Federico II Palace Hotel

4.0 tÀhden majoituspaikka

Valitse pÀivÀt nÀhdÀksesi hinnat

Majoituspaikan Federico II Palace Hotel valokuvagalleria

Ulkopuoli
Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sÀnkyÀ) | Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytÀ, ilmaiset vauvansÀngyt
Baari (majoituspaikassa)
Sauna, poreallas, turkkilainen sauna, vartalohoitoja, aromaterapiaa
SisÀuima-allas, kauden mukainen ulkouima-allas, aurinkovarjoja

Arvostelut

8,0 kautta 10.
ErittÀin hyvÀ

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • KylpylĂ€
  • Uima-allas
  • Kuntosali
  • PysĂ€köinti sisĂ€ltyy hintaan
  • Aamiainen sisĂ€ltyy hintaan

Tutustu alueeseen

Map
Contrada Salerno, Enna, EN, 94100
  • Castello di Lombardia (linna)
    â€Ș3 min ajomatka‬
  • Duomo di Enna (katedraali)
    â€Ș4 min ajomatka‬
  • Autodromo di Pergusa (stadion)
    â€Ș5 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen standard-huone

  • 1 henkilö
  • 1 parisĂ€nky

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sÀnkyÀ)

  • 3 henkilöÀ
  • 1 parisĂ€nky TAI 2 yhden hengen sĂ€nkyĂ€

Kolmen hengen standard-huone

  • 3 henkilöÀ
  • 3 yhden hengen sĂ€nkyĂ€ TAI 1 parisĂ€nky ja 1 yhden hengen sĂ€nky

NeljÀn hengen standard-huone

  • 4 henkilöÀ
  • 4 yhden hengen sĂ€nkyĂ€ TAI 1 parisĂ€nky ja 2 yhden hengen sĂ€nkyĂ€

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Federico II Palace Hotel

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu tÀydet kylpylÀpalvelut ja ilmainen aamiainen
TÀssÀ savuttomassa hotellissa on tÀydet kylpylÀpalvelut, sisÀuima-allas ja ravintola. KÀytössÀsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysÀköinti sekÀ ilmainen buffetaamiainen.LisÀksi majoituspaikassa on kuntosali, baari/aulabaari ja vÀlipalabaari/deli.
Federico II Palace Hotel tarjoaa 109 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Huoneessa on kalustettu parveke. Huoneissa on LCD-televisio. Kylpyhuoneista löytyy suihku, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa kÀyttÀmÀllÀ huonehintaan sisÀltyvÀÀ langatonta internetyhteyttÀ. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydÀt ja puhelin. Siivous on saatavilla pÀivittÀin.

KÀytössÀsi on sisÀuima-allas ja kauden mukainen ulkouima-allas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluvat sauna ja kuntosali.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan pÀÀllÀ tai sen lÀhistöllÀ, ja ne saattavat olla maksullisia.

Majoituspaikassa on tÀyden palvelun kylpylÀ, Beatrix Spa. Palveluihin kuuluvat kasvohoidot, vartalokÀÀreet, vartalon kuorinnat ja vartalohoidot. KylpylÀstÀ löytyy sauna, poreallas ja turkkilainen sauna / hamam. KylpylÀssÀ on tarjolla muun muassa aromaterapiahoitoja. KylpylÀ on auki tiettyinÀ pÀivinÀ.
Federico II Palace Hotel sijaitsee lÀhellÀ kohdetta Castello di Lombardian linna. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissÀ tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysÀköinnin.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysĂ€köinti
  • Jos italialainen keittiö on sydĂ€ntĂ€si lĂ€hellĂ€, ota suunnaksesi Ristorante Adelaide, jossa voit nauttia kaiken lisĂ€ksi myös uima-altaalle avautuvasta nĂ€köalasta
  • Voit kĂ€ydĂ€ uimassa majoituspaikan sisĂ€uima-altaassa ja kauden mukaisessa ulkouima-altaassa
  • Beatrix Spa hemmottelee asiakkaitaan vartalohoidoilla, vartalokÀÀreillĂ€ tai kĂ€si- ja jalkahoidoilla
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisĂ€ltyvĂ€t kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali, höyrysauna ja sauna
  • Sijaitsee 7 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Autodromo di Pergusa (stadion) ja 7 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Castello di Lombardian linna
  • LentokenttĂ€kuljetukset ja kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan saatavilla maksusta
Federico II Palace Hotel tarjoaa asiakkaidensa kÀyttöön tÀydet kylpylÀpalvelut, sisÀuima-altaan ja saunan. Majoituspaikasta löytyy ravintola ja vÀlipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistÀ. Asiakkaille tarjotaan ilmainen aamiainen. YleisissÀ tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

