Casa Los Angeles on yksityinen siirtomaa-boutique-talo, ja sitä kutsuttiin sillä, että kussakin huoneessa on enkeli kasvot sementtiseinässä. Vain yksi monista tyylikkäistä koskettamista löydät koko kodin. Historiallinen 2 makuuhuoneen hiljattain remontoitu perhehotelli on ihanteellinen koti yksityisyyttä, rentoutumista ja mukavuutta.
Great location! Cancunin historiallisen keskustan sydämessä vain puolentoista korttelin päässä ADO-bussipysäkiltä (kaikkiin nähtävyyksiin) ja puolen korttelin päässä Parque de las Palapasista. Kadun toisella puolella on suosittu La Habichuela -ravintola (keskustassa) ja muutaman minuutin kävelymatkan päässä olet Yaxchilan-kadun ravintoloista ja baareista.
Bussikuljetus kaikille yleisille uimarannoille Hotel Zone on korttelin päässä tai 10 minuutin taksimatkan odottaa sinua oven edessä.
Historiallinen Colonial 2 makuuhuoneen talo täysin kunnostettu ja kalustettu kauniilla kahdella virkistysalueilla, takana yksityinen puutarha on kaunis katettu patio Antique Ranskan laatat ja kalustettu ulkokalusteet, yksityinen virkistävä allas on 19. 7ft (6M) pitkä ja 5ft (1 .5M) syvälle oleskelutila ja teak auringonotto tuolit. Terassilla on hiili BBQ grilli pöytä ja tuolit sopii mainiosti cookouts ystävien tai mukava perhe illallinen.
On olemassa kaksi yksityistä makuuhuonetta (Aurinko ja Kuu huone). Molemmissa makuuhuoneissa on hiljainen inverter A / C-yksiköt ja kattotuulettimet, suuret kaapit, ylelliset tyynyt, laadukkaat lakanat ja kauniit queen-size-vuodevaatteet. Aurinko-huone on päällikkö, jossa on ulosvedetyt liukuovet katettuun puutarhaviljelyyn ja oma kylpyhuone, jossa on suuri suihku ja korkeat katot. Aurinkohuoneessa on myös HD-televisio täydellinen katsella elokuvia sängyssä. Kuu huoneessa on upeat näkymät uima-altaalle ja pääsy kauniisti koristeltu toinen kylpyhuone, jossa kylpyamme riittävän suuri kaksi ihmistä ja on suunniteltu näyttämään ja tuntumaan pieni uima-allas.
Viihtyisästi kalustetussa olohuoneessa ja makuuhuoneessa on kauniita, entisöityjä antiikki mosaiikkilaastia Pasta Tile lattiat, jotka ovat kaikkialla historiallisia siirtomaa-asuntoja Yucatanin niemimaalla (Google kaikki playadelcarmen / pasta-tiles /). Perinteiset paistetut savilattiat ovat ruokasalissa, keittiössä ja eteisessä.
Keittiö on kalustettu mukava korkea-top puu pöytä ja kaunis siirtomaa ikkunat näkymät eteen patiolle, Siinä on marmori työtaso, ruostumattomasta teräksestä laitteet, kaasuliesi, sähkö- ja mikroaaltouuni, leivänpaahdin, kahvinkeitin, astioita, viini / juominen lasi ja pöytäliinat. Kodinhoitohuone on varustettu pesukone / kuivuri.
My kaksikielisen isännöitsijä Lety, on kotoisin Jukatanin ja osa perhettämme. Hän päivystää 24 tuntia vuorokaudessa. Hän varmistaa sinulla on kaikki mitä tarvitset täydellinen loma ja Manuel, puutarhuri, päivittäinen huolehtii perusteet ja uima-allas.
Casa Los Angeles -hotellissa on vartioitu, aidatulla pysäköinti jossa tilaa kaksi pientä autoa. Wi-Fi on käytettävissä koko kotiin. Tuo Bluetooth-kaiuttimet nauttimiseen.
talon säännöt
Ei suuria puolueita, sulkuportit / edessä ja takana ovet koko ajan, Tupakointi sisällä kotiin.
Poolin säännöt
Ei sukellus, No Glass, ei Food Pool, Ei lapsia alle 5 vuotias
Ui omalla vastuulla
Toivottavasti rakastat kotimme kuin me. Käsittele sitä omana.