Vain 8 km päässä Luccan kaupungista, ei kaukana tunnetusta viinitieltä, asuinalueella on tämä pieni itsenäinen mökki, joka on kunnostettu huolellisesti ja muunnettu vieraanvaraiseksi lomamökiksi.
Talossa on oma puutarha (noin 400 neliömetriä), joka on varustettu pöydällä, tuoleilla ja grillauksella, ja puolittain maanalainen uima-allas (6,60 x 2,80 m - 1,20 m syvä), jossa on aurinkotuolit ja sateenvarjo.
Pysäköinti kiinteistöllä.
Loppusiivous 90,00 € kahden viikon oleskelusta ja 70,00 € viikossa.
Talvella loppusiivous on 30,00 € päivittäisen vuokran yhteydessä.
Vieraat voivat järjestää kävelyretkiä tai pyöräretkiä kukkuloilla tai käydä kauniilla historiallisilla huviloilla alueella Villa Mansi - Villa Reale, Villa Oliva ja Villa Torrigiani ja päästä helposti kauppoihin (100 m) ja ravintoloihin (1 - 2 km). Toscanan tärkeimpiin taidekaupunkeihin, kuten Firenzeen, Sienaan ja Pisaan, pääsee myös lyhyessä ajassa.
===== MAJOITUKSEN KUVAUS =====
Talo koostuu: sisäänkäynnistä alakerrassa iso takkahuone, vuodesohva kahdelle, satelliitti-tv, iso ranskalainen ikkuna pääsyä puutarhaan, keittiö / ruokailutila, jossa pöytä ja tuolit, liesi (4 poltinta) / uuni, astianpesukone, pesukone , jääkaappi / pakastin, keittiöstä ulkoisesti. Makuutila: 1 makuuhuone, jossa 2 erillistä vuodetta, 1 kahden hengen huone, uloskäynti puutarhaan, 1 kylpyhuone wc / bidee, suihku ja hytti.
Talo on sisustettu huolellisesti maalaismaiseen tyyliin, kattopalkit, terrakottalattiat ja seinät iloisilla pastelliväreillä.
Mahdollisuus vuokrata talo korkeintaan 2 hengelle keski-, matalan ja erittäin sesongin aikana vähentämällä viikkomaksua 15%.