty uima-allas
Conca
- NÀkymÀ merelle
- Uima-allas
- Keittiö
- Pyykinpesukone
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvÀ, 42 arvostelua
5
Poikkeuksellisen hyvÀ
42 arvostelua

Villa 3 makuuhuonetta Taglio Rosso
Villa 3 makuuhuonetta Taglio Rosso
Sainte Lucie de Porto Vecchio
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu
- Ilmastointi
4.6 kautta 5, Upea, 11 arvostelua
4,6
Upea
11 arvostelua

LUXURY VILLA, PRIVATE POOL, BEACH 500 M, lÀhellÀ PORTO VECCHIO
LUXURY VILLA, PRIVATE POOL, BEACH 500 M, lÀhellÀ PORTO VECCHIO
Zonza
- Uima-allas
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ilmainen Wi-Fi
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvÀ, 23 arvostelua
5
Poikkeuksellisen hyvÀ
23 arvostelua

Erilaisia huviloita 2-12 hengestÀ rannan rannalla
Erilaisia huviloita 2-12 hengestÀ rannan rannalla
Zonza
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- LemmikkiystÀvÀllinen
- Ilmainen Wi-Fi
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvÀ, 4 arvostelua
5
Poikkeuksellisen hyvÀ
4 arvostelua

EtelÀ-Korsika, Villa 14 p, uima-allas, ranta 300 m
EtelÀ-Korsika, Villa 14 p, uima-allas, ranta 300 m
Sainte-Lucie de Porto-Vecchio
- NÀkymÀ merelle
- Uima-allas
- Keittiö
- Pyykinpesukone

Apartment no. 1
Apartment no. 1
Zonza
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ilmastointi
- PysÀköinti saatavilla

LA RUSCANA its swimming pool and garden 600m from the beach
LA RUSCANA its swimming pool and garden 600m from the beach
Zonza
- Uima-allas
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu
Tietoja majoituspaikasta
Kokonaan sinun
Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmÀÀsi kuuluvien jÀsenten kÀytössÀ.
Upea Villa Coucou Les Amis, lÀhellÀ rantaa, oma uima-allas.
Huvila âCoucou Les Amisâ, Capicciola, Pinarellu, Korsika.
LöydĂ€t tĂ€mĂ€n upean huvilan Valle Longassa, Capicciolan kylĂ€ssĂ€, lĂ€hellĂ€ kauniista Vilata-rannasta. TĂ€mĂ€ talo on lĂ€mmin, upealla terassilla ja verannalla ylevĂ€ssĂ€ puutarhassa, jossa uima-allas. Olohuoneesta voit nauttia henkeĂ€salpaavista nĂ€kymistĂ€ uima-altaalle, Bavellan vuoristoalueelle ja ympĂ€röiville Capicciolan vuorille. Puutarhan lopussa nĂ€et Pinarellun lahden. Maan pinta-ala on 1177mÂČ ja huvilan pinta-ala 174,32mÂČ.
Capicciola sijaitsee lÀhellÀ ystÀvÀllistÀ Pinarellun merenrantakeskusta, lÀhellÀ Sainte Lucie de Porto-Vecchioa pÀÀvaltimon alueella Bastian ja Bonifation vÀlillÀ. Runsas Villata Bay on vain 5 minuutin kÀvelymatkan pÀÀssÀ. Villata-matala lahti, valkoisilla hiekkarannoillaan ja kristallinkirkkaalla vedellÀ, ilahduttaa pieniÀ lapsia. Ranta on osittain tarkoitettu nudismin ystÀville (2/3), mutta myös pukeutuneille vieraille (1/3).
Talo on myös erinomainen lÀhtökohta vesiurheilun tai alppilajien harrastajille. Voit myös harrastaa purjelautailua ja veneen voi pysÀköidÀ myös lahdelle. GR20 alkaa Sainte Lucie de Porto-Vecchiossa.
Talo on erittÀin mukava ja varustettu optimaaliseen mukavuuteen. Sisustus on inspiroinut klassisen modernin suunnittelun periaatteita. Koti on varustettu akustisella katolla, missÀ melutaso on erittÀin hyvÀ. Kaikissa ikkunoissa on terÀskaihtimet. Makuuhuoneiden ja ruokasalin liukuovet on varustettu liukuovilla, joissa on hyttysverkot. Huvilassa on lÀmmitys- ja jÀÀhdytysjÀrjestelmÀ, joka perustuu lÀmpöpumppuun. Maan alle asetetut kanavat toimitetaan ulkoilmasta, joka mahdollistaa kuuman tai kylmÀn veden puhdistamisen. Talossa on myös aurinkoenergialla toimiva vedenlÀmmitin. KesÀllÀ huvila voidaan myös ilmastoida.
PÀÀsisÀÀnkÀynti on markiisin alla talon luoteispuolella. Suuressa sisÀÀnkÀynnissÀ on wc ja tiski.
