8/10 Good
Verified traveller
Travelled with family
26 Jul 2025
Familjesemester
Jag bodde på hotellet under en vecka i slutet på juli och har överlag haft en trevlig upplevelse, men det finns några saker som drar ner betyget.
Hotellet är exklusivt, välstädat och har ett fint läge. Rummet var fräscht och hade en vacker utsikt över omgivningarna. Städningen var punktlig och noggrann varje dag, och faciliteterna höll hög standard med ett bra urval för både barn och vuxna. Maten var också bra.
Tyvärr finns det några brister som är svåra att förbise:
• Sängarna var väldigt hårda. Det kändes som att sova direkt på en träplanka, och varken jag eller min partner sov särskilt bra under vistelsen. Detta är förstås en smaksak, men det bör nämnas då komforten i sängen är en viktig del av hotellupplevelsen.
• Poolområdet såg inbjudande ut, men efter ett dopp märkte vi att våra badkläder fått gråaktiga fläckar som inte gick bort i tvätten. Det kändes väldigt tråkigt, särskilt eftersom det förstörde helt nya badbyxor. Som tur var hade vi extra badkläder och hotellet gjorde rent badkläderna innan vi checkade ut.
• Receptionens bemötande lämnade tyvärr mycket att önska. Vid frågor eller problem möttes vi av en ganska likgiltig attityd. Vi fick känslan av att vi snarare störde än fick hjälp, vilket verkligen drar ner helhetsintrycket. Det är synd, för i övrigt var servicen på hotellet bra, särskilt från städpersonalen och de som ansvarade för faciliteterna.
Sammanfattningsvis: ett fint och exklusivt
Verified traveller
Stayed 6 nights in Jul 2025






