TÀmÀ hotelli tarjoaa konferenssitilan. Tilojen koko on 61 neliömetriÀ. Federico II Palace Hotel tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön myös kauden mukaisen ulkouima-altaan, kuntokeskuksen ja kylpylÀpalvelut. LentokenttÀkuljetukset (saatavilla pyynnöstÀ) ja kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan ovat saatavilla lisÀmaksusta. Ilmainen omatoiminen pysÀköinti on saatavilla.

TÀmÀ 4 tÀhden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen.
Ristorante Adelaide – ravintola, jonka erikoisuutena on italialainen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen, ja sieltĂ€ on nĂ€kymĂ€ uima-altaalle. Voit nauttia illallisen ulkona (sÀÀn salliessa). Muun muassa happy hour -tarjouksia kuuluu tĂ€mĂ€n ravintolan palveluihin.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on kÀytettÀvissÀ.

Puhutut kielet

Englanti, ranska ja italia

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissĂ€ tiloissa: ilmainen Wi-Fi

PysÀköinti ja liikenneyhteydet

  • Meno-paluulentokenttĂ€kuljetukset (lisĂ€maksusta) pyynnöstĂ€
  • Nouto rautatieasemalta (lisĂ€maksusta)
  • Paikan pÀÀllĂ€ ilmainen omatoiminen pysĂ€köinti

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola
  • VĂ€lipalabaari/herkkukauppa

Paikan pÀÀllÀ olevat ravintolat

  • Ristorante Adelaide

TekemistÀ

  • Höyrysauna
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Kuntosali
  • Piano
  • Sauna
  • SisĂ€uima-allas
  • Televisio yleisissĂ€ tiloissa
  • TĂ€yden palvelun kylpylĂ€

PerheystÀvÀllinen

  • Ilmainen vauvansĂ€nky
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Pyykinpesutilat
  • SisĂ€uima-allas
  • VĂ€lipalabaari/herkkukauppa

Mukavuudet

  • MatkatavarasĂ€ilytys
  • Pyykinpesutilat
  • YmpĂ€ri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (pĂ€ivittĂ€in)

Businesspalvelut

  • 4 kokoushuonetta
  • 61 neliömetriĂ€ kokoustilaa

Ulkotilat

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Terassi

TÀyden palvelun kylpylÀ

  • Aromaterapiaa
  • Hierontaa
  • Kasvohoitoja
  • KylpylĂ€ avoinna tiettyinĂ€ pĂ€ivinĂ€
  • ManikyyrejĂ€/pedikyyrejĂ€
  • Poreallas
  • Sauna
  • Turkkilainen sauna
  • Vartalokuorintoja
  • VartalokÀÀreitĂ€

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • 1 rakennus
  • 4 kerrosta
  • Juhlasali
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansĂ€nky

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • LCD-televisio

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • TyöpöytĂ€

KÀytÀnnöt

SisÀÀnkirjautuminen

SisÀÀnkirjautuminen alkaa: klo 14.00. SisÀÀnkirjautuminen pÀÀttyy: klo 23.30.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

SisÀÀnkirjautumisen erikoisohjeet:

TÀmÀ majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentÀltÀ ja rautatieasemalta (lisÀmaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvÀt varauksen jÀlkeen lÀhetetystÀ varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan pÀÀllÀ

SisÀÀnpÀÀsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • LemmikkejĂ€ ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvĂ€t ilmaiseksi! Korkeintaan 2 vuotta vanhat lapset yöpyvĂ€t ilmaiseksi, jos he kĂ€yttĂ€vĂ€t huoneessa olevia sĂ€nkyjĂ€.
  • LisĂ€-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Ilmaiset vauvansĂ€ngyt!

Maksutavat

TÀrkeÀÀ tietoa

LisÀmaksut

Asiakkaita pyydetÀÀn maksamaan seuraavat lisÀmaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimĂ€ vero: 2.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 14 yöstĂ€. TĂ€tĂ€ veroa ei peritĂ€ alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisÀmaksut

Alla mainitut lisÀ- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun kÀytön tai sisÀÀn- tai uloskirjautumisen yhteydessÀ.