Huvila ulottuu tilavaan takkahuoneeseen. Se on kaunis tila, jossa on korkeat katot ja kaksinkertaiset liukuvat lasiovet, jotka avautuvat puuterassille hienon verannan alla, josta on upeat nÀkymÀt puutarhaan. Puutarhan pohjasta, josta nÀet Pinarellun lahden.
Muutama askel vie sinut suureen ja korkeaan ruokasaliin. TÀssÀ ruokasalissa on myös kolme liukuvaa lasiovea, joista pÀÀsee suurelle pöydÀlle verannan alla. Ruokasali on myös kytketty keittiöön. Keittiö on tÀysin varustettu ja ateriat voidaan valmistaa kaasulla saarella. Suoraan keittiöön kytketty kodinhoitohuone, jossa on pesukone ja kuivausrumpu. Takakeittiö myös avaa sisÀÀnkÀynnin huvilaan.
Huvilassa on erityinen osa makuuhuoneita. Makuuhuoneessa on 4 makuuhuonetta, joissa jokaisessa 2 vuodetta ja vaatekaapit. YhdessÀ makuuhuoneessa on oma kylpyhuone suihkulla ja kaksi pesuallasta. PÀÀkylpyhuoneessa on suihkun lisÀksi suuri kylpyamme. Toinen wc sijaitsee myös tÀssÀ huvilan osassa. Kaikki saniteettitilat, kylpyhuone ja wc, ovat Phillipe Starckin suunnittelemia, ja laatoitus on valkoista lasimosaiikkia. Wc: t on varustettu ylellisesti.
Puutarhaan on asennettu suuri uima-allas, jonka mitat ovat 5â10 ja syvyys 1,10â1,70 metriĂ€. Allas valaistaan LED-lampuilla. Se voidaan peittÀÀ automaattisen Hydrodeck-jĂ€rjestelmĂ€n avulla. Se, ettĂ€ se voidaan peittÀÀ, suojaa lapsia kaikilta uima-altaan putoamisen vaaroilta. Aurinkotuoleja ympĂ€röi uima-allas. Puutarha on upea. AlkukesĂ€stĂ€ valkoiset laakerit ovat kukassa. Porttien taakse on mahdollista pysĂ€köidĂ€ 3 autoa. Karhunvatukkaistutukset antavat autoille ajoissa, kesĂ€llĂ€, varjossa. Pellon takana on polku, joka liittyy retkeilypolkuun Villata-rantaan.
Pinarellun satamasta löydÀt ystÀvÀllisiÀ kahvilaterasseja ja mukavia ravintoloita. Muut viehÀttÀvÀt ravintolat ovat lÀsnÀ matkalla Saint Lucieen Porto-Vecchiosta. Saint Luciessa voit myös tehdÀ pÀivittÀisiÀ ostoksia pienten kauppojen kautta, mukaan lukien leipomo, lihakauppias, lehdistö, supermarket, huoltoasema ja kahvila. LeccissÀ on hyvÀ tietÀÀ, ettÀ on mahdollista ostaa hyviÀ viinejÀ kohtuuhintaan.
Muiden tarpeiden vuoksi on parempi mennÀ Porto Vecchioon. Se on erittÀin mukava kaupunki Korsikalla. SillÀ on erittÀin mukava paikka erittÀin ominaisella puulla. Kirkko on aukion vieressÀ. SiellÀ on myös monia kahvilaterasseja ja ravintoloita. On myös kauppoja, joissa voit ostaa paikallisia tuotteita. Porto Vecchiossa on myös monia supermarketteja.
Kaikissa edellÀ mainituissa kaupungeissa on tietenkin mahdollista harrastaa vesi- ja maastopyörÀilyÀ.
Huvilan sijainti tarjoaa hyvÀt mahdollisuudet tutustua Korsikaan. On helppo pÀÀstÀ Porto Vecchioon, Sarteneen ja Bonifacioon, josta voit myös mennÀ Sardiniaan. Col de Bavella, Zonza ja alueellinen puisto ovat myös lÀhellÀ. Olet nopeasti myös Solenzarassa ja Cortessa. Cortesta voit vierailla kauniissa Catagniccian ympÀristössÀ ja Restonican ympÀristössÀ Melo-jÀrven kanssa.
Korsika on erikoinen saari ... Monet retket ovat mahdollisia.
majoitukset:
yksikerroksinen talo
Paikka: Valle Longa, Capicchiola, Pinarellu
HenkilömÀÀrÀ: 8
Ajoneuvon pysÀköinnin sijainti: 3
Uima-allas: 5 x 10mÂč
LÀmpöpumppu (lÀmmitys ja jÀÀhdytys)
Makuuhuoneessa hyttysverkko
Kaikissa tiloissa metalliset ikkunaluukut
Linoleumin viimeistelylattia
Laatu: *****
tilanne:
LÀhiöllisessÀ asuinympÀristössÀ
Rauhallinen, rauhallinen, metsÀinen sijainti, hyvin lÀhellÀ merta
Tie, hiljainen ja pÀÀttyy umpikujaan
8 minuutin kÀvelymatka Villata-rannalle
LÀhellÀ Pinarellu
LÀhellÀ mons ja Korsikan metsÀt.
