Koko huoneisto

Huoneisto Monsanto I 2 makuuhuoneen nukkuu 5

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Huoneisto Monsanto I 2 makuuhuoneen nukkuu 5 valokuvagalleria

Suorakulmainen uima-allas, jossa on kirkas, sininen vesi, ja sen ympärillä on kivilaatoitettu allasterassi. Taustalla näkyy kivirakennus, jossa on kalteva katto, ja puinen aita rajaa nurmialuetta, jossa kasvaa puita ja pensaita.
Kivestä rakennettu rakennus, jossa on puutarha, ulkotila istumiseen ja kävelyreitti.
Ruokailutila, jossa on kahdelle katettu pöytä, tuolit, maljakko kukkineen ja seinällä oleva kartta.
2 makuuhuonetta, vauvan matkasänky, ilmainen Wi-Fi
Kivestä rakennettu rakennus, jossa on laattakatto, ulkona oleva oleskelualue pöytineen ja tuoleineen sekä rivi rantatuoleja.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta5 henkilöä110 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Monsanto I, Tuscany

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Huoneisto Monsanto I 2 makuuhuoneen nukkuu 5

Appartamento Beatrice on vanha kylä, joka sijaitsee kukkulan laella Chianti-alueen sydämessä. Viinitarhojen, oliivilehtojen ja tammemetsien ympäröimä, se tarjoaa todellisen tunteen eläessään tämän lumoavan maa-alueen itse.
Taloon pääsyä vieraitamme häikäisee ympäröivän maiseman viehättävä kauneus. Kukkulalta silmä kohtaa Chianti-alueen erilaisia sieluja, sekä luonnollisia että taiteellisia, kuten romaaninen Pyhän Pyhän kirkon. Pietari Ceddassa ja alas Elsajoen laaksoon.
Talo sijaitsee Sienan ja Firenzen kreivikuntien rajalla, mikä antaa sille lisää viehätysvoimaa, muistuttaen näiden kahden kilpailevan kaupungin historiallisista kiistoista tämän tärkeän alueen verkkotunnuksesta.
Mäkeä, jossa kylä sijaitsee, on upeat näkymät keiju maisemaan, virkistäen sielusi ja henkesi. Loma-asunnolla Beatrice on mahdollista elää lomallasi eri tavoin: absoluuttisesta rentoutumisesta ja yksinäisyydestä suurimpaan aktiviteettiin. Taiteen ystäville kaikki tärkeimmät taiteelliset kaupungit, kuten Siena, San Gimignano, Firenze tai Volterra, ovat vain muutaman kilometrin päässä.
Erityisen houkuttelevia ovat myös pienet kylät ja tyypilliset romaaniset maakirkot, jotka kirjaimellisesti ympäröivät taloa; useimpiin niistä pääsee helposti rauhallisten ja rentouttavien kävelyretkien kautta Chianti-rinteillä.

Vieraiden käytettävissä:
Allas (10x5 m) on jaettu muiden 3 huoneiston kanssa ja se sijaitsee noin 30 metrin päässä asunnosta.
Etäisyydet:
San Donato Poggio 8 km; Siena 25 km; San Gimignano 30 km; Firenze 45 km; Pisa 100 km. Rooma 250 km.
Pysäköinti tontilla.
Moottoriajoneuvojen pääsy taloon: 3 km päällystämättömän tien kautta, joka ei sovellu urheiluautoon.

===== MAJOITUKSEN KUVAUS =====
Huoneisto on kahdessa kerroksessa (110 neliömetriä).
Pohjakerroksessa on sisäänkäynti, ruokasali ja keittiönurkkaus, täysin varustettu uuni, astianpesukone ja pesukone, olohuone satelliittitelevisiolla, iso kahden hengen huone ja kylpyhuone suihkulla, bidee ja wc.
Yläkerrassa on iso makuuhuone, jossa 3 erillistä vuodetta, pieni parvi, jossa 1 ylimääräinen sänky (pyynnöstä ja ilmaiseksi), ja kylpyhuone, jossa suihku, bidee ja wc.

