Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Villa 500 metrin päässä Avolan merestä ja 4 km Noto-barokista

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Villa 500 metrin päässä Avolan merestä ja 4 km Noto-barokista valokuvagalleria

Ranta lähistöllä, aurinkotuoleja
Ulkouima-allas
Jääkaappi, uuni, liesi, kahvin-/teenkeitin
Ruokailu
Ulkoruokailutilat

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Koko koti

1 makuuhuone3 henkilöä55 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Avola, Sicily
  • Place, Chiesa Madre di San Nicolò
    ‪9 min ajomatka‬
  • Place, Teatro Garibaldi
    ‪9 min ajomatka‬
  • Place, Lido di Noton ranta
    ‪20 min ajomatka‬
  • Airport, Comiso (CIY-Vincenzo Magliocco)
    ‪86 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Villa 500 metrin päässä Avolan merestä ja 4 km Noto-barokista

Villa koostuu:
1 olohuone keittiö, 1 kylpyhuone suihkulla, 2 makuuhuonetta (nukkuu 4/5),
 ulkoterassi varustettu huvimaja, pöydät ja tuolit, grilli, ulkosuihku. Huvila sijaitsee puistossa, jossa on vuosisatoja vanhoja oliivitarhoja noin 10 000 neliömetriä. Auton ja moottoripyörän pysäköinti sijaitsee kiinteistön sisällä.
Huvila on helposti saavutettavissa, sillä se on valtion valtatien 115 vieressä, kilometriä 383. 4
 1 km Avolasta ja 800 metrin päässä kehätien risteyksestä; se on myös kaukana samasta valtiotietä pitkin, vain 5 km: n päässä Notosta ja 22 km: n päässä Syracusesta.
Ihanteellisessa maantieteellisessä tilanteessa, Syracusen ja Noton välillä, on Avola, mantelipuun ja Nero d'Avolan koti. Itäpuolella hienot ja kultaiset hiekkarannat kattavat läpinäkyvän meren, kun taas länteen vuoristo on tervetullut vesiputouksien ja lampien välillä, Cava grande del Cassibile. Muutaman minuutin päästä pääset Vendicarin varaukseen, Marzamemiin, jossa on kuuluisa tonnare, virtojen saari, kaunis Noto, jossa on barokki, Syracuse ja kuuluisa Ortigia; tällaisessa erityisympäristössä 1800-luvun lopusta lähtien assosioitunut perhe, joka on viljelty ja viiniköynnetty alueelle tyypillisiä viinirypäleitä, lähinnä Nero d'Avola, on saanut viereisissä huoneissa kellarin ja omistajan huvilan 4 erittäin mukavaa riippuvuutta, hienosti kalustettua sisältää kaikki mukavuudet, yhteensä 12 vuodepaikkaa.
Tämä loma-asunto sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Teatro Garibaldi. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ulkouima-altaan. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja parvekkeen.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, parveke ja vuodesohva
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Teatro Garibaldi ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Chiesa Madre di San Nicolò
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä
  • Rantatuolit

Uima-altaat/kylpylä

  • Ulkouima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Itsepalvelupesula lähistöllä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Huoneessa esteettömyyttä helpottavat ominaisuudet
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu pyynnöstä

Sijainti

  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä lahtea
  • Lähellä meren rantaa
  • Lähellä outlet-ostoskeskusta
  • Maaseudulla
  • Sairaalan lähellä

Tekemistä

  • Valinnaisia golfetuja
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Luolaretkeilyä lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Metsästysmahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Viinitilakierroksia lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Yksikön koko: 55 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT089002C29B4P9WUS

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Villa 500 meters from the sea of Avola and 4 km from the Baroque of Noto – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 7 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 7 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 7 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 7 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 7 arvostelua

9,2/10

Siisteys

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

francesco

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Struttura nuova in una posizione, tra Noto ed Avola che permette di raggiungere in poco tempo tante località d’interesse
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Ilona D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja sijainti
Huonoa: Listauksen paikkansapitävyys