Makuuhuoneet:
Makuuhuone 1, parivuode ja 2 vaatekaappia / liinavaatekaappia, viereinen kylpyhuone
Makuuhuone 2, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi
Makuuhuone 3, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi
Makuuhuone 4, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi.
Kaikissa huoneissa on liukuovi ja perhosuoja
Kylpyhuone 1:
Suihku
Tupla-allas
Iso peili
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Erillinen wc sisÀtiloissa
Kylpyhuone 2:
Kylpyammeella
Suihku
Tupla-allas
Iso peili
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Erillinen wc sisÀtiloissa
WC 1 ja 2:
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Lasikupoli valolla
Salon:
Tuplakanainen liukuovi kansiin varustetulla puu kannella
takka
Korkea kupoli akustiikkaan
VÀritelevisio (tÀllÀ hetkellÀ DVD-levyllÀ)
DVD-soitin
Stereolaitteet
Kalusteet Le Corbusierin ja Marcel Breuerin suunnittelusta
Alustava suunnittelu
Ruokasali:
RuokapöytÀ 8 hengelle
Arne Jacobsenin suunnittelema 8 tuolia
Korkea kupoli akustiikkaan
3 Liukuovi puisella kannella kannessa
Alustava suunnittelu
keittiö:
Uunit saarella (Solitaire au gaz)
Uuni ja grilli
Amerikkalainen jÀÀkaappi (jÀÀdyttÀÀ / jÀÀhdytÀ) ja annostele vesi- ja jÀÀpalakone
Combimagnetron
Astianpesukone ja ruokailuvÀlinelaatikko
LeipÀkone
Painekeittimen kone
KĂ€sin sekoitin / sekoitin
Espressokeitin
apukeittiö:
SÀhköinen pesukone
Kuivausrumpu
Keittiön pöytÀlauta
Suora ympÀristö:
Terassi: 3
Terassin koko: 24mÂČ / 16mÂČ / 21mÂČ
Uima-allas 5 x 10mÂč 1,00-1,70mÂč.
Ulkosuihku
Lepotuolit
RuokapöytÀ, 8 tuolia
Puutarhan avaaminen
Ajoneuvon pysÀköinnin sijainti: 3
grilli
yleinen:
Saapumisaika: klo 17.00.
LÀhtöaika: 10: 00h
Vuodevaatteet saatavana
Keittiöpyyhe on saatavana
LöydÀt pyyhe wc: stÀ
Pyyhkeet ovat saatavilla per henkilö
Tupakointi kielletty
LemmikkielÀimet: ei sallita
Mene retkelle: ÀlÀ salli
Talletus: 600 euroa
Siivous viikossa: 150 euroa / viikko
Kaukaa:
Villata Beach: 6 minuutin kÀvelymatka
Pinarellun ranta: 5 minuuttia autolla
Pinarellu: 6 minuuttia autolla
Saint Lucie Porto Vecchiosta: 12 minuuttia autolla
Porto Vecchio: 18 minuuttia autolla
Supermarket (Spar) yllÀ: 12 minuuttia per auto
majoitukset:
yksikerroksinen talo
Paikka: Valle Longa, Capicchiola, Pinarellu
HenkilömÀÀrÀ: 8
Ajoneuvon pysÀköinnin sijainti: 3
Uima-allas: 5 x 10mÂč
LÀmpöpumppu (lÀmmitys ja jÀÀhdytys)
Makuuhuoneessa hyttysverkko
Kaikissa tiloissa metalliset ikkunaluukut
Linoleumin viimeistelylattia
Laatu: *****
tilanne:
LÀhiöllisessÀ asuinympÀristössÀ
Rauhallinen, rauhallinen, metsÀinen sijainti, hyvin lÀhellÀ merta
Tie, hiljainen ja pÀÀttyy umpikujaan
8 minuutin kÀvelymatka Villata-rannalle
LÀhellÀ Pinarellu
LÀhellÀ mons ja Korsikan metsÀt.
Makuuhuoneet:
Makuuhuone 1, parivuode ja 2 vaatekaappia / liinavaatekaappia, viereinen kylpyhuone
Makuuhuone 2, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi
Makuuhuone 3, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi
Makuuhuone 4, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi.
