Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Maalaistalot El Charquillo 2 hengelle

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Maalaistalot El Charquillo 2 hengelle valokuvagalleria

Uima-allas
Ulkopuoli
Ulkoalueet
Ulkoruokailutilat
1 makuuhuone, internet

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone4 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Alcaraz, Albacete
  • Place, Santísima Trinidadin kirkko
    ‪12 min ajomatka‬
  • Place, Los Batanesin vesiputous
    ‪18 min ajomatka‬
  • Place, Tentadero
    ‪29 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Maalaistalot El Charquillo 2 hengelle

Maaseudun talot El Charquillo syntyi 1800-luvun vanhan talon kunnostamisen ansiosta, ja se oli jaettu kyyhkyslukeihin, kammioihin, kuistille ja päärakennukseen.
Tämän kuntoutuksen tuloksena on syntynyt neljä maaseudun taloa, jotka on täysin mukautettu nykyisiin tarpeisiin, ja se on ollut kunnianosoitus isovanhempilleni (Isidro, Eugenia, Candido ja Lina, kiitos!).

Unohtamatta mitään ja ketään, olemme mukauttaneet yhden talomme liikuntarajoitteisille. Siellä on myös uima-allas, grilli, puutarha-alue, luomupuutarha ja suuret terassit. Jokaisessa talossa on kahden hengen huone ja kahden hengen huone, suuret huoneet ja kaikki tarvittavat välineet talon nauttimiseen kylässä.

Canaleja on hiljainen kylä, joka sijaitsee Sierra de Alcarazissa (Albacete), josta voit nauttia kauniista näkymistä Guadalquivirin laaksoon.

Älä unohda katsoa tarjousosasta!
Tämä mökki sijaitsee lähellä kohdetta Santísima Trinidadin kirkko. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja takan.
  • Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja takka
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Santísima Trinidadin kirkko ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Los Batanesin vesiputous
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla mökissä: internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Pelejä
  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Korkeintaan 10 kg per lemmikki

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet

Sijainti

  • Kylässä
  • Maaseudulla
  • Sairaalan lähellä
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Polkupyöriä
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Metsästysmahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Polkupyöriä
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 10 kg per lemmikki)
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Sallitut tapahtumat: perhejuhlat

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien (kuten perhejuhlat) järjestäminen on sallittua majoituspaikassa; enimmäisosallistujamäärä: 10
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

El Charquillo Rural Houses for 2 People
Rural Houses El Charquillo for 2 people Cottage
Rural Houses El Charquillo for 2 people Alcaraz
Rural Houses El Charquillo for 2 people Cottage Alcaraz

CR El Charquillo Cándido for 2/4 persons – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Veronica A.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Experiencia estupenda

Fuimos en familia con nuestra perrita la casa genial era enorme y con terracita y la piscina increible. Un lugar muy tranquilo para poder descansar en familia. Sin duda volveriamos otra vez nos ha encantado y los dueños estupendos muy amables
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2023
Vanha arvostelu

8/10 Hyvä

Gloria L.

Vacaciones en familia y con amigos

Estuvimos 3 familias y algunos amigos más este verano y lo pasamos estupendamente. El lugar está muy nuevo y muy bien acondicionado. Las casas se acoplan a todo tipo de necesidades y son uy cómodas, sobre todo las camas, donde se duerme genial. La zona de jardín y piscina es muy agradable para estar y por la noche se crea un ambiente en el que estar verdaderamente a gusto. Hay varios sitios que conocer en los alrededores aunque quizás la mejor época para ir no sea agosto ya que hace demasiado calor para cualquier actividad. Maribel es encantadora y trata de que estés lo más a gusto posible. Mil gracias por todo, y perdona que te levantáramos de la cama por dejarnos la puerta cerrada con las llaves dentro. En resumen, una semana estupenda que pasó volando.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Nieves R.

Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025