THEhotel at LIPPISCHER HOF

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan THEhotel at LIPPISCHER HOF valokuvagalleria

Cocktailbaari
Kattoterassi
Kahden hengen deluxe-huone | Allergiatestatut vuodevaatteet, minibaari, tallelokero huoneessa
Yhden hengen deluxe-huone | Allergiatestatut vuodevaatteet, minibaari, tallelokero huoneessa
Sisäuima-allas

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Baari
  • Kylpylä
  • Uima-allas
  • Aamiainen saatavilla
  • Lemmikkiystävällinen

Tutustu alueeseen

Map
Mauerstr. 1-5, Bad Salzuflen, 32105
  • Gradierwerken
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Kurpark
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Messezentrum Bad Salzuflen (messukeskus)
    ‪7 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen deluxe-huone

  • 25 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Yhden hengen deluxe-huone

  • 25 m²
  • 1 henkilö
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

THEhotel at LIPPISCHER HOF

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu 2 ravintolaa ja täydet kylpyläpalvelut
Tässä savuttomassa hotellissa on 2 ravintolaa, täydet kylpyläpalvelut ja sisäuima-allas. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on baari/aulabaari, sauna ja ympäri vuorokauden auki oleva business center.
THEhotel at LIPPISCHER HOF tarjoaa 35 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, designer-hygieniatuotteet, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Allergiatestatut vuodevaatteet ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä hotellissa käytössäsi on sisäuima-allas ja sauna.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Asiakkaat voivat hemmotella itseään käymällä majoituspaikassa olevassa kylpylässä, jossa on 2 hoitohuonetta. Palveluihin kuuluu hierontapalvelu. Kylpylä on auki joka päivä.
THEhotel at LIPPISCHER HOF sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Teutoburg Forest-Egge Hills Nature Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 2 ravintolaa ja täyden palvelun kylpylän.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos paikallinen ja kansainvälinen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi Walter´s Pharmacy
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan sisäuima-altaassa
  • Majoituspaikan kylpylä hemmottelee asiakkaitaan hieronnoilla
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla sauna
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Teutoburg Forest-Egge Hills Nature Park ja 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Gradierwerken
  • Majoituspaikkaan voi tuoda koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
THEhotel at LIPPISCHER HOF tarjoaa asiakkaidensa käyttöön täydet kylpyläpalvelut, sisäuima-altaan ja saunan. Majoituspaikasta löytyy 2 ravintolaa. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Business-palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva business center ja 4 kokoushuonetta. THEhotel at LIPPISCHER HOF tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, myyntiautomaatin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 6.30–10.00 ja viikonloppuisin klo 7.00–11.00.
Walter´s Pharmacy – ravintola, jonka erikoisuutena on paikallinen ja kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee illallisen. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Lasten ruokalista on saatavilla. Varaus on pakollinen.
Spirit of India – cocktailbaari paikanpäällä. Auki joka päivä
Akaiten – ravintola, jonka erikoisuutena on japanilainen keittiö. Ravintola tarjoilee illallisen. Varaus on pakollinen. Auki joka päivä

Puhutut kielet

Englanti ja saksa

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä kattamaton pysäköinti (EUR 9 per päivä)
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta klo 6.30–10.00 arkipäivisin ja 7.00–11.00 viikonloppuisin; 21 EUR per henkilö
  • 2 ravintolaa
  • Baari/aulabaari

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Akaiten
  • Spirit of India
  • Walter´s Pharmacy

Tekemistä

  • Sauna
  • Sisäuima-allas
  • Täyden palvelun kylpylä

Perheystävällinen

  • Ilmainen vauvansänky
  • Pyykinpesutilat
  • Sisäuima-allas
  • Syöttötuoli
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • 4 kokoushuonetta
  • Ympäri vuorokauden avoinna oleva business center

Ulkotilat

  • Terassi

Täyden palvelun kylpylä

  • 2 hoitohuonetta
  • Hierontaa
  • Kylpylä avoinna joka päivä

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Kaiteet portaikoissa
  • Matalalla olevat pistorasiat kylpyhuoneessa
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • Juhlasali
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Ilmainen vauvansänky
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Designer-hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Minibaari

Muuta

  • Lämmitys
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 20 EUR per lemmikki per yö
  • Vain koirat sallitaan
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 65.00 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. välisenä aikana 3.70 EUR per henkilö per yö aikuisilta; 2.00 EUR per yö asiakkailta, jotka ovat korkeintaan 14 vuotta vanhoja.
  • Kaupunginperimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 4.00 EUR per henkilö, per yö aikuisilta; 2.00 EUR per yö asiakkailta, jotka ovat korkeintaan 14 vuotta vanhoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 21.00 EUR per henkilö
  • Kattamaton omatoiminen pysäköinti: 9.00 EUR per päivä
  • Lemmikit: 20 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Siivous on saatavilla lisämaksusta.
  • Lisävuode: 65.00 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.