Kaikissa huoneissa on liukuovi ja perhosuoja
Kylpyhuone 1:
Suihku
Tupla-allas
Iso peili
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Erillinen wc sisÀtiloissa
Kylpyhuone 2:
Kylpyammeella
Suihku
Tupla-allas
Iso peili
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Erillinen wc sisÀtiloissa
WC 1 ja 2:
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Lasikupoli valolla
Salon:
Tuplakanainen liukuovi kansiin varustetulla puu kannella
takka
Korkea kupoli akustiikkaan
VÀritelevisio (tÀllÀ hetkellÀ DVD-levyllÀ)
DVD-soitin
Stereolaitteet
Kalusteet Le Corbusierin ja Marcel Breuerin suunnittelusta
Alustava suunnittelu
Ruokasali:
RuokapöytÀ 8 hengelle
Arne Jacobsenin suunnittelema 8 tuolia
Korkea kupoli akustiikkaan
3 Liukuovi puisella kannella kannessa
Alustava suunnittelu
keittiö:
Uunit saarella (Solitaire au gaz)
Uuni ja grilli
Amerikkalainen jÀÀkaappi (jÀÀdyttÀÀ / jÀÀhdytÀ) ja annostele vesi- ja jÀÀpalakone
Combimagnetron
Astianpesukone ja ruokailuvÀlinelaatikko
LeipÀkone
Painekeittimen kone
KĂ€sin sekoitin / sekoitin
Espressokeitin
apukeittiö:
SÀhköinen pesukone
Kuivausrumpu
Keittiön pöytÀlauta
Suora ympÀristö:
Terassi: 3
Terassin koko: 24mÂČ / 16mÂČ / 21mÂČ
Uima-allas 5 x 10mÂč 1,00-1,70mÂč.
Ulkosuihku
Lepotuolit
RuokapöytÀ, 8 tuolia
Puutarhan avaaminen
Ajoneuvon pysÀköinnin sijainti: 3
grilli
yleinen:
Saapumisaika: klo 17.00.
LÀhtöaika: 10: 00h
Vuodevaatteet saatavana
Keittiöpyyhe on saatavana
LöydÀt pyyhe wc: stÀ
Pyyhkeet ovat saatavilla per henkilö
Tupakointi kielletty
LemmikkielÀimet: ei sallita
Mene retkelle: ÀlÀ salli
Talletus: 600 euroa
Siivous viikossa: 150 euroa / viikko
Villata Beach: 6 minuutin kÀvelymatka
LöydĂ€t tĂ€mĂ€n upean huvilan Valle Longassa, Capicciolan kylĂ€ssĂ€, lĂ€hellĂ€ kauniista Vilata-rannasta. TĂ€mĂ€ talo on lĂ€mmin, upealla terassilla ja verannalla ylevĂ€ssĂ€ puutarhassa, jossa uima-allas. Olohuoneesta voit nauttia henkeĂ€salpaavista nĂ€kymistĂ€ uima-altaalle, Bavellan vuoristoalueelle ja ympĂ€röiville Capicciolan vuorille. Puutarhan lopussa nĂ€et Pinarellun lahden. Maan pinta-ala on 1177mÂČ ja huvilan pinta-ala 174,32mÂČ.
Capicciola sijaitsee lÀhellÀ ystÀvÀllistÀ Pinarellun merenrantakeskusta, lÀhellÀ Sainte Lucie de Porto-Vecchioa pÀÀvaltimon alueella Bastian ja Bonifation vÀlillÀ. Runsas Villata Bay on vain 5 minuutin kÀvelymatkan pÀÀssÀ. Villata-matala lahti, valkoisilla hiekkarannoillaan ja kristallinkirkkaalla vedellÀ, ilahduttaa pieniÀ lapsia. Ranta on osittain tarkoitettu nudismin ystÀville (2/3), mutta myös pukeutuneille vieraille (1/3).
Talo on myös erinomainen lÀhtökohta vesiurheilun tai alppilajien harrastajille. Voit myös harrastaa purjelautailua ja veneen voi pysÀköidÀ myös lahdelle. GR20 alkaa Sainte Lucie de Porto-Vecchiossa.
Talo on erittÀin mukava ja varustettu optimaaliseen mukavuuteen. Sisustus on inspiroinut klassisen modernin suunnittelun periaatteita. Koti on varustettu akustisella katolla, missÀ melutaso on erittÀin hyvÀ. Kaikissa ikkunoissa on terÀskaihtimet. Makuuhuoneiden ja ruokasalin liukuovet on varustettu liukuovilla, joissa on hyttysverkot. Huvilassa on lÀmmitys- ja jÀÀhdytysjÀrjestelmÀ, joka perustuu lÀmpöpumppuun. Maan alle asetetut kanavat toimitetaan ulkoilmasta, joka mahdollistaa kuuman tai kylmÀn veden puhdistamisen. Talossa on myös aurinkoenergialla toimiva vedenlÀmmitin. KesÀllÀ huvila voidaan myös ilmastoida.
PÀÀsisÀÀnkÀynti on markiisin alla talon luoteispuolella. Suuressa sisÀÀnkÀynnissÀ on wc ja tiski.