Huoneistossa on oma puutarha, jossa on pöytä ja tuolit ja grilli.
LAITTEET JA PAIKALLISET PALVELUT
◦Täysin kalustettu terassi
◦Yksityinen puutarha
◦Dishwasher
AirHiustenkuivaaja
◦Toaster
◦Pesukone
◦Televisio
◦Pinnasänky ja syöttötuoli pyynnöstä (ilmainen)
◦ Grilli
◦Iron ja silityslauta
CD-soitin
Amerikkalainen kahvinkeitin
◦Moka kahvipannu
Tämä huoneistohotelli sijaitsee lähellä kohdetta Castello della Paneretta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja terassi
  • Sijaitsee 19,9 km:n päässä kohteesta Antinori Chianti Classicossa ja 22 km:n päässä kohteesta Tenuta Torciano -viinitila
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Liesi
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Stereot
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Kalustettu parveke/patio
  • Puutarha
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Polkupyöriä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Polkupyöriä
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 110 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Lämmitysmaksu: 5 EUR per kuutiometri

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT048054B4M6C27ZFY
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Monsanto I 2 Bedrooms Sleeps 5 Barberino Val D'elsa
Apartment Monsanto I 2 Bedrooms Sleeps 5 Barberino Val D'elsa
Apartment Monsanto I 2 Bedrooms Sleeps 5
Monsanto I 2 Bedrooms Sleeps 5 Barberino Val D'elsa
Monsanto I 2 Bedrooms Sleeps 5
Apartment in Monsanto I With 2 Bedrooms Sleeps 5
Apartment Apartment in Monsanto I With 2 Bedrooms Sleeps 5
3973001
Monsanto I 2 Bedrooms Sleeps 5

Appartamento Beatrice - Apartment with pool – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 10 kautta 10 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 10 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 10 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 10 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 10 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Posarelli Villas GB ltd.

Review for stay from 10 June 2017 to 17 June 2017

L'appartement est propre et agréable et bien équipé. L'emplacement est fantastique!
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Review for stay from 10 June 2017 to 17 June 2017

L'appartement est propre et agréable et bien équipé. L'emplacement est fantastique!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Posarelli Villas GB ltd.

Review for stay from 18 August 2018 to 25 August 2018

Good house, clean and spacious. The surroundings are beautiful. Very good to reach the most important places in Tuscany. Good to recommend.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Nicolò R.

Review for stay from 26 May 2018 to 02 June 2018

Gemütliches Haus in wunderschöner Gegend. Auch für lange Spaziergänge sehr geeignet und natürlich sowieso um die ganze Toskana zu erkundigen. San Donate ist ganz nah und ganz besonders hübsch. Lange nicht so überlaufen wie die grossen Städten oder San Gimignano. Vielen Dank für den schönen Aufenthalt.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Posarelli Villas GB ltd.

Review for stay from 07 July 2018 to 14 July 2018

The property is in a beautiful but quiet location surrounded by spectacular Tuscan scenery. The apartment was spacious and generally cool inside despite the high temperatures outside. The pool area is superb with extensive paving and plenty of sun-loungers
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Review for stay from 18 August 2018 to 25 August 2018

Wunderbar grosse Wohnung für eine Familie von 4 Personen. Die Einrichtung ist einfach und funktionell, der Garten mit Schwimmbad ist grossartig! Hier kann man wunderbar Urlaub verbringen und sich erholen. Der Garten und das Schwimmbad seine sehr gepflegt. Das Schwimmbad wird fast täglich kontrolliert und die Blumen werden gegossen. Alles sehr schön.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Posarelli Villas GB ltd.

Review for stay from 18 August 2018 to 25 August 2018

Wunderbar grosse Wohnung für eine Familie von 4 Personen. Die Einrichtung ist einfach und funktionell, der Garten mit Schwimmbad ist grossartig! Hier kann man wunderbar Urlaub verbringen und sich erholen. Der Garten und das Schwimmbad seine sehr gepflegt. Das Schwimmbad wird fast täglich kontrolliert und die Blumen werden gegossen. Alles sehr schön.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Review for stay from 18 August 2018 to 25 August 2018

Good house, clean and spacious. The surroundings are beautiful. Very good to reach the most important places in Tuscany. Good to recommend.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Review for stay from 07 July 2018 to 14 July 2018

The property is in a beautiful but quiet location surrounded by spectacular Tuscan scenery. The apartment was spacious and generally cool inside despite the high temperatures outside. The pool area is superb with extensive paving and plenty of sun-loungers
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Review for stay from 26 May 2018 to 02 June 2018

Gemütliches Haus in wunderschöner Gegend. Auch für lange Spaziergänge sehr geeignet und natürlich sowieso um die ganze Toskana zu erkundigen. San Donate ist ganz nah und ganz besonders hübsch. Lange nicht so überlaufen wie die grossen Städten oder San Gimignano. Vielen Dank für den schönen Aufenthalt.