Lisämaininnat

  • Hierontapalvelut tulee varata etukäteen. Voit tehdä varauksen ottamalla yhteyttä hotelliin ennen saapumista käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

THEhotel LIPPISCHER HOF Hotel Bad Salzuflen
THEhotel LIPPISCHER HOF Hotel
THEhotel LIPPISCHER HOF Bad Salzuflen
THEhotel LIPPISCHER HOF
THEhotel at LIPPISCHER HOF Hotel
THEhotel at LIPPISCHER HOF Bad Salzuflen
THEhotel at LIPPISCHER HOF Hotel Bad Salzuflen

THEhotel at LIPPISCHER HOF – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 14 kautta 25 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 8 kautta 25 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 25 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 25 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 25 arvostelua

9,2/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

6,8/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,6/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Ausbaufähig

Schönes Hotelzimmer, Saunabereich bedarf Aufmerksamkeit bzgl. Instandhaltung und ist eher klein. P Restaurant: Hier stimmt das Preisgefüge nicht mit der gebotenen Leistung überein. Bar: Top Sehr freundliche und hilfsbereite Angestellte.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Søren

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2023

10/10 Loistava

Franciele

Yöpyi 1 yön joulukuussa 2022

4/10 Huono

Christina

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Enttäuscht

Hätte sicher schön sein können. Nach einem langen Tag freuten wir uns auf den Aufenthalt. Leider wurde uns im Hotel von Anfang an das Gefühl vermittelt zu stören. Parkgarage? Ja die ist natürlich voll. Parken Sie mal im Parkhaus die Straße runter. Beim Zimmer war dann das Schloss kaputt, man kam gar nicht erst hinein. Wir bekamen dann ein größeres Zimmer zugewiesen, welches leider nicht vorbereitet war, es gab keine Handtücher dort. Nach telefonischer Bestellung haben wir 30 min vergeblich auf Handtücher gewartet und sind selbst zur Rezeption zurück. Ach Handtücher? Ja ok, kommen gleich. Nach weiter 15 min kam jemand, allerdings war es dann zu spät, um noch in den Wellness Bereich zu gehen. Zimmer ansich schön, Flure und Hotel allgemein etwas angestaubt. Mit freundlicherem Personal wäre es sicher schön gewesen..
Yöpyi 1 yön elokuussa 2022

8/10 Hyvä

Jan

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ein Teil des Personals war sehr freundlich, ein Teil nicht. In Summe alles ok, aber noch ausbaufähig.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Kevin

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Will be back

Really execellent hotel with lots of quirky touches. Balcony in room was great, sauna and pool were excellent and breakfast was great. I also loved the different restaurant options and the adjacent cocktail bar
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2022

8/10 Hyvä

Ali

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2022

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Business Trip

Simply Perfect
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2022

8/10 Hyvä

Tim

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2021

10/10 Loistava

Jann Mosgaard

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2021

10/10 Loistava

Björn

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Sauber, Leise, Modern und ein bequemes Bett

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2021

8/10 Hyvä

Daniel

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2021

10/10 Loistava

Dennis

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Auch in Pandemiezeiten: Immer wieder gerne!

Auch in Pandemiezeiten professioneller Check-In, wie immer freundlich. Zimmer wie immer sauber, Frühstück etwas weniger Auswahl als sonst, was aber aufgrund der Auslastung absolut nachvollziehbar ist. Zwei unserer Azubi's hatten ihre erste Dienstreise mit diesem Aufenthalt und haben einen tollen Eindruck von Dienstreisen, die in schönen Hotels wirklich angenehm sein können, erhalten.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2021

10/10 Loistava

Mike

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Rundum zufrieden

Sehr schönes Haus mit einer sehr guten Ausstattung. Ich komme gern wieder
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2020

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2020

8/10 Hyvä

Ramon

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

NIce hotel close to centre of town

Paid parking under the hotel ,very friendly staff good facilities but adjoining restaurant was very expensive ,close to amenities in town
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2020

10/10 Loistava

Dennis

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Wie immer: Top!

freundlicher und professioneller Empfang an der Rezeption; Zimmer sind stylisch eingerichtet, modern und sauber (auch wenn in unserem Zimmer die Tapete verkehrt herum angebracht war - erkennbar am Vogel, der auf dem Kopf steht ;-)). Frühstücksraum mit toller Aussicht, professioneller und schneller Service - speziell in COVID19-Zeiten besonders wichtig! Tolle Lage zur Innenstadt. Einziges Manko: man sieht nicht immer zu 100%, ob Parkplätze auf dem Hotel-Parkplatz frei sind - fährt dann drauf, und benötigt zum Verlassen des Parkplatzes einen Chip des Hotels.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Toller Aufenthalt übers Wochenende

Toller Aufenthalt in der Champagner Suite. Frühstück einfach grandios. Großzügige Suite, toller Service, sehr aufmerksam, zentrale Lage, Wellness leider noch wegen Covid-19 geschlossen. Kommen bestimmt wieder
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2020

10/10 Loistava

Markus

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Der Aufenthalt war sehr gut und alles hat gepasst.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2019

4/10 Huono

Muammer

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Als wollten sie sich an mein Geldbeutel klammern..

Parkhaus unter aller Kanone. Kostet pro Nacht 11€, dafür hat man auch extra kleine Parkplätze. Mein Tipp: Nicht benutzen. Rechts vom Eingang auf der gegenüberliegenden Straßenseite gibt es einen wesentlich angenehmeren Parkplatz Die Übernachtung kostet ca. 120€, aber man muss für einen Bademantel eine Leihgebühr von 5€ zahlen. Wo gibt es sowas? Andere Hotels kosten weit weniger, haben umfangreichere Wellnessangebote und wer soll's glauben?! Bademantel gibt's für umme.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2019

10/10 Loistava

Christian

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2018

8/10 Hyvä

Ralf

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Modernes Kurhotel

Ruhiges und sehr komfortabelste Zimmer. Alles sauber und einladend. Ein Minuspunkt ist die Parkplatzsituation. Parken ist nur auf einem kleinen bewirtschafteten Parkplatz (8€) oder in der Tiefgarage (11€) möglich. Der Glanzpunkt ist allerdings das Frühstück. Ausgewogen und üppig. Am besten auf der Dachterrasse im 3.Stock mit Blick über Bad Salzuflen

10/10 Loistava

Stefan, Nuremberg

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

great hotel

everything on top level great interieur, modern, flair, art hotel touch
Yöpyi 1 yön elokuussa 2017