Huvila ulottuu tilavaan takkahuoneeseen. Se on kaunis tila, jossa on korkeat katot ja kaksinkertaiset liukuvat lasiovet, jotka avautuvat puuterassille hienon verannan alla, josta on upeat nÀkymÀt puutarhaan. Puutarhan pohjasta, josta nÀet Pinarellun lahden.
Muutama askel vie sinut suureen ja korkeaan ruokasaliin. TÀssÀ ruokasalissa on myös kolme liukuvaa lasiovea, joista pÀÀsee suurelle pöydÀlle verannan alla. Ruokasali on myös kytketty keittiöön. Keittiö on tÀysin varustettu ja ateriat voidaan valmistaa kaasulla saarella. Suoraan keittiöön kytketty kodinhoitohuone, jossa on pesukone ja kuivausrumpu. Takakeittiö myös avaa sisÀÀnkÀynnin huvilaan.
Huvilassa on erityinen osa makuuhuoneita. Makuuhuoneessa on 4 makuuhuonetta, joissa jokaisessa 2 vuodetta ja vaatekaapit. YhdessÀ makuuhuoneessa on oma kylpyhuone suihkulla ja kaksi pesuallasta. PÀÀkylpyhuoneessa on suihkun lisÀksi suuri kylpyamme. Toinen wc sijaitsee myös tÀssÀ huvilan osassa. Kaikki saniteettitilat, kylpyhuone ja wc, ovat Phillipe Starckin suunnittelemia, ja laatoitus on valkoista lasimosaiikkia. Wc: t on varustettu ylellisesti.
Puutarhaan on asennettu suuri uima-allas, jonka mitat ovat 5â10 ja syvyys 1,10â1,70 metriĂ€. Allas valaistaan LED-lampuilla. Se voidaan peittÀÀ automaattisen Hydrodeck-jĂ€rjestelmĂ€n avulla. Se, ettĂ€ se voidaan peittÀÀ, suojaa lapsia kaikilta uima-altaan putoamisen vaaroilta. Aurinkotuoleja ympĂ€röi uima-allas. Puutarha on upea. AlkukesĂ€stĂ€ valkoiset laakerit ovat kukassa. Porttien taakse on mahdollista pysĂ€köidĂ€ 3 autoa. Karhunvatukkaistutukset antavat autoille ajoissa, kesĂ€llĂ€, varjossa. Pellon takana on polku, joka liittyy retkeilypolkuun Villata-rantaan.
Pinarellun satamasta löydÀt ystÀvÀllisiÀ kahvilaterasseja ja mukavia ravintoloita. Muut viehÀttÀvÀt ravintolat ovat lÀsnÀ matkalla Saint Lucieen Porto-Vecchiosta. Saint Luciessa voit myös tehdÀ pÀivittÀisiÀ ostoksia pienten kauppojen kautta, mukaan lukien leipomo, lihakauppias, lehdistö, supermarket, huoltoasema ja kahvila. LeccissÀ on hyvÀ tietÀÀ, ettÀ on mahdollista ostaa hyviÀ viinejÀ kohtuuhintaan.
Muiden tarpeiden vuoksi on parempi mennÀ Porto Vecchioon. Se on erittÀin mukava kaupunki Korsikalla. SillÀ on erittÀin mukava paikka erittÀin ominaisella puulla. Kirkko on aukion vieressÀ. SiellÀ on myös monia kahvilaterasseja ja ravintoloita. On myös kauppoja, joissa voit ostaa paikallisia tuotteita. Porto Vecchiossa on myös monia supermarketteja.
Kaikissa edellÀ mainituissa kaupungeissa on tietenkin mahdollista harrastaa vesi- ja maastopyörÀilyÀ.
Huvilan sijainti tarjoaa hyvÀt mahdollisuudet tutustua Korsikaan. On helppo pÀÀstÀ Porto Vecchioon, Sarteneen ja Bonifacioon, josta voit myös mennÀ Sardiniaan. Col de Bavella, Zonza ja alueellinen puisto ovat myös lÀhellÀ. Olet nopeasti myös Solenzarassa ja Cortessa. Cortesta voit vierailla kauniissa Catagniccian ympÀristössÀ ja Restonican ympÀristössÀ Melo-jÀrven kanssa.
Korsika on erikoinen saari ... Monet retket ovat mahdollisia.
majoitukset:
yksikerroksinen talo
Paikka: Valle Longa, Capicchiola, Pinarellu
HenkilömÀÀrÀ: 8
Ajoneuvon pysÀköinnin sijainti: 3
Uima-allas: 5 x 10mÂč
LÀmpöpumppu (lÀmmitys ja jÀÀhdytys)
Makuuhuoneessa hyttysverkko
Kaikissa tiloissa metalliset ikkunaluukut
Linoleumin viimeistelylattia
Laatu: *****
tilanne:
LÀhiöllisessÀ asuinympÀristössÀ
Rauhallinen, rauhallinen, metsÀinen sijainti, hyvin lÀhellÀ merta
Tie, hiljainen ja pÀÀttyy umpikujaan
8 minuutin kÀvelymatka Villata-rannalle
LÀhellÀ Pinarellu
LÀhellÀ mons ja Korsikan metsÀt.