  • Tilojen kĂ€yttömaksu veloitetaan, ja siihen sisĂ€ltyy seuraavien tilojen kĂ€yttöoikeus: sauna, poreallas ja kylpylĂ€

TÀmÀ ei vÀlttÀmÀttÀ ole kattava luettelo. LisÀ- ja takuumaksut voivat muuttua, eivÀtkÀ ne vÀlttÀmÀttÀ sisÀllÀ veroja.

HyvÀ tietÀÀ

TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankÀynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
LisÀhenkilöistÀ saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
SisÀÀnkirjautumisen yhteydessÀ saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekÀ pankki- tai luottokortti tai kÀteisellÀ maksettava takuumaksu mahdollisten lisÀmaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisÀÀnkirjautumishetkellÀ, ja niistÀ saatetaan veloittaa lisÀmaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
TÀmÀ majoituspaikka hyvÀksyy luottokortit.
TÀssÀ majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivÀt saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttÀvÀÀ asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttÀ majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Federico II Palace Hotel tarjoaa kuljetukset lentokentÀltÀ ja rautatieasemalta (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttÀ varausvahvistuksesta löytyvÀÀn numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan pÀÀllÀ.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT086009A12CQ5SDGW
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskÀytÀntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien sÀÀdösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

LisÀmaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla lĂ€snĂ€ sisÀÀnkirjautumisen yhteydessĂ€, ja heidĂ€n tulee nĂ€yttÀÀ virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten sÀÀdösten vuoksi paikan pÀÀllĂ€ maksettavat summat eivĂ€t voi ylittÀÀ 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisĂ€tietoja asiasta ottamalla yhteyttĂ€ majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Hierontapalvelut ja kylpylĂ€hoidot tulee varata etukĂ€teen. Voit tehdĂ€ varauksen ottamalla yhteyttĂ€ hotelliin ennen saapumista kĂ€yttĂ€en varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Korkeintaan 2 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he kĂ€yttĂ€vĂ€t vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sĂ€nkyjĂ€.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellÀ

Federico II Palace
Federico II Palace Enna
Federico II Palace Hotel
Federico II Palace Hotel Enna
Federico II Palace Hotel Enna, Sicily
Federico II Palace Hotel Enna Sicily
Federico II Palace Hotel Enna
Federico II Palace Hotel Hotel
Federico II Palace Hotel Hotel Enna

Federico II Palace Hotel – arvostelut

Arvostelut

8,0

ErittÀin hyvÀ

Arvosana 10 - Loistava. 21 kautta 55 arvostelua
Arvosana 8 - HyvÀ. 20 kautta 55 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 7 kautta 55 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 3 kautta 55 arvostelua
Arvosana 2 - HirveÀ. 4 kautta 55 arvostelua

8,8/10

Siisteys

7,6/10

Henkilökunta ja palvelu

7,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,0/10

YmpÀristöystÀvÀllisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

TIZIANA TERESA

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

gaspare

Matkusti ryhmÀn kanssa
HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa

PodrĂ­a llegar a ser bueno.

Yöpyi 3 yötÀ heinÀkuussa 2024

6/10 OK

Mary

Matkusti kumppanin kanssa
HyvÀÀ: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Situato in una zona di espansione ad Enna Bassa, l’hotel dista pochi chilometri dal centro storico di Enna. L’edificio, moderno e imponente, Ăš isolato, al centro di un ampio spazio nel quale trovano posto il solarium e la piscina all’aperto, i giardini e un’ampia area adibita al parcheggio. L’aspetto esterno Ăš gradevole, in stile mediterraneo classicheggiante: la hall Ăš molto spaziosa e ben arredata, l’accoglienza cortese e professionale Stupenda la loro spa, con una bellissima piscina di acqua calda salata, Hammam, sauna, aria relax, e una palestra. Purtroppo, la stanza a nostra disposizione, Ăš stata una delusione, perchĂ© non insonorizzata dai rumori degli scarichi delle tubature interne. Il fatto che fossimo nella zona Residence, non giustifica, un albergo a 4 stelle deve assolutamente assicurare la quiete. Colazione inadeguata, per nulla assortita, ci siamo dovuti accontentare di quello che ci proponeva la bravissima cameriere. Noi abbiamo pagato la colazione al momento della prenotazione avvenuta mesi addietro, quindi davvero un fatto grave. Si da importanza piĂč ai gruppi, gli eventi, che ai clienti di passaggio o addirittura, ai turisti. Rapporto qualitĂ  prezzo incongruente
Yöpyi 2 yötÀ kesÀkuussa 2024

