Koko loma-asunto

Le Bel Etage - Huoneistohotelli Lyonissa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Le Bel Etage - Huoneistohotelli Lyonissa valokuvagalleria

Ulkopuoli
Sisätilat
2 makuuhuonetta, tallelokero huoneessa, Wi-Fi, vuodevaatteet
Ulkoruokailutilat
Sisätilat

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä76 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Bad Ems, Rhineland-Palatinate
  • Place, Nassauin luonnonpuisto
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Lahnin vaellusreitti
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Emser Therme
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Airport, Mainz (QFZ-Mainz Finthen)
    ‪77 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Le Bel Etage - Huoneistohotelli Lyonissa

Le Bel -kerros:
Logierhaus Stadt Lyon on 200 vuotta vanha, kestävästi kunnostettu, klassistinen majoitustalo, jossa on 4 ylellistä huoneistoa Bad Emsin Euroopan kylpyläkaupungin kukoista alkaen. In 1. Yläkerran asunnossa "Le Bel Etage" on parveke joelle, se sopii 4 henkilölle ja pääsee hissillä. Kylpyläkeskus ja Kurwaldbahn ovat korkeimmalla mahdollisella säteellä. 400 m etäisyys. Pyynnöstä mukana oleva henkilö voidaan majoittaa erilliseen huoltohuoneistoon pääosastossa.

Lyonin kaupunki rakennettiin 1830-luvulla ja oli yksi monista Bad Emsissä sijaitsevista majoitusvaihtoehdoista Euroopan hyvinvointimatkailuun keisarillisen aikakauden aikana. Pariisin lääkärit, aateliset St. Pietari ja kuka tahansa, joka halusi liittyä eurooppalaiseen laitokseen, vietti muutaman viikon vuodessa täällä nähdäkseen ja tekemään jotakin heidän terveyttään. Vuosien 2014 ja 2018 välisenä aikana rakennus kunnostettiin aidosti ja tarjoaa nyt vieraillemme kaikkialta maailmasta keisarillisen aikakauden loistoa yhdistettynä moderniin mukavuuteen. Bad Emsin keskustassa. Huoneistossa "Le Parterre" meillä on liikuntarajoitteisille sopiva huoneisto, jossa on makuuhuone, kylpyhuone ja olohuone sekä yksityinen pääsy Felsenhofiin.  Huoneisto "Le Belle Etage" ensimmäisessä. Ensimmäinen kerros ja Le Deuxième -lattia 2. kerroksessa. Yläkerrassa on parveke, jolta on näkymät joelle upeaan spa-tilaan, ja niissä on 2 erillistä makuuhuonetta, olohuone, jossa on minikeittiö ja ylellinen kylpyhuone, jossa on tarpeeksi tilaa pienille ryhmille ja matkustajille. Vuonna 3. Yläkerrassa on huoneisto "Au Ciel", jossa on 1 makuuhuone, olohuone, jossa on loggia joelle, ylellinen kylpyhuone ja yksityinen pä��sy kiviseen kattoterassille, jossa on poreallas, keinutuoli ja grilli-pöytä - hissillä pääsee kaikkiin ylempiin kerroksiin. Kaikissa huoneistoissa on mahdollisuus, matkakumppani yhden makuuhuoneen huoneistossa "Le Service" 3. kerroksessa Yläkerran sijoittamiseksi erikseen - kuten Kaiserin aikana.

Saapuminen on mahdollista klo 15.00–22.00 ja lähtö klo 7.00–11.00.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lahnin vaellusreitti. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi kattoterassin ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja parvekkeen.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja parvekkeen
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, hissi ja kattoterassi
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Nassauin luonnonpuisto ja Lahnin vaellusreitti
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön kattoterassin, pyykinpesutilat ja hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Kattoterassi
  • Parveke
  • Veteen vievä kävelyreitti

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Huoneessa esteettömyyttä helpottavat ominaisuudet
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Tallelokero

Tekemistä

  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei savuvaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 76 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettei majoituspaikassa ole häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

107812_184030
Le Bel Etage - Lodging House City of Lyon Bad Ems
Le Bel Etage - Lodging House City of Lyon Private vacation home

Le Bel Etage - Lodging house city of Lyon – arvostelut