Makuuhuoneet:
Makuuhuone 1, parivuode ja 2 vaatekaappia / liinavaatekaappia, viereinen kylpyhuone
Makuuhuone 2, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi
Makuuhuone 3, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi
Makuuhuone 4, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi.
Kaikissa huoneissa on liukuovi ja perhosuoja
Kylpyhuone 1:
Suihku
Tupla-allas
Iso peili
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Erillinen wc sisÀtiloissa
Kylpyhuone 2:
Kylpyammeella
Suihku
Tupla-allas
Iso peili
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Erillinen wc sisÀtiloissa
WC 1 ja 2:
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Lasikupoli valolla
Salon:
Tuplakanainen liukuovi kansiin varustetulla puu kannella
takka
Korkea kupoli akustiikkaan
VÀritelevisio (tÀllÀ hetkellÀ DVD-levyllÀ)
DVD-soitin
Stereolaitteet
Kalusteet Le Corbusierin ja Marcel Breuerin suunnittelusta
Alustava suunnittelu
Ruokasali:
RuokapöytÀ 8 hengelle
Arne Jacobsenin suunnittelema 8 tuolia
Korkea kupoli akustiikkaan
3 Liukuovi puisella kannella kannessa
Alustava suunnittelu
keittiö:
Uunit saarella (Solitaire au gaz)
Uuni ja grilli
Amerikkalainen jÀÀkaappi (jÀÀdyttÀÀ / jÀÀhdytÀ) ja annostele vesi- ja jÀÀpalakone
Combimagnetron
Astianpesukone ja ruokailuvÀlinelaatikko
LeipÀkone
Painekeittimen kone
KĂ€sin sekoitin / sekoitin
Espressokeitin
apukeittiö:
SÀhköinen pesukone
Kuivausrumpu
Keittiön pöytÀlauta
Suora ympÀristö:
Terassi: 3
Terassin koko: 24mÂČ / 16mÂČ / 21mÂČ
Uima-allas 5 x 10mÂč 1,00-1,70mÂč.
Ulkosuihku
Lepotuolit
RuokapöytÀ, 8 tuolia
Puutarhan avaaminen
Ajoneuvon pysÀköinnin sijainti: 3
grilli
yleinen:
Saapumisaika: klo 17.00.
LÀhtöaika: 10: 00h
Vuodevaatteet saatavana
Keittiöpyyhe on saatavana
LöydÀt pyyhe wc: stÀ
Pyyhkeet ovat saatavilla per henkilö
Tupakointi kielletty
LemmikkielÀimet: ei sallita
Mene retkelle: ÀlÀ salli
Talletus: 600 euroa
Siivous viikossa: 150 euroa / viikko
Kaukaa:
Villata Beach: 6 minuutin kÀvelymatka
Pinarellun ranta: 5 minuuttia autolla
Pinarellu: 6 minuuttia autolla
Saint Lucie Porto Vecchiosta: 12 minuuttia autolla
Porto Vecchio: 18 minuuttia autolla
Supermarket (Spar) yllÀ: 12 minuuttia per auto
majoitukset:
yksikerroksinen talo
Paikka: Valle Longa, Capicchiola, Pinarellu
HenkilömÀÀrÀ: 8
Ajoneuvon pysÀköinnin sijainti: 3
Uima-allas: 5 x 10mÂč
LÀmpöpumppu (lÀmmitys ja jÀÀhdytys)
Makuuhuoneessa hyttysverkko
Kaikissa tiloissa metalliset ikkunaluukut
Linoleumin viimeistelylattia
Laatu: *****
tilanne:
LÀhiöllisessÀ asuinympÀristössÀ
Rauhallinen, rauhallinen, metsÀinen sijainti, hyvin lÀhellÀ merta
Tie, hiljainen ja pÀÀttyy umpikujaan
8 minuutin kÀvelymatka Villata-rannalle
LÀhellÀ Pinarellu
LÀhellÀ mons ja Korsikan metsÀt.
Makuuhuoneet:
Makuuhuone 1, parivuode ja 2 vaatekaappia / liinavaatekaappia, viereinen kylpyhuone
Makuuhuone 2, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi
Makuuhuone 3, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi
Makuuhuone 4, 2 sÀnkyÀ ja 1 vaatekaappi / liinavaatekaappi.