Zwei Wochen Urlaub in Avola und Umgebung

Die Unterkunft hat eine günstige Lage, um die südliche Ostküste Siziliens zu erkunden. Mit dem Auto kann man die hübschen Städte Avola, Noto, Ragusa und Syrakus bequem erreichen. Auch Einkaufsmöglichkeiten und die Strände sind in wenigen Minuten mit dem Auto erreichbar. Die Entfernung zum Meer beträgt etwa 3 Kilometer. Die Vermieter Francesco und Angelica wohnen vor Ort und sind sehr freundlich. Die Unterkunft war sauber und nach einer Woche wurden die Bettwäsche und die Handtücher gewechselt. Die Klimaanlage funktionierte sehr gut. Leider ist die Bezeichnung als "Villa in einem Park von Olivenbäumen" nicht zutreffend. Es handelt sich um ein Nebengebäude, das zum Teil zur Ferienwohnung umgebaut wurde. Die angrenzenden Gebäudeteile werden als Wirtschaftsräume genutzt. Das gelbe Haus auf dem Foto steht etwa 30 Meter entfernt und ist ein Wohnhaus, in dem unter anderen die Vermieter leben. Auch die Angabe, dass es zwei Schlafzimmer gibt, ist falsch. Alle Schlafplätze befinden sich in einem einzigen, großen Raum. Im oberen Bereich steht wie auf dem Foto zu sehen ein Doppelbett. Darunter gibt es ein weiteres Bett, eine Couch und einen Schrank mit Fernseher. Kühlschrank, Herd, Küchenschränke und ein Esstisch mit 4 Stühlen stehen im selben Raum. Abgeteilt ist nur das Bad. Für zwei Personen waren die Ausstattung und der Platz ausreichend. Die Terrasse mit Sonnendach und Sitzmöbeln befindet sich direkt vor der Ferienwohnung. Leider gibt es keine Trennung des Sitzbereiches der Feriengäste vom unmittelbar angrenzenden Parkplatz der Bewohner. Deshalb haben wir den Pool nicht genutzt. Aus unserer Sicht vermitteln die Fotos einen falschen Eindruck. Die Unterkunft ist eine zweckmäßige Bleibe für ein paar Nächte, wenn man die Umgebung erkunden möchte. Für einen längeren Urlaub würden wir die Ferienwohnung nicht unbedingt weiter empfehlen.
Yöpyi 13 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Denis V.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Good place

We spent 4 nights and really appreciate the location as it’s very nearby of plenty of activities. The only concern could be during the night some dogs barking and noices around could affect people with sensitive sleep…. Warm thank to Francesco & his family despite barrier of language we felt their concern to be sure that we would spend nice time and we did! GRAZIE!!!!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

silvia s.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

vacances a' la mer

Francesco le proprietaire est un vrai hote qui met sa connaissance de la region et sa sympatie a' disposition sans compter. le studio est frais et a' moins de 10 min de voiture de plages inoubliables.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Roberto B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Ottima posizione e posto incantevole

Assieme alla mia compagna abbiamo vissuto una vacanza incantevole fra natura e cultura. Grazie alla posizione delle Dimore del Carrubo abbiamo conciliato le visite a Noto, Marzamemi e naturalmente Avola fra Barocco, liberty e le spiagge di sabbia dorata. Della Tenuta bbiamo apprezzato il silenzio e la tranquillità degli spazi verdi contornati dagli Ulivi immensi e naturalmente il Carrrubo (oasi di fresco). Il loft è curato nei dettagli. Pulizia eccellente. I proprietari , Francesco e Angelica , sempre disponibili, gentili e mai invadenti. Consigliatissimo.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2021
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

Davide F.

Relax e cortesia

Molto bello il posto e l appartamento. Cercavamo un posto dove poter stare tranquilli con il nostro cane ed è stato ideale.Mare a pochi minuti così come il centro commerciale . Notti in assoluto silenzio ed aria pulita. Proprietari simpatici ed efficienti ci hanno fornito tutte le indicazioni necessarie. Consigliato.
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

francesco c.

Struttura nuovissima e ottima posizione

La bella struttura è immersa nel verde degli uliveti e limoneti, la posizione in zona molto tranquilla e nello stesso tempo vicina ai molti luoghi di interesse della Sicilia sud Orientale. La dependance dove siamo stati ospiti mia moglie ed io è nuovissima e climatizzata . A un min da Avola e vicino a tante località balneari stupende. I proprietari molto cordiali, ottimi conoscitori del territorio , ci hanno dato qualche "dritta" sui luoghi da visitare : Noto e Ortigia. Abbiamo apprezzato la possibilità di muoverci in bici x arrivare al centro storico di Avola. La colazione al bar in piazza è consigliatissima a chi piacciono i dolci di mandorla e vuole respirare la "Sicilianità" vera, bella ed elegante. Il ristorante adiacente ottimo. Ottimo anche il nero d'Avola della zona.