10/10 Loistava

maria

HyvÀÀ: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024

8/10 HyvÀ

Carmelo

Liikematkailija
HyvÀÀ: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Buona location

Buon albergo con belle grandi camere, location per eventi, ma comunque gradevole anche per soggiornare. Da migliorare il bar della hall .
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024

2/10 HirveÀ

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Bad Hotel customer service at Fredrico palace Enna

Very unfriendly receptionist. After long drive to get there we were treated badly. We asked for information about sightseeing in Enna and were bluntly told they had none. They told us nothing about facilities at the hotel and just handed us keys to the room. It was an empty hotel and they gave us room under their kitchen which was noisy and kept us awake for the two nights we were there. We asked to speak with the manger to complain but never got a response from him. Breakfast was poor as we could not even get eggs as they said there was none left. I would not recommend this hotel if you want good customer service they have no idea how to treat their guests well! The shower has black mould all around the base and was not clean. This hotel spoilt our trip to Sicily!
Yöpyi 2 yötÀ lokakuussa 2021

8/10 HyvÀ

Lorenzo

Liikematkailija
HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Ottima scelta ad Enna

Ho soggiornato in questa struttura per 6 notti di fila durante un lavoro su Enna, Camera spaziosa con balcone. Bagno discreto, cabina armadio generosa. Servizio lavanderia eccellente. Servizio Palestra discreto, aggiungerei qualche manubrio e una panca piana con supporto per sbarra. Colazione buona, sarebbe ottimo aumentare la scelta del salato, per esempio uova strapazzate.
Yöpyi 6 yötÀ lokakuussa 2021

10/10 Loistava

Valentina

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2021

8/10 HyvÀ

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
.
Yöpyi 2 yötÀ elokuussa 2021

10/10 Loistava

Francesco

Liikematkailija
HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötÀ helmikuussa 2021

10/10 Loistava

Roderic

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Enjoyed our stay

We’re there for one night and it is a first class hotel. Just out of town with a beautiful view of the countryside. Lovely large room with a great bed and English tv channels. Only downside was we could barely hear the person next door snoring. Too bad but not loud enough to bother us.

8/10 HyvÀ

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very nice hotel. Clean and very Spacious room. However, not the best location. It was difficult to find even with a GPS. Overall, very nice.
Yöpyi 2 yötÀ huhtikuussa 2018

2/10 HirveÀ

laura, bologna

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

No

Parola d’ordine ù no. Non ho neanche potuto fare la doccia
Yöpyi 3 yötÀ maaliskuussa 2018

10/10 Loistava

ryu, seoul

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

에나 시낎에서 ìĄ°êžˆ ë–šì–Žì ž 있윌나 ì°šëĄœ 읎동은 펾핹

아웃렛에서 정말 가êčŒìšŽ 위ìč˜ì— 있닀. 20분정도 ê±žëŠŹë‹ˆ ì‡Œí•‘í•˜êł  였Ʞ에 적ë‹č 에나 시낎 와는 ê±°ëŠŹê°€ ìą€ 있음
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2018

6/10 OK

Salvo, milano

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Albergo grazioso

Servizi non equivalenti alle stelle dichiarate dell’hotel . Colazione molto scarsa , il personale della reception non accogliente ma scocciato . Il centro benessere noioso.
Yöpyi 2 yötÀ tammikuussa 2018

10/10 Loistava

Rich, Arizona

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

This is a nice hotel in adjoining town

This is very nice hotel with a terrible entrance road -- summer and fall OK but it could be treacherous in spring and winter with rain and possible frost. Italian gps has no clue where this hotel is located but once in town the hotel signs are OK -- GPS put us on back road and then told us no vehicle entry is possible (Yep -- just farm fields). Exiting the hotel property is also an experience which GPS actually has correct -- through apartment residential area and to main road. There is on site parking but understand it is at the mercy of Italian drivers willingness to park _"anywhere close to the hotel door" The hotel is great -- excellent breakfast, wonderful accommodations, and friendly and helpful staff. Kudos to staff. Taxi ride to town was no problem.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2017