Kaikissa huoneissa on liukuovi ja perhosuoja
Kylpyhuone 1:
Suihku
Tupla-allas
Iso peili
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Erillinen wc sisÀtiloissa
Kylpyhuone 2:
Kylpyammeella
Suihku
Tupla-allas
Iso peili
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Erillinen wc sisÀtiloissa
WC 1 ja 2:
Kaikki terveyslaitteet on suunnitellut Phillipe Starck
Valkoinen lasi tahnalaatat
Lasikupoli valolla
Salon:
Tuplakanainen liukuovi kansiin varustetulla puu kannella
takka
Korkea kupoli akustiikkaan
VÀritelevisio (tÀllÀ hetkellÀ DVD-levyllÀ)
DVD-soitin
Stereolaitteet
Kalusteet Le Corbusierin ja Marcel Breuerin suunnittelusta
Alustava suunnittelu
Ruokasali:
RuokapöytÀ 8 hengelle
Arne Jacobsenin suunnittelema 8 tuolia
Korkea kupoli akustiikkaan
3 Liukuovi puisella kannella kannessa
Alustava suunnittelu
keittiö:
Uunit saarella (Solitaire au gaz)
Uuni ja grilli
Amerikkalainen jÀÀkaappi (jÀÀdyttÀÀ / jÀÀhdytÀ) ja annostele vesi- ja jÀÀpalakone
Combimagnetron
Astianpesukone ja ruokailuvÀlinelaatikko
LeipÀkone
Painekeittimen kone
KĂ€sin sekoitin / sekoitin
Espressokeitin
apukeittiö:
SÀhköinen pesukone
Kuivausrumpu
Keittiön pöytÀlauta
Suora ympÀristö:
Terassi: 3
Terassin koko: 24mÂČ / 16mÂČ / 21mÂČ
Uima-allas 5 x 10mÂč 1,00-1,70mÂč.
Ulkosuihku
Lepotuolit
RuokapöytÀ, 8 tuolia
Puutarhan avaaminen
Ajoneuvon pysÀköinnin sijainti: 3
grilli
yleinen:
Saapumisaika: klo 17.00.
LÀhtöaika: 10: 00h
Vuodevaatteet saatavana
Keittiöpyyhe on saatavana
LöydÀt pyyhe wc: stÀ
Pyyhkeet ovat saatavilla per henkilö
Tupakointi kielletty
LemmikkielÀimet: ei sallita
Mene retkelle: ÀlÀ salli
Talletus: 600 euroa
Siivous viikossa: 150 euroa / viikko
Villata Beach: 6 minuutin kÀvelymatka
TÀmÀ huvila sijaitsee lÀhellÀ kohdetta Pinarellun ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ulkouima-altaan, porealtaan ja pyykinpesutilat. Huvilassa tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja yksityisen uima-altaan.
- Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla yksityinen uima-allas, keittiö ja pyykinpesukone
- Ilmainen Wi-Fi
- Voit kÀydÀ uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa tai rentoutumassa sen porealtaassa
- Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja juomavesiautomaatti
- Majoituspaikan alueella on tarjolla tenniskenttiÀ
- Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan pÀÀssÀ kohteesta Pinarellun ranta ja muutaman minuutin ajomatkan pÀÀssÀ kohteesta Fautean ranta
Huvila tarjoaa asiakkaidensa kÀyttöön ulkouima-altaan ja porealtaan. TÀmÀ huvila tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön myös grillejÀ, pelihallin/-huoneen ja puutarhan.
TÀmÀ huvila on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ranta
- Ranta lÀhistöllÀ
Hiihto
- LÀhellÀ hiihtomahdollisuutta
- Valinnaisia hiihtoetuja
Uima-altaat/kylpylÀ
- Poreallas
- Ulkouima-allas
- Yksityinen uima-allas
Internet
- Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi
PysÀköinti ja liikenneyhteydet
- Auto suositeltu
- Paikan pÀÀllÀ pysÀköinti
Keittiö
- Astianpesukone
- Juomavesiautomaatti
- JÀÀkaappi
- JÀÀkone
- Kahvin-/vedenkeitin
- Keittiösaareke
- KeittovÀlineet, astiat ja ruokailuvÀlineet
- LeivÀnpaahdin
- Liesi
- Mausteita
- Mikroaaltouuni
- Tehosekoitin
- Uuni
- Vedenkeitin
Ruokailu
- RuokapöytÀ
Makuuhuoneet
- 4 makuuhuonetta
- Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
- 3,5 kylpyhuonetta
- Hiustenkuivaaja
- Kylpyamme tai suihku
- Pyyhkeet saatavilla
- Suihku
Oleskelutilat
- Erillinen ruokailualue
- Olohuone
- RuokapöytÀ
- Takka
Viihdetarjonta
- DVD-soitin
- Kirjoja
- Musiikkikirjasto
- PelejÀ
- Stereot
- Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
- Videokirjasto
Ulkotilat
- Aidattu piha
- Grilli
- Parveke
- Puutarha
- Puutarhakalusteet
Pesulapalvelu
- Pyykinpesukone
- Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lÀmmitys
- Ilmastointi
- LĂ€mmitys
Lemmikit
- LemmikkejÀ ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
- Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
