Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
On the Elbe - House Minuet
Loma-asunto, jossa on keittiö ja patio
Tämän savuttoman loma-asunnon palveluihin kuuluu pyykinpesutilat, puutarha ja grillejä. Loma-asunnossa asiakkaiden käytössä on 2 makuuhuonetta sekä ilmainen Wi-Fi ja terassi. Asiakkaiden käytössä on keittiö, jossa on astianpesukone, sekä pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta.
Huoneessa on patio. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Keittiö, jossa on astiat/ruokailuvälineet, astianpesukone ja kahvin-/teenkeitin.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Elben hiekkakivivuoret. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 2 kylpyhuonetta
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Národní park České Švýcarskon kansallispuisto ja 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Nationalpark Sächsische Schweizin kansallispuisto
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Astianpesukone
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Makuuhuoneet
2 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
2 kylpyhuonetta
Pyyhkeet saatavilla
Viihdetarjonta
Kaapeli-/satelliittikanavat
Ulkotilat
Grilli
Patio
Puutarha
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Lemmikit
Lemmikkiystävällinen
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
Puutarha
Yksikön koko: 89 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietä ä
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
FD_FEONDI_1025_16
On the Elbe - House Minuet – arvostelut
Arvostelut
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 7 kautta 9 arvostelua
10–Loistava
7
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 9 arvostelua
8–Hyvä
2
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 9 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 9 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 9 arvostelua
2–Hirveä
0
9,4/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Anke S.
5.9.2025
Hyvää: Siisteys
Eine sehr schöne Unterkunft mit gut ausgestatteter Küche. Es hat uns an nichts gefehlt. Die Kommunikation mit der Vermieterin war unkompliziert. Anfragen wurden schnell beantwortet. Wir können diese Unterkunft bedenkenlos weiterempfehlen.
Anke S.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Miriam R.
10.4.2025
Hyvää: Siisteys
wunderschöne Frühlingstage in der Sächsichen Schweiz
Wir waren bereits das zweite Mal hier, auf expliziten Wunsch unserer Teenie-Kids und haben den Aufenthalt wieder sehr genossen. Das Haus ist sehr sauber, modern und gemütlich. Viele toller Wander- und Klettersteigrouten in nächster Umgebung.🥾.
Miriam R.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Karola P.
22.4.2024
Hyvää: Siisteys
👍
👍
Karola P.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024
8/10 Hyvä
Ulrich H.
8.4.2024
Hyvää: Siisteys
Schön eingerichtete Ferienwohnung an der Elbe
Super geeignet für einen Wanderaufenthalt in der Sächsischen Schweiz, ein sehr gutes Bio-Restaurant in der Nähe, zwei Schlafzimmer mit jeweils eigenem Bad, eine gut ausgestattete Küche: rundum empfehlenswert. Wenn es mit den Parkplätzen vor dem Haus einmal eng wird, dann gibt es am Ortseingang von Bad Schandau in ca. fünf Minuten Fußentfernung Parkplätze entlang der B172.
Ulrich H.
Yöpyi 6 yötä huhtikuussa 2024
10/10 Loistava
Enrico S.
1.4.2024
Hyvää: Siisteys
Vollumfänglich zufrieden
Top Lage, top Unterkunft, wir kommen wieder.
Enrico S.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024
10/10 Loistava
Felix W.
10.3.2024
Hyvää: Siisteys
Schön wohnen mit Blick auf die Elbe
Wundervolles modernes Haus. Wir haben den Aufenthalt sehr genossen.
Felix W.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024
8/10 Hyvä
Miriam R.
20.4.2023
Hyvää: Siisteys
Schönes Haus
Uns hat die Woche sehr gut gefallen. Das Haus ist modern, gemütlich und ansprechend eingerichtet. Die Vermieterin sehr nett. Für den Hund etwas schade, dass es kein eingezäuntes Grundstück gibt. Aber die Elbe direkt vor der Tür ist super.
Miriam R.
Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2023
10/10 Loistava
Peter S.
26.3.2023
Hyvää: Siisteys
Bis auf Kleinigkeiten sehr zu empfehlen
Am Geschirr könnte man noch etwas aufrüsten, ansonsten alles i.O.