8/10 HyvÀ

SALVATORE

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Un momento di relax

Tutto ok
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2017

2/10 HirveÀ

massimo5156, germany

HyvÀÀ: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

outside no trasfer possibility

Als ich in das hotel kam hatte ich das gefĂŒhl in der alte ddr zu sein. Der frontoffice angestĂ€lter war der king und ich nur ein einfacher gast, obwohl ich fĂŒr 3 tage in das hotel 600 euro bezahlt hatte aleine.. Das hotel war nur zu ein drittel besetzt aber er hatte mir mit absicht ein zimmer gegeben wo yeden aben eine hochzeit mit feuerwehr und sehr laute music bis 3 uhr nacht war. Obwohl das hotel ser schön ist habe ich verstanden das da was faul war. In das hotel homepage stand drauf das ein pendelbus zum flughaven gab aber keine chance, taxi zum hotel und der war billiger al der von hotel angeboten wurde. ich war 3 tage dort und an ersten tag konnte ich den pool nicht benutzen weil es fĂŒt die hochzeit reserwiert war obwohl es 33 plus grad waren. an den letzen tag wote ich etwas einkaufen, es gab nur drei taxi und die waren in den moment besetzt, als ich fragte ob er fĂŒr spĂ€hter reservieren könnte antwort: sind diese einkeufe so dringent? Er gab mir ein zettel mit den taxi nummer und sagte mir vieleit können sie es spĂ€hter selbst versuchen, fĂŒrso ein hotel sehr grausam. Es ist sehr traurig weil das hotel sehr schön ist die pool und restaurant angestĂ€lten sehr freundlich und hilfsbereit waren aber front office und management kein fach personal. Ich muss aber sagen das die tochter von den eigentumer sehr net hilfbereit und hatte imme einen schönen freundliches gesicht wie es sich fĂŒhr ein hotelier gehört.
Yöpyi 3 yötÀ elokuussa 2017

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Prestations correctes sous conditions ....

ATTENTION : cet hÎtel accueille réguliÚrement des mariages en soiree autour de sa piscine. De ce fait la piscine ferme à 18h... n'espérez donc pas profiter de la fin de journée pour vous détendre... il faudra vous contenter d'une bonne douche dans votre chambre ! Sinon l'hÎtel est calme mais trÚs éloigné du centre ville (un véhicule est nécessaire)
Yöpyi 1 yön heinÀkuussa 2017

8/10 HyvÀ

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Only hotel in area halfway decent

Hotel is fine. Some staff members better than others. Gym was pretty decent. Food was good. Nice pool area.
Yöpyi 10 yötÀ kesÀkuussa 2017

10/10 Loistava

Andrea

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

10/10 Loistava

Alessandra, Sesto San Giovanni MI

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Albergo signorile

Siamo arrivati tardo pome del 27 gen. Camera molto grande e spaziosa con un buon profumo di pulito. Colazione con grande scelta. Aperitivo assortito. Personale molto disponibile. Peccato essere ripartiti il 29 gen '17

8/10 HyvÀ

Jean François

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

bel hotel, tres belle piscine interieure

bel Ă©tablissement; chambres tres spacieuses, confortables, et un peu austeres magnifique piscine interieure, trĂšs bien chauffĂ©e attention toutefois: lors de notre dĂ©part, alors que la chambre avait Ă©tĂ© payĂ©e, on nous a demandĂ© de payer le prix de la chambre avec une certaine arrogance. mĂȘme si in fine, nous avons pu montrer que nous avions deja payĂ©, par l'appli hotels.com

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bel hÎtel, bien situé, mais...

L'hÎtel est trÚs grand, semble assez ancien, mais plutÎt bien maintenant. L'attitude du personnel à la réception est exécrable et varie entre l'indifférence et l'hostilité. Qui plus est, les hommes qui y étais ne pouvaient s'exprimer ni en anglais ou en francais de façon minimale est cohérente. Quelle idée de mettre pareilles gens à l'accueil??? Par contre, Lucia, la serveuse que nous avons eu, à la fois au dßner et au petit-déjeuner était dévouée et absolument charmante. La nourriture, fort bonne. De plus, la vue sur la campagne sicilienne et les petits villages, depuis l'hÎtel, est magnifique. Enfin, la politique de check-out à 10h00 am est exécrable. Les standards internationaux sont midi, ou, à la limite, 11h00 am, avec souplesse jusqu'à midi.