- Siivouspalvelu pyynnöstÀ
- Silitysrauta/-lauta
- Tallelokero
Sijainti
- Joen rannalla
- KylÀssÀ
- LÀhellÀ huvivenesatamaa
- LÀhellÀ lahtea
- LÀhellÀ outlet-ostoskeskusta
- LÀhellÀ valtamerta
- Vuoristossa
TekemistÀ
- Golf
- Kajakki
- Pelihalli/-huone
- Tennis
- Valinnaisia golfetuja
- Valinnaisia lasketteluetuja
- Vene
- VesiurheiluvÀlineitÀ
- Golfmahdollisuus lÀhistöllÀ
- Kalastusmahdollisuus lÀhistöllÀ
- Koskenlaskumahdollisuus lÀhistöllÀ
- Laitesukellusmahdollisuus lÀhistöllÀ
- Lintubongausmahdollisuus lÀhistöllÀ
- MetsÀstysmahdollisuus lÀhistöllÀ
- Purjehdusmahdollisuus lÀhistöllÀ
- Purjelautailumahdollisuus lÀhistöllÀ
- PyörÀilymahdollisuus lÀhistöllÀ
- Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lÀhistöllÀ
- Uintimahdollisuus lÀhistöllÀ
- Vaellus-/pyörÀilyreittejÀ lÀhistöllÀ
- Vesihiihtomahdollisuus lÀhistöllÀ
- Vesiskootterimahdollisuus lÀhistöllÀ
- Vuorikiipeilymahdollisuus lÀhistöllÀ
Turvallisuusominaisuudet
- Ei ilmoitusta hĂ€kĂ€varoittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa hĂ€kĂ€varoitinta â voit tuoda mukanasi kannettavan hĂ€kĂ€varoittimen)
- Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, ettÀ majoituspaikassa on savuvaroitin)
- Ensiapulaukku
- Hyttysverkot
- Palosammutin
- Suoratelkilukko
YleistÀ
- Aurinkovoima
- Juomavesiautomaatti
- Kaksilasiset ikkunat
- Kattava kierrÀtyskÀytÀntö
- Paikallisten omistamia ja jÀrjestÀmiÀ retkiÀ ja aktiviteetteja
- Puutarha
- Siivouspalvelu (pyynnöstÀ)
- VÀhintÀÀn 80 % kaikesta valaistuksesta perÀisin LED-lampuista
- Yksikön koko: 175 neliömetriÀ
- YmpÀristöystÀvÀllisiÀ siivoustuotteita kÀytetÀÀn
KÀytÀnnöt
SisÀÀnkirjautuminen
SisÀÀnkirjautuminen alkaa klo 17.00
Kontaktiton sisÀÀnkirjautuminen saatavilla
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
SisÀÀnkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisÀÀn- ja uloskirjautumiseen sÀhköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen kÀÀnnöksissÀ on saatettu kÀyttÀÀ automatisoituja kÀÀnnöstyökaluja
Lemmikit
- LemmikkejÀ ei sallita
- Majoittajan kommentti: Animaux non admis
Lapset ja varavuoteet
- Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien jÀrjestÀminen ei ole sallittua
TupakointikÀytÀnnöt
Tupakointi ei ole sallittu
TÀrkeÀÀ tietoa
HyvÀ tietÀÀ
TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankÀynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tÀtÀ varausta. Yksityisen majoittajan mÀÀrittÀmÀ peruutuskÀytÀntö koskee varaustasi.
LisÀhenkilöistÀ saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
SisÀÀnkirjautumisen yhteydessÀ saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekÀ pankki- tai luottokortti tai kÀteisellÀ maksettava takuumaksu mahdollisten lisÀmaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisÀÀnkirjautumishetkellÀ, ja niistÀ saatetaan veloittaa lisÀmaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmÀtapahtumien jÀrjestÀminen on kielletty majoituspaikassa
PitkÀaikaisvuokraajat tervetulleita
TÀmÀ majoituspaikka hyödyntÀÀ aurinkovoimaa, ja lisÀksi siellÀ on kÀytössÀ ympÀristöystÀvÀlliset puhdistusaineet
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa hÀkÀvaroitinta. Harkitse kannettavan hÀkÀvaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, ettÀ majoituspaikassa on palovaroitin
TÀmÀn majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sÀhköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisÀÀn- ja uloskirjautumisohjeet sÀhköpostitse. Saat myös Vrbolta sÀhköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
LisÀmaininnat
- Kansallisten sÀÀdösten vuoksi paikan pÀÀllÀ maksettavat summat eivÀt voi ylittÀÀ 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisÀtietoja asiasta ottamalla yhteyttÀ majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellÀ
Superb Villa Cuckoo Friends Near the Beach With Private Pool
Superb Villa Coucou Les Amis Near the Beach With Private Pool
Superb Villa Coucou Les Amis near the Beach with